Apsveicam savu vadītāju!

Par ilggadēju, godprātīgu, pašaizliedzīgu  un augsti profesionālu darbu Daugavpils labā, par ieguldījumu kultūras procesa virzībā pilsētā un starptautiskā mērogā un sakarā ar 70 gadu jubileju Vienības nama vadītājai piešķirts Daugavpils pilsētas domes apbalvojums Mūža ieguldījums.
   
Visu savu darba mūžu Regīna Osmane veltījusi kultūras dzīves attīstīšanai  Daugavpils pilsētā: no 1969. gada līdz 1992. gadam bijusi bērnu sektora vadītāja, mākslinieciskā vadītāja, direktora vietniece Celtnieku KN, no 1992. gada līdz 1998. gadam – SIA „Vaļasprieks” KN direktores vietniece un direktore, bet kopš 2000. gada administratīvo darbu veic Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādē “Vienības nams”.

Lielā darba pieredze kultūras jomā un labi organizētais darbs kultūras iestādēs veicinājis gan kolēģu, gan pašas personības izaugsmi un pilnveidošanos. Vadītājas profesionālās iemaņas attīstījušās, arī vadot daudzus nozīmīgus projektus.

Bērnu deju kolektīvs “Pienupīte” iedejo pavasarī


BDK “Pienupīte”: “Daugavpils Vienības nama BDK “Pienupīte” turpina dejot attālināti un priecājas par pavasara nākšanu. Šis laiks ir neierasts un jaunu, līdz šim nebijušu izaicinājumu piepildīts. Jau teju gadu dejojam attālināti ar nelieliem klātienes prieka brīžiem. Šis laiks aicina būt radošiem, aktīviem un arī vienotiem, lai ar prieku sagaidītu atkal satikšanos deju zālē.

DAUGAVPILS SINFONIETTA tiešsaistes koncertciklā VELTĪJUMS

6. martā plkst. 16.00 no Vienības nama koncertzāles

Orķestris “Daugavpils Sinfonietta” sāk savu tiešsaistes koncertu ciklu ar kopējo nosaukumu VELTĪJUMS. Šoreiz šajā pavasara veltījumā daiļā dzimuma pārstāvēm skanēs baroka un romantiskās mūzikas opusi, kā arī XX gadsimta populārās mūzikas melodijas.

Vienības nams aicina piedalīties radošo instalāciju konkursā "Manas ģimenes Lieldienu ola"

Ēd, vistiņa, kviešu graudus,
Dēj oliņas Lieldienām.
Daudz bij man bāleliņu
Baltu olu ēdājiņu.

Ziemas sals sāk atkāpties un jau ir jūtama pavasara siltā dvesma, un jau pavisam drīz mēs sagaidīsim Lieldienas. Līdz ar to Vienības nams aicina daugavpiliešus iesaistīties radošo instalāciju konkursā “Manas ģimenes Lieldienu ola”.
 
Konkursa dalībnieki ir aicināti no dažādiem materiāliem veidot Lieldienu olu, kas atspoguļo Lieldienu tradīcijas viņu ģimenē, kā arī radošā vēstījumā to prezentēt (pasakas, dzejoļa, dziesmas vai kādā citā brīvi izvēlētā formā). Video ilgums līdz 1 minūtei.

BVS “Pērlītes” sveic Daugavpili mīlestības mēnesī!

Februāris ir mēnesis, kas caur savu aukstumu un pavasara gaidām atnes arī domas par un ap mīlestību. Mīlestība sevī ietver visu, kas mums ir patīkams un mīļš, kas liek smaidīt un darīt labu. Kādam mīlestība asociējas ar sirsniņām un mīļmantiņām, citam ar ceļojumiem un saulrietiem, ģimeni, zvaigžņotām debesīm, īstu draudzību un vēl tūkstošiem lietu, vietu un cilvēku, kas mums liek mīlēt un justies mīlētiem.

Vienības nama bērnu vokālā studija “Pērlītes” sveic Daugavpili mīlestības svētkos!

Darbi apskatāmi Vienības nama reklāmas stendos.

Folkloras dziesmu un deju kopa “Svātra” maskojas!

Septiņas nedēļas pirms Lieldienām Latgalē tiek svinēts Aizgavēnis, atzīmējot vecā gada beigas un jaunā gada sākumu. Šajā laikā vajag kārtīgi izlustēties – iet ciemos, maskoties, braukt ar ragavām, dziedāt, dejot, jo ar Aizgavēni sākas katoļu gavēnis, kas ilgst līdz Lieldienām.
Lai Aizgavēņa lustēs gūtā enerģija un dzīvesprieks dod spēku gavēņa laikam līdz Lieldienu sagaidīšanai!

Fotogrāfijas no FK “Svātra” arhīva aplūkojamas Vienības nama Tradīciju mājas skatlogā.

DAUGAVPILS IEDZĪVOTĀJI AICINĀTI NOVĒRTĒT PILSĒTAS KULTŪRAS PIEDĀVĀJUMU UN GATAVĪBU IESAISTĪTIES EIROPAS KULTŪRAS GALVASPILSĒTAS PROGRAMMAS VEIDOŠANĀ

Daugavpils iedzīvotāji un visi, kuri pilsētā strādā, studē un pilsētu regulāri apmeklē, aicināti piedalīties aptaujā un novērtēt gan kultūras piedāvājumu, gan savu kultūras patēriņu, kā arī potenciālos guvumus pilsētai iesaistoties sacensībā par Eiropas kultūras galvaspilsētas  statusu.

VIENĪBAS NAMA MUZIKĀLIE PROJEKTI

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde VIENĪBAS NAMS un TV kanāls LRT + 2020.gada nogalē piedāvā:

31. decembrī (ceturtdien) plkst. 12.30

RAIMONDA PAULA DZIESMAS


Māra Briežkalna Džeza sekstets: Māris Briežkalns (sitaminstrumenti), Andris Grunte (bass), Viktors Ritovs (klavieres), Raimonds Macats (taustiņi), Rihards Goba (ģitāra), Jānis Puķītis (saksofons) un starptautisko konkursu laureāti: Ruslans Rogaļevičs (Baltkrievija), Jordans Markovs (Bulgārija), Jekaterina Kudinskaja (Igaunija), Guļnara Košenova (Kazahstāna), Ivans Djatlovs (Krievija), Adriana Miglāne (Latvija), Jegors Korobkovs (Latvija), Milda  Martinkenaite (Lietuva), Samuela Martyna Modzelewska (Polija), Ana Stefanoviča (Serbija), Selma Savolainen (Somija), Robert Matchez (Spānija), Artjoms Kondratjuks (Ukraina)

VIENĪBAS NAMA MUZIKĀLIE PROJEKTI

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde VIENĪBAS NAMS un TV kanāls LRT + piedāvā:

26. decembrī (sestdien) plkst. 12.30 un plkst. 18.30
Bērnu vokālās studijas „Pērlītes” koncerts “ŠAJĀ RAIBĀ PASAULĒ”


Koncertā izskanēs dziesmas no V.Pūces mūzikliem „Velniņi”, „Sūnu ciema zēni” un „Burvis no Oza zemes”. Līdzās studijas „Pērlītes” mazajiem un lielajiem dziedātājiem muzikālo skaņdarbu pavadījumā dejos bērnu baleta studija „Antre” / vadītāja R. Titkova un bērnu deju kolektīvs „Pienupīte” / vadītāja I. Zuģicka. Koncerts būs atraktīvs, gaišas enerģijas piepildīts un tajā iekļausies arī solists Sandis Ulpe.Kalendārs