JAZ JOY SPRING

MOCARTS UN POĻU KLASIĶI19. aprīlī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
SINFONIETTA RĪGA / Diriģents Zbigņevs GRACA
MOCARTS UN POĻU KLASIĶI

LATVIJAI – 100!
19. aprīlī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē – klasiskās mūzikas sezonā – SINFONIETTA RĪGA ar koncertprogrammu „Mocarts un poļu klasiķi”.

 
Latvijas publikai labi pazīstamais poļu diriģents Zbigņevs GRACA ir izslavēts Mocarta daiļrades lietpratējs. Pie Sinfonietta Rīga diriģenta pults viņš atgriežas ar programmu, kurā meklē līdzīgo un atšķirīgo starp dižā Vīnes klasiķa meistardarbiem – leģendāro 40. simfoniju un viņa liriski romantiskajām un dzirkstošajām operu ārijām – un savu tautiešu mūziku. Polijas skaņu un poļu pasaules redzējumu maestro te uzbur caur tautiskos toņos krāsoto Vitolda Lutoslavska „Mazo svītu”, romantiskas jūsmas caurausto Mečislava Karloviča Serenādi stīginstrumentiem un viduslaiku noskaņas apvītajiem Tadeuša Berda “Četriem mīlas sonetiem”, kuros ieaustās šekspīriskās kaislības izdziedās poļu basbaritons Jaroslavs Breks.

Solists: Jaroslavs BREKS, basbaritons

Programmā:
Volfgangs Amadejs MocartsKoncertārija Mentre ti lascio, o figlia KV 513, Dona Žuana kanconeta un Leporello ārija no operas “Dons Žuans”
Volfgangs Amadejs Mocarts40. simfonija solminorā KV 550
Mečislavs KarlovičsSerenāde stīginstrumentiem op. 2
Tadeušs Berds – „Četri mīlas soneti ar Viljama Šekspīra dzeju” baritonam un orķestrim
Vitolds Lutoslavskis„Mazā svīta”

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē no 2. aprīļa darba dienās no plkst. 16.30 līdz plkst. 18.30. Cena: 5.00 euro. skolēniem, studentiem, pensionāriem – 3.00 euro.

Informācija: Latviešu kultūras centrs, www.vienibasnams.lv, t. 65426691
Kalendārs