MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 202218.08. plkst. 19.30 – Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a)

Elza ROZENTĀLE (vokāls)
Kaspars ZEMĪTIS (ģitāra)

Daugavpilī, 18. augustā plkst. 19.30 Vienības nama koncertzālē – viens no izcilākajiem Latvijas duetiem – džeza soliste Elza Rozentāle un ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis. Maigas un intīmas gaisotnes koncertā, izpildot dziesmas portugāļu, franču, spāņu un krievu valodā, klausītāji tiks aizvesti ceļojumā apkārt pasaulei.

Par savu skatuves partneri Kaspars Zemītis saka: “Elza mani pārsteidza ar savu jaunības spriganumu, ar savu jaudu un to, ka viņas vokālā ir daudz dažādu spilgtu krāsu. Viņa ir burvīga, dinamiska, spilgta un ļoti talantīga meitene! Esmu arī uzrakstījis Elzai dziesmu, kuru viņa jau ir ierakstījusi. Tā būs dzirdama albumā, kas jau visai drīz nāks klajā un kurā skanēs dziesmas, kas man pa šiem gadiem bija sakrājušās”.
Savukārt Elza šo sadarbību raksturo: “Uz skatuves, spēlējot kopā ar Kasparu, jūtos ļoti ērti. Tēlaini izsakoties, esmu kā puķīte pļavā, bet viņš blakus man – kā liels, pamatīgs ozols, kurš dzīvē visu zina, ir pieredzējis visus gadalaikus. Un tad, kopā muzicējot, ir tik laba sajūta, jo blakus ir stiprais plecs… Tāpēc priecājos par iespēju ar viņu uzstāties duetā, jo tas ir ļoti, ļoti patīkami!”

Kaspars Zemītis (1973) – mūziķis, komponists, Latvijas Mūzikas akadēmijas klasiskās ģitārspēles lektors. Savulaik spēlējis grupā «Time After Time» kopā ar Kārli Lāci, Gintu Pabērzu, Denisu Paškeviču, Ingaru Viļumu un Mārtiņu Lindi. Regulāri muzicē kopā ar dziedātājiem Intaru Busuli Abonementa orķestra sastāvā, Daumantu Kalniņu, Elzu Rozentāli, sadarbojies ar Rēziju Kalniņu, Lindu Leen, Renāru Kauperu, Ainaru Mielavu, Igo u.c. Latvijā atzītiem māksliniekiem. Kaspars piedalījies dažādos akadēmiskās mūzikas projektos un ir uzstājies kopā ar VAK «Latvija» diriģenta Māra Sirmā vadībā, Latvijas Radio kori, Rīgas Doma zēnu kori un «Kremerata Baltica». Mūziķis laidis klajā trīs soloalbumus “Mana lūgšana”( 2016)” Vētra klusumā” (2018) un “ Motīvs balsij un ģitārai” (2022).
Dziedātāja Elza RozentāleLatvijas Mūzikas akadēmijas Džeza katedras vokālās nodaļas studente. Māksliniece klausītāju vidū ir pazīstama ar savu muzikālo daudzveidību: viņa darbojusies gan etnodžeza grupā «Bur Mani», gan elektrosvinga projektā «Electric Elza»; tāpat viņa desmit gadus piedalījusies «Cabaret» muzikālajās izrādēs.

Festivāla 10. jubilejā dāvana skatītājiem – ieeja ar ielūgumiem!
(Ielūgumi Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās no plkst. 16.30 – 18.30)

Tiekamies Muzikālajā augustā Daugavpilī!


Festivālu „Muzikālais augusts Daugavpilī” rīko Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde VIENĪBAS NAMS, atbalsta DAUGAVPILS PILSĒTAS PAŠVALDĪBA.

Informējam, ka festivāla pasākumi tiek fotografēti un filmēti Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes VIENĪBAS NAMS publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.
Informācija: www.vienibasnams.lv, t. 65427552

Kalendārs