MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 20198. augustā plkst. 18.30
Daugavpils teātrī
Šaina STĪLA un LATVIJAS RADIO BIGBENDS

Šainas Stīlas (Shayna Steele)  talantu uzskata par vienu no sensācijām mūzikas pasaulē. Viņa sevi ir pieteikusi uzstājoties kopā ar tādām mega zvaigznēm kā Rihanna, John Legend, Moby, Dolly Parton, Kelly Clarkson. Savukārt DVD ieraksts no uzstāšanās kopā ar godalgoto džezroka grupu  Snarky Puppy, 2014.gadā nodrošināja grupai augstāko mūzikas nozares novērtējumu – Grammy balvu.

Stīlas balss pieprasa to dzirdēt.”- Reičela Velša, ElmoreMagazine.com
Pasaulē atzītā Šaina Stīla tikai ar dažiem koncertiem uzstāsies Latvijā. Šī ir viena no retajām iespējām piedzīvot šāda mēroga izpildītājas uzstāšanos klātienē.
Kalifornijā dzimusī, Ņujorkā dzīvojošā dziedātāja Šaina Stīla viena koncerta laikā rada tik daudz enerģijas, ka varētu izgaismot visu Vestendu.” – Mets Panels, London Jazz News

Nejauša tikšanās 2005. gadā Stīlu saveda kopā ar mūzikas guru Moby un rezultātā Šaina līdzdarbojās Moby albumā “Hotel”, kura otrajā singlā Raining Again ir dzirdama neatkārtojamā Šainas balss. Stīla turpināja sadarbību ar Moby arī viņa nākamajā albumā “Last Night”, kura singls Disco Lies ieguva 1. vietu ASV Billboard Deju mūzikas topā. Šī pati dziesma ir izmantota arī Dž. Dž. Abramsa 2008.gadā par grāvēju nodēvētajā filmā “Kloverfīlda” (Cloverfield), kā arī filmā ar Dženiferu LopesuRezerves Plāns (The Backup Plan).

2013. gadā Šainas dziesmu Gone Under supergrupa Snarky Puppy iekļāva savā pirmajā DVD ierakstā Family Dinner, bet Grammy balvu 2014.gadā nodrošināja Šainas dziesma Something, ko ierakstā izpildīja Lala Hetaveja (Lalah Hathaway).
Pateicoties Šainas Stīlas ievērojamajai pieredzei, viņu regulāri aicina piedalīties tādos mūzikas nozares pasākumos kā Grammy balvas, The Billboard Music Awards, The Brit Awards, The Academy of Country Music Awards balvu pasniegšanas ceremonijās, kā arī tādos populāros TV šovos kā, piemēram, The Oprah Winfrey Show, American Idol, Jimmy Fallon, Good Morning America, The Today Show.

Latvijas Radio bigbends. Pēc 16 gadu ilga pārtraukuma, svaigu ideju un spēku pārņemts, 2012. gada nogalē atdzimst Latvijas Radio bigbends. Latvijas džeza orķestra pārdzimšanu jaunā kvalitātē uzņēmās tādi latviešu džezmeņi kā Māris Briežkalns, Kārlis Vanags un kā bigbenda patrons - Maestro Raimonds Pauls. Katra bigbenda uzstāšanās ir kā īpaša enerģijas apmaiņa starp mūziķiem un klausītāju. Šobrīd kolektīvs ir neatņemama Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļa, un Kārļa Vanaga vadībā gatavo jaunus un interesantus projektus.
   
Biļetes: www.bilesuparadize.lv (no 1.07.); Daugavpils teātra kasē (no 1.08.). Cena: 5.00 euro

Festivālu „Muzikālais augusts Daugavpilī” rīko Latviešu kultūras centrs, atbalsta Daugavpils pilsētas dome un Daugavpils teātris.

Informācija: Latviešu kultūras centrs – www.vienibasnams.lv, t. 65427552. Koncertu laikā notiek filmēšana un fotografēšana.

Kalendārs