Krievu kultūras centrs aicina uz koncertu "SLĀVU MELODIJA"

Svētdien, 26. maijā, plkst. 12.00 Daugavpils Slāvu kultūras dienu ietvaros Vienības nama Krievu kultūras centra pagalmā (Varšavas iela 14) notiks koncerts "Slāvu melodija”. Ieeja pasākumā bez maksas.

Koncertā skanēs krievu, poļu un baltkrievu tautas dziesmas un dejas, ko izpildīs gan pašmāju kolektīvi, gan viesi no citām Latvijas pilsētām. Atklājot slāvu kultūrai raksturīgos toņus dziesmās, kas stāsta par dzīvi, mīlestību un attiecībām, skatītājus priecēs Vienības nama Krievu kultūras centra (KKC) radošie kolektīvi: vīru vokālais ansamblis "Vdohnovenije" (vadītāja Regīna Krukovska), koris "Maļinovij zvon" (diriģents un mākslinieciskais vadītājs Pāvels Gončarovs), folkloras ansambļi "Slavjanka" (vadītāja Jevgeņija Panova) un "Rusiči" (vadītāja Tatjana Zubkova) un bērnu kolektīvs “Russkije karagodi” (vadītāja Natālija Davidova). Senākās baltkrievu tautas dziesmas izpildīs Vienības nama Baltkrievu kultūras centra ansamblis "Spadčina" (vadītājs Sergejs Bratusevs), savukārt ar jestrām dejām uzstāsies KKC jauniešu deju kolektīvs "Uzori" (vadītāja Arina Popova) un Vienības nama Poļu kultūras centra tautas deju kolektīvs „Kukulečka" (vadītāja Žanna Stankeviča).

Baltkrievu kultūras centrs svin savu 25 gadu jubileju!

Sestdien, 2024.gada 25.maijā, plkst. 14:00, Slāvu kultūras dienu ietvaros Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22A) notiks Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Vienības nams” Baltkrievu kultūras centra (BKC) jubilejas koncerts “Baltkrievu kultūras centram – 25!”.

Jubilejas koncertā piedalīsies BKC radošie kolektīvi: baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka” (vadītājs Vjačeslavs Petrovs), deju ansamblis “Ļanok” (vadītāja Marina Meduņecka), vokāli instrumentālais ansamblis “Praļeski” (vadītāja Anastasija Lukašenoka), kora kapella “Spadčina” (vadītājs Sergejs Bratusevs), bērnu studija “Skārbnīca” (vadītāja Anastasija Lukašenoka) un amatierteātra studija “Pauļinka” (vadītāja Inessa Kozlovska). Īpašie koncerta viesi – baltkrievu dziesmu ansamblis “Svitanak” (vadītāja Anna Babik) no Belostokas (Polija) un baltkrievu tautas dziesmu ansambļa “Svitanak” vadītājs – solists Sergejs Šabadalovs no Visaginas (Lietuva). Ieeja bez maksas.

Daugavpilī jau 12. reizi notiks Starptautiskais folkloras festivāls

No 16. līdz 21. jūnijam Daugavpilī norisināsies 12. Starptautiskais folkloras festivāls.

Festivāla rīkotāji šogad sagatavojusi plašu programmu, iekļaujot daudzveidīgu pasākumu klāstu: notiks vairāki koncerti, būs apskatāma jāņu zāļu izstāde, varēs piedalīties foto orientēšanās spēlē „Noķer Jāņus Daugavpilī” un sarunu kluba „Papardēs” aktivitātēs, kur kopā ar dažādiem ekspertiem un meistariem būs iespēja ne tikai vairāk uzzināt par pirmskristīgo un kristīgo tradīciju mijiedarbību Jāņu dienas svinēšanā, puķu un zāļu pielietojumu tautas medicīnā, bet arī pašiem, praktiski darbojoties, sagatavot ziedes no Jāņu laika augiem, sasiet sieru utt. Īpaši tiek aicināti mazākie Jāņu dienas svinētāji, jo tieši viņiem ir paredzētas nodarbības, kurās varēs iemācīties „piedzīvot Jāņus”. Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Ar izstādi “Ābece” Daugavpilī tiek atklātas Slāvu kultūras dienas

Šī gada 24. maijā plkst. 14.00 Vienības nama Krievu kultūras centrā (Varšavas iela 14) notiks grāmatu izstādes „Ābece” atvēršana, ar ko savu skanējumu uzsāk arī Slāvu kultūras dienu Daugavpilī.

Ekspozīcijā būs skatāmas ābeces krievu un baltkrievu valodās, kā arī daži reti izdevumi, kas stāsta par senkrievu literatūras vēsturi. Kopumā tie būs vairāk nekā 20 grāmatu eksemplāri no Vienības nama Krievu kultūras centra un Vienības nama Baltkrievu kultūras centra fondiem. Izstāde būs pieejama līdz 31. augustam. Ieeja bez maksas.

Baltkrievu kultūras centrā būs skatāma Gaļinas Želabovskas darbu izstāde

Piektdien, 2024. gada 24. maijā, plkst.18:00, Vienības nama Baltkrievu kultūras centrā (Alejas ielā 68-1A, Daugavpilī) Slāvu kultūras dienu ietvaros tiks atklāta Daugavpils mākslinieces Gaļinas Želabovskas gleznu personālizstāde “Ieskicējums akvarelī”.

Daugavpils Ukraiņu kultūras centra folkloras kopai “Mrija” 20 gadi!

Šī gada Slāvu kultūras dienu Daugavpilī ietvaros 24. maijā plkst. 16.00 Vienības nama kafejnīcā (Rīgas ielā 22a) notiks Vienības nama Ukraiņu kultūras centra folkloras kopas “Mrija” (vadītājs Pāvels Gončarovs) 20 gadu jubilejas pasākums.

Kopā ar gaviļniekiem, folkloras kopu “Mrija”, koncertā piedalīsies viesu kolektīvi no Līvāniem, Rēzeknes un Jēkabpils. Ieeja pasākumā ar ielūgumiem.

Ukraiņu kultūras centra folkloras ansamblis „Mrija” dibināts 2004. gadā, kas ir gadu pēc tā, kad 2003. gada 26. maijā savu darbību uzsāka Ukraiņu kultūras centrs „Mrija”. Jau 20 gadus ansamblis “Mrija” nodrošina ukraiņu nacionālo kultūrvēsturisko un materiālo bāzi Daugavpilī, piedalās dažādos Daugavpils pilsētas, Latgales reģiona un republikas rīkotajos pasākumos, ikgadējos pilsētas svētkos, ukraiņu kultūras dienās Daugavpilī un mazākumtautību rīkotajos pasākumos. Kolektīvs regulāri ir bijis Vispārējo latviešu dziesmu svētku un dažādu starptautisko festivālu Latvijā, Lietuvā un Ukrainā dalībnieks.

Daugavpilī notiks Slāvu kultūras dienas 2024

No 24. līdz 31. maijam Daugavpilī norisināsies ikgadējās Slāvu kultūras dienas, kuru mērķis ir starpkultūru dialoga veicināšana un slāvu kultūras mantojuma saglabāšana.

Slāvu kultūras dienu ietvaros tiek piedāvāta plaša un daudzveidīga pasākumu programma, kas iekļauj gan izstāžu atklāšanu, gan dažādus koncertus un radošos vakarus. Šī gada pasākumu klāstā ir iekļauti arī divi nozīmīgu jubileju pasākumi: 20. dzimšanas dienu svinēs Ukraiņu kultūras centra folkloras kopa „Mrija” un 25 gadus – Baltkrievu kultūras centrs.

Kā ierasts, Slāvu kultūras dienas ik gadu tiek uzsāktas 24. maijā. Šis datums ir Svēto brāļu Kirila un Metodija, kas tiek cildināti kā slāvu tautu apustuļi un kurus pareizticīgā baznīca godina kā „slāvu apgaismotājus”, slāvu alfabēta (kirilicas) un valodas izveidotājus, piemiņas diena. Tāpēc ļoti zīmīgi, ka pasākumu ciklu šajā datumā plkst. 14.00 Slāvu kultūras dienu rīkotāji aizsāk ar grāmatu izstādes „Ābece” atklāšanu Vienības nama Krievu kultūras centrā (Varšavas iela 14).

Sveicam „Pērlītes” ar panākumiem!

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde s "Vienības nams"  Latviešu un latgaliešu kultūras centra bērnu vokālā studija "Pērlītes" (vadītāja Iveta Ustinskova) šī gada 30. aprīlī – 2. maijā piedalījās 13. Starptautiskajā bērnu un jauniešu radošuma festivālā – konkursā "TALENT SHOW 2024", kas norisinājās uz kruīza kuģa BALTIC QUEEN pa Baltijas jūru maršrutā Tallina – Stokholma – Tallina.  Uzstājoties nominācijā pop- vokāls (7 – 12 gadu vecuma kategorijā) „Pērlītes” ieguva 1. vietu .

Kopumā konkursā izskanēja vairāk nekā 100 priekšnesumi dažādās nominācijās (dejas, akadēmiskā dziedāšana, horeogrāfija, instrumentu spēle utt.) un tika pārstāvētas vairākas valstis:  Igaunija, Latvija, Lietuva un Zviedrija.

Vienības nama kolektīvs sveic „Pērlītes” un viņu vadītāju Ivetu ar panākumiem!

Vienības namā notiks bērnu kolektīvu koncerts „Saulaina diena māmiņai”

Šī gada 12. maijā plkst.15.00 Daugavpilī Vienības nama koncertzālē (Rīgas iela 22a) notiks Daugavpils Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra bērnu kolektīvu koncerts “Saulaina diena māmiņai”.

Koncertā piedalīsies: vokālā studija "Pērlītes" (vadītāja Iveta Ustinskova)
bērnu deju kolektīvs “Pienupīte” (vadītājas Inese Zuģicka un Inga Pīnupe).

Ieeja bez maksas

Šajos svētkos ikvienam gribas, lai māmiņai ir saulaina diena, lai māmiņas ir smaidīgas un apdāvinātas. Tāpēc Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra bērnu kolektīvi dāvanā māmiņām ir sagatavojuši koncertu.

Būs skatāma daugavpilietes Margaritas Trules jaunā gleznu izstāde “Dabas elpa”

No 10. maija līdz 14. jūnijam Vienības nama Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) būs skatāma daugavpilietes Margaritas Trules gleznu izstāde “Dabas elpa”. Ekspozīcijas atklāšana notiks piektdien, 10. maijā, plkst. 16.00.

Jaunajā amatiermākslinieces izstādē būs apskatāmas 20 gleznas, pārsvarā ainavas un klusā daba. Darbi it kā ir vizuāli vienkārši, bet aiz šīs skaidrības, askētiskuma un ainavas bezgalības virmo dziļas emocijas. Savas kompozīcijas Margarita samērā bieži veido kā diptihus un triptihus. Veroties mākslinieces ainavās, pārņem miers un harmonija un gleznas iedarbojas uz cilvēka noskaņojumu.