Festivāls „Surva” Bulgārijā

LKC folkloras kopa „Svātra” XXI Pernikas starptautiskajā maskošanas spēļu festivālā „Surva” Bulgārijā

Janvāra beigās Pernikas pilsētā (Bulgārija) notika Pernikas XXI starptautiskais  maskošanās spēļu festivāls „Surva”, kas pulcēja 6000 dalībnieku no vairāk nekā 12 valstīm: Slovēnijas, Itālijas, Albānijas, Maķedonijas, Serbijas, Latvijas, Grieķijas un Bulgārijas. Latviju šajā festivālā pārstāvēja Daugavpils Latviešu kultūras centra folkloras kopa „Svātra” (vadītāja Sarmīte Teivāne), kura trīs dienas maskojās, dziedāja un dancoja nelielajā piesnigušajā  pilsētiņā Pernikā, kas atrodas 30 km attālumā no Bulgārijas galvaspilsētas Sofijas. „Svātra” ar savu programmu prezentēja tradicionālo maskošanos Latgalē – „čigānos” iešanu Ziemassvētkos, tādējādi apciemotā nama saimniekiem novēlot bagātību un auglību. Turklāt maskā tērptā „līgava” atbilstoši novada tradīcijai izrādījās puisis, kurš centās mājā nolūkot sev sievu un objektīvi to novērtēt. Latgales „čigāni” demonstrēja  sev raksturīgo atjautību, gudrību un izveicību, beigās veicot auglības rituālu mājas svētībai.
 

Daugavpils un Vitebska: kultūras sadarbības veicināšana

2011. gada decembrī Daugavpils Latviešu kultūras centrs (LKC) sadarbībā ar kultūras centru „Vitebska” (Baltkrievija) ir uzsācis projekta LLB-1-072 “Daugavpils un Vitebska: kultūras sadarbības veicināšana” realizāciju. Tā mērķis ir pilnveidot zināšanas par Latvijas un Baltkrievijas tradicionālo kultūru, izplatīt un popularizēt tās pārrobežā, sekmēt kultūras darbinieku sadarbību.

KOLKA COOL

Kinoteātris „RENESANSE” aicina uz mūsdienīgas Jura Poškus komēdijas KOLKA COOL pirmizrādi, kurā pausts ironisks skatījums uz dzīvi un netrūkst Kurzemes piekrastei raksturīgās bravūrības.   
Tas ir melnbalts kinostāsts, kas vēsta par diviem brāļiem un viņu ilūzijām par sievietēm.  Moderno kino piedāvājam noskatīties:
26. – 27. janvārī plkst. 18.00,
28. – 29. janvārī plkst. 16.00
Bērniem līdz 16 gadiem neiesakām.

Biļetes cena: Ls 1.00

Projekta atklāšanas seminārs

2011. gada decembrī Daugavpils Latviešu kultūras centrs (LKC) sadarbībā ar kultūras centru „Vitebska” (Baltkrievija) ir uzsācis projekta LLB-1-072 “Daugavpils un Vitebska: kultūras sadarbības veicināšana” realizāciju. Tā mērķis ir pilnveidot zināšanas par Latvijas un Baltkrievijas tradicionālo kultūru, izplatīt un popularizēt tās pārrobežā, sekmēt kultūras darbinieku sadarbību. 
Š.g. 20. janvārī pl.14.00 Latviešu kultūras centra Baltajā zālē notiks projekta atklāšanas seminārs.

Sandra Maskaļova, 
LKC vadītājas vietniece kultūras jomā, projekta vadītāja
e-pasts: vnams@apollo.lv  tālr: +371 654 26691

„Dinamo Rīga” – „Torpedo - Ņižņij Novgorod”

Latviešu kultūras centrs un hokeja klubs „Latgale” aicina 24.janvārī pl. 19.30 uz hokeja spēles  „Dinamo Rīga” – „Torpedo - Ņižņij Novgorod” translāciju kinoteātrī „RENESANSE
Fanosim par savējiem kopīgi radītā atmosfērā!
Kafejnīcā varēs iegādāties alu, čipsus un popkornu.
Biļetes cena Ls 0.80

Informācija:
k.t. „Renesanse”, tālr.: 65428424

„Dinamo Rīga” – „CSKA Maskava”

Latviešu kultūras centrs un hokeja klubs „Latgale” aicina 13. janvārī pl. 17.30 uz hokeja spēles  „Dinamo Rīga” – „CSKA Maskava” translāciju kinoteātrī „RENESANSE”. Fanosim par savējiem kopīgi radītā atmosfērā!
Kafejnīcā varēs iegādāties alu, čipsus un popkornu.
Biļetes cena Ls 0.80

Informācija:
k.t. „Renesanse”, tālr.: 65428424


LATVIJAS NACIONĀLĀS OPERAS MĀKSLINIEKU KONCERTS VELTĪJUMS SKOLOTĀJAI

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē, 2012.gada 5.janvārī plkst.18.00
LATVIJAS NACIONĀLĀS OPERAS MĀKSLINIEKU KONCERTS
VELTĪJUMS SKOLOTĀJAI!
 

Jaunajā, 2012.gadā, ar vissirsnīgākiem muzikāliem vēlējumiem savu skolotāju, bijušo Daugavpils Mūzikas vidusskolas vokālās nodaļas pedagoģi Regīnu PETKEVIČU – sveic Latvijas Nacionālās operas solisti: Ilona BAGELE, Armands SILIŅŠ, Rihards MAČANOVSKIS un Diāna SILOVA.

Profesionālā pūšamo instrumentu orķestra DAUGAVA koncerts PRIEKS PASAULEI!

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē, 2011. gada 28. decembrī plkst. 18.00
Profesionālā pūšamo instrumentu orķestra DAUGAVA koncerts
PRIEKS PASAULEI!

Latviešu kultūras centrs sveic savus pastāvīgos skatītājus, daugavpiliešus un pilsētas viesus Jaunajā 2012.gadā!

 

Aicinām ieklausīties pūtēju orķestra „Daugava” raitajā, atraktīvajā kā šampanietis dzirkstošajā džeza un populāru skaņdarbu melodiju virknē - koncertā „Prieks pasaulei”.

LATVIJAS NACIONĀLAIS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS ZIEMASSVĒTKU KONCERTĀ

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē, 2011.gada 16. decembrī plkst.18.00
DITA KRENBERGA / flauta
INTS DĀLDERIS / klarnete

LATVIJAS NACIONĀLAIS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS
ZIEMASSVĒTKU KONCERTĀ.

Daugavpils Latviešu kultūras centrs sadarbībā ar Valsts SIA „Latvijas koncerti” aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus uz Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Ditas Krenbergas (flauta), Inta Dāldera (klarnete) svinīgu, garīgi piepildītu un Ziemassvētku noskaņām caurvītu koncertu.

SVĒTKU EGLES IEDEGŠANA DAUGAVPILĪ

Vienības laukumā, 2011. gada 9. decembrī plkst. 17.00
SVĒTKU EGLES IEDEGŠANA DAUGAVPILĪ

Brīnumu laiks Daugavpilī turpinās…

Aicinām pilsētniekus un pilsētas viesus uz skaistākās egles iedegšanu Daugavpilī.

Šogad tā stalta un krāšņi izrotāta sagaidīs visus atnācējus Vienības laukumā 9.decembrī plkst.17.00, un, pēc tam - Lielās egles spožo rotājumu atspulgs iespīdēsies pilsētas mikrorajonu eglītēs: Križos, Ruģeļos, Ķīmiķu ciematā, Jaunajā un Vecajā forštatē, pie Ledus halles un pie 6.vidusskolas Grīvā.
Kalendārs