DZĪSME un SVĀTRA festivālā BALTICA 2012Laikā no 5. līdz 9. jūlijam Latvijā norisinājās starptautiskais folkloras festivāls "Baltica 2012", kura ietvaros bija redzami un dzirdami visu Latvijas novadu raksturīgākie un krāšņākie dziedājumi un dejas.

2012. gadā festivāls norisinājās Rīgā un citās Latvijas pilsētās un novados. Festivālā piedalījās desmit ārvalstu kopas no dažādiem pasaules kontinentiem un reģioniem (300 dalībnieki), ap 130 folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi no visiem Latvijas novadiem un pilsētām, kā arī lietišķās mākslas studijas, tautas teicēji, amatnieki un individuālie izpildītāji (2000 dalībnieki).

Festivālā piedalījās Latviešu kultūras centra folkloras kolektīvi “Dzīsme”, un “Svātra”. Folkloras kopa “Dzīsme” festivālā priecēja klausītājus ar programmu "Ceļš uz tēva mājām", koncertēja Rīgas pilsētas mikrorajonos un piedalījās novadu dienā Ērgļos.

Savukārt folkloras dziesmu un deju kopa “Svātra” festivāla noslēguma dienā Madonā pieskandināja Vidzemes pilsētas ielas ar programmu „Nõ mameņis tauteņõs”.

Festivāls ir iedvesmojis kolektīvus jaunajai radošā darba sezonai.

Informācija:
Latviešu kultūras centrs - t. 65426691,
vienibasnams@vienibasnams.lv

Kalendārs