MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 202225.08. plkst. 18.00 – Vienības nama koncertzālē, Rīgas ielā 22a

SIBĒLIUSS, GURECKIS, VASKS UN VĒBERA KLARNETES KONCERTS

Piedalās:
Valsts kamerorķestris SINFONIETTA RĪGA
Diriģents Normunds ŠNĒ
Solists Guntis KUZMA (klarnete)

Programmā:
Žans Sibēliuss “Rakastava” / “Mīlētājs”
Henrijs Mikolajs Gureckis “Trīs skaņdarbi senā stilā”
Pēteris Vasks “Cantabile per archi” / “Dziedājums” stīgu instrumentiem
Kārlis Marija Vēbers Pirmais Klarnetes koncerts faminorā op.73

Sinfonietta Rīga mūziķi ir gados jauni, erudīti un radošām idejām apveltīti mākslinieki. Jau kopš dibināšanas 2006. gadā orķestra mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Normunds Šnē. Savas valsts kultūras un mūzikas dzīvē orķestra sniegums četras reizes novērtēts ar valsts augstāko apbalvojumu akadēmiskajā mūzikā – Lielo mūzikas balvu, bet ar prestižo ierakstu balvu Grammy novērtēta orķestra Sinfonietta Rīga dalība igauņu komponista Arvo Perta albuma Adam`s Lament ieskaņojumā, ko klajā laidis ECM, bet pārējos desmit ierakstu albumus izdevuši orķestra regulāri sadarbības partneri – Wergo, Ondine, Edition records, Challange Records un Latvijas Nacionālā skaņu ierakstu kompānija SKANI.

Klarnetists un diriģents Guntis Kuzma ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) diriģents un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Koka pūšaminstrumentu klases vadītājs. Bijis LNSO klarnešu grupas koncertmeistars no 2008. līdz 2014. gadam un Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga pirmā klarnete no orķestra dibināšanas 2006. gadā līdz 2016. gadam. Gunta Kuzmas diriģenta karjera aizsākās 2007. gadā. 2018. gada vasarā festivāla “Šalc” ietvaros Guntis Kuzma stājās pie Latvijas Festivāla orķestra diriģenta pults, trijos koncertos Latvijā atskaņojot Sergeja Prokofjeva baleta svītu “Romeo un Džuljeta”, vairākkārt uzstājies ar Sinfonietta Rīga, Sinfonia concertante, Liepājas simfonisko orķestri un JVLMA orķestri. 2018. gada janvārī lielu atzinību guva Gunta Kuzmas un LNSO veiktais Ādolfa Skultes Piektās simfonijas lasījums "Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā”. Par to, kā arī par Sebastiana Fagerlunda Klarnetes koncerta solo partijas atskaņojumu kopā ar Sinfonietta Rīga un diriģentu Normundu Šnē, Kuzma saņēmis Lielo mūzikas balvu 2018 kategorijā “Par izcilu interpretāciju”.
 
Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās no plkst. 16.30 – 18.30; Biļešu paradīzes kasēs un internetā. Cena 5.00 euro,

Tiekamies Muzikālajā augustā Daugavpilī!


Festivālu „Muzikālais augusts Daugavpilī” rīko Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde VIENĪBAS NAMS, atbalsta DAUGAVPILS PILSĒTAS PAŠVALDĪBA.

Informējam, ka festivāla pasākumi tiek fotografēti un filmēti Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes VIENĪBAS NAMS publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.
Informācija: www.vienibasnams.lv, t. 65427552

Kalendārs