Akordeonistu orķestris dibināts 1959. gadā uz Mūzikas vidusskolas bāzes. Kopš 1964. gada vietu pie diriģenta pults ieņēma izcilais mūziķis un pedagogs Valērijs Hodukins (1939-2009), bet no 2009. gada kolektīvu vada V. Hodukina audzēkne Tatjana Saratova. Orķestrī muzicē mūzikas skolas un vidusskolas audzēkņi, Daugavpils Universitātes studenti un pasniedzēji. Savā radošajā darbībā orķestris ir izveidojis plašu repertuāru, kas ietver sevī dažādu žanru mūziku no klasiskām un romantiskām noskaņām līdz ekspresīviem tango motīviem, no estrādes mūzikas virtuozitātes līdz daudzveidīgajam džezam. Īpašu vietu orķestra programmā ieņem mūsdienu komponistu oriģinālskaņdarbi akordeonam. Orķestris ir muzicējis AVE SOL koncertzālē Rīgā, Dānijā, Čehijā, Polijā, Baltkrievijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Vācijā un Somijā. Pateicoties Daugavpils akordeonistiem, akordeona mūzika šajā pilsētā ir īpaši populāra, ko apliecina arī Daugavpils starptautiskais akordeona mūzikas festivāls un jauno izpildītāju konkurss. Festivāls notiek ik pēc diviem gadiem, tajā piedalās akordeona solisti, orķestri, ansambļi un citi kolektīvi un mākslinieki no daudzām valstīm, kas oktobra nogalē pilsētā ienes akordeona mūzikas skaņas.

2010. gadā orķestris piedalījās 6. Eiropas Akordeona mūzikas festivālā Prāgā /Čehija/ un ieguva Galveno balvu.
Akordeonistu orķestris ir vairāku Starptautisku konkursu un festivālu laureāts. Pēdējo 5 gadu laikā tika realizēti radoši projekti ar populāriem latviešu māksliniekiem (solisti Rihards Mačanovskis, Olga Pīrāgs, Ilona Bagale, dejotāji Viktors un Svetlana Ķiseļi, Vladimirs Zubickis).

Orķestris ir aktīvi piedalījies tematiskos koncertos –“Tango virs pilsētas”, “Tango mīlestības un nāves skavās”, “Deju ritmā”, “Sarkanā krāsa - dzintars”, “Romantiskās fantāzijas”.

Mēģinājumi notiek pirmdienās un ceturtdienās.Orķestra vadītāja – Tatjana Saratova.
Kontakttālr.:29244787, e-pasts: allegra79@gmail.com