Mūzikas vakars “ZYNU, ZYNU TĀVA SĀTU”

20. aprīlī plkst. 18.30
Vienības nama koncertzālē
tradicionālās mūzikas vakars
“ZYNU, ZYNU TĀVA SĀTU” ar večerinku

20. aprīlī plkst. 18.30 Vienības nama koncertzālē tiks rīkots tradicionālās mūzikas vakars “Zynu, zynu tāva sātu” ar večerinku.
Koncertā “Zynu, zynu tāva sātu” folkloras dziesmu un deju kopa “Svātra” un  tradicionālās dziedāšanas grupa “Saucējas” vedinās klausītājus domās pakavēties savas dzimtas mājas pagalmā,  izstaigāt taciņas un ceļus, kas ved no sētas uz sētu talciniekus un muzikantus, saklausīt dzeguzes balsi birztalā un meitu rotāšanu pļavā. Klausītāji varēs dzirdēt dažādus latviešu tradicionālās dziedāšanas stilus un tehnikas, kā arī dažādus latviešu tradicionālās polifonijas veidus, kas dokumentēti pārsvarā trīs Latvijas novados – Kurzemē, Sēlijā un Latgalē. “Saucēju” repertuārā izskanēs arhaiskā burdondaudzbalsība, gan dažādas vēlīnās izcelsmes daudzbalsības formas. Koncertuzvedumu bagātinās folkloras kopas “Svātra” dejotās kadriļu tipa dejas, kas kopas repertuārā nonākušas pateicoties Latvijas Folkloras krātuves pierakstiem vai pierakstītas ekspedīcijās un meistarklasēs. Īpašo noskaņu veidos dzimtu stāsti melnbaltajās fotogrāfijās.

Ģimeņu konkurss “Trāpi simtniekā”

7.04./13.00
Vienības nama koncertzālē
Ģimeņu konkurss “Trāpi simtniekā”

Latviešu kultūras centrs sadarbībā ar Daugavpils Universitātes humanitāro un sociālo
zinātņu institūta Kultūras pētījumu centru un   biedrību „Kultūras artefakts” rīko ģimeņu konkursu TRĀPI SIMTNIEKĀ, kas norisināsies 7. aprīlī plkst. 13.00 Vienības nama koncertzālē.

Konkurss „Trāpi simtniekā!” ir ģimeņu komandu prāta spēle, kas veltīta Latvijas valsts simtgadei.
Piedaloties spēlē, ģimenēm ir iespēja pavadīt laiku kopā, darboties komandā, izjust sacensību garu un apvienot zināšanas par savu dzimteni, kopīgi atbildot uz āķīgiem jautājumiem, kā arī uzzināt vēl nedzirdētus faktus, kas saistīti ar mūsu Latviju, tādejādi sajūtot piederību savai valstij.

Aicinām līdzjutējus atbalstīt Daugavpils ģimenes!

Ieeja bez maksas.

Informācija: www.vienibasnams.lv, t. 654 27552

Koncerts VELTĪJUMS

20. martā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas
Klavieru un Vokālās nodaļas audzēkņu koncerts
VELTĪJUMS

Vienības nama koncertzālē 20. martā plkst. 18.00 Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas jaunie pianisti un vokālisti – jau vairāku konkursu laureāti – ieskandinās koncertu sēriju sakarā ar mūzikas vidusskolas 95 gadu un Latvijas 100 gadu jubileju.

Koncertā skanēs klavieru un vokālās mūzikas komponistu MOCARTA, PERGOLĒZI, RAHMAŅINOVA, PULENKA, SANKANA, PJACOLLAS, LOU, VEISA, PERETTI, KREATORES, GAVRIĻINA, KALNIŅA, ZARIŅA, IVANOVA, ZEMZARA, PELĒČA skaņdarbi.

Koncertā ņems dalību arī orķestris DAUGAVPILS SINFONIETTA Aivara BROKA vadībā.

Ieeja bez maksas

Informācija: Latviešu kultūras centrs, www.vienibasnams.lv, t. 65426691

Koncerts “SKAISTA MANA TĒVA SĒTA”

9. aprīlī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Tautas mūzikas koncerts
“SKAISTA MANA TĒVA SĒTA”

Latvijas valsts simtgades pasākumu cikla ietvaros tautas mūzikas ansamblis “Rakari” kopā ar saviem draugiem un bijušajiem solistiem: Ilonu Bageli, Ati Auzānu, Andri Baltaci, Irēnu Ancāni, Sandi Ulpi, Edgaru Znutiņu un Valfrīdu Paškeviču aicina uz tautas mūzikas koncertu “Skaista mana tēva sēta”.

Daugavpils koru koncerts "Tas ir Laiks"

22. martā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Daugavpils koru koncerts
Tas ir Laiks

Turpinot Latvijas valsts simtgadei veltīto pasākumu ciklu, 22. martā plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē skanēs latviešu komponistu mūzika Daugavpils koru koncertā “Tas ir laiks”.

Koncerts CHERCHEZ LA FEMME

7. martā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
DAUGAVPILS SINFONIETTA
koncertā
CHERCHEZ LA FEMME

Vienības nama koncertzālē 7. martā plkst. 18.00 DAUGAVPILS SINFONIETTA aicina uz koncertu! Tā nosaukums – Meklējiet sievieti – nosaka koncerta toni; tas tiek veltīts daiļā dzimuma pārstāvēm – sievietēm.

Jūs dzirdēsiet populāras melodijas, kuru autori ir Žoržs Garvarencs, Džons Lennons, Pols Makartnijs, Frensis Lejs, Lerojs Andersons, Džeroms Kerns, Nino Rota, Henrijs Mančīni, Karloss Gardels, Endrjū Lloids Vēbers.

NBS orķestra koncerts "AR MARŠU PA DZĪVI"

27. februārī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
NBS orķestra koncerts AR MARŠU PA DZĪVI

Š.g. 27. februārī plkst. 18.00 Daugavpils Vienības nama koncertzālē notiks Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestra koncerts „Ar maršu pa dzīvi”.

Sagaidot Latvijas Republikas simtgadi, Nacionālo bruņoto spēku orķestris sagatavojis īpašu dāvanu valstij nozīmīgajā jubilejā. NBS orķestra skaņu ierakstu studijā pirmo reizi ierakstīts un izdots Latvijas kara orķestru maršu albums ar kompozīcijām, kuras tapušas no 1918. līdz 1940. gadam. Ierakstītais albums ir pirmais nopietnais ieskats Latvijas armijas mūzikas tradīcijās. Jaunā albuma prezentācija notika š.g. 2. februārī Austrumlatvijas koncertzālē “Gors”.

V STARPTAUTISKAIS BĒRNU UN JAUNIEŠU MŪZIKAS KONKURSS “DAUGAVAS PĒRLE”

V STARPTAUTISKAIS BĒRNU UN JAUNIEŠU MŪZIKAS KONKURSS
“DAUGAVAS PĒRLE”
Daugavpilī, 2018. gada 12. maijā

Daugavpils – otrā lielākā pilsēta Latvijā, atrodas Daugavas upes krastos 232 km attālumā no valsts galvaspilsētas Rīgas.

Kādreiz viskrāšņākajās rotās dižojās izsmalcinātas pērles, atrastas Daugavas ūdeņos, un, rīkojot starptautisko bērnu un jauniešu mūzikas konkursu “Daugavas pērle”, ceram, ka konkursā sevi pieteiks jaunas un talantīgas “pērlītes”, kuru radošais spilgtums iedegsies šeit, Daugavpilī, Daugavas krastos.

STABAT MATER PERGOLEZI

26. martā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
STABAT MATER / PERGOLEZI

Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē 26. martā plkst. 18.00 aicinām uz Džovanni Batista-Pergolezi (1710-1736) kantāti solistēm, stīgu kvartetam un ērģeļpozitīvam.

Soprāns – Viktorija PAKALNIECE
Mecosoprāns – Diāna BISTERE
Ērģeļpozitīvs – Veronika RINKULE
Stīgu kvartets – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas esošie un bijušie studenti.

Muzikālā materiāla pamatā ir 14. gs dzīvojušā mūka Jakopo Benedeti teksti, kurā Svētā Jaunava Marija izdzīvo sava dēla Jēzus Kristus nāvi pie krusta. Pergolēzi „Stabat Mater” iesākas ar baroka laikā bieži pielietoto krusta motīvu stīgās, ko pārņem dziedātāji, it kā attēlojot Mariju stāvam pie Krusta. Daudzie dueti tiek papildināti ar solo ārijām, kas veido līdz tam nebijušu garīgas kantātes veidu, kurā jau ir grūti novilkt robežu starp laicīgo, operisko un garīgo – baznīcai rakstīto mūziku.

MOCARTS UN POĻU KLASIĶI

19. aprīlī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
SINFONIETTA RĪGA / Diriģents Zbigņevs GRACA
MOCARTS UN POĻU KLASIĶI

LATVIJAI – 100!
19. aprīlī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē – klasiskās mūzikas sezonā – SINFONIETTA RĪGA ar koncertprogrammu „Mocarts un poļu klasiķi”.

 
Latvijas publikai labi pazīstamais poļu diriģents Zbigņevs GRACA ir izslavēts Mocarta daiļrades lietpratējs. Pie Sinfonietta Rīga diriģenta pults viņš atgriežas ar programmu, kurā meklē līdzīgo un atšķirīgo starp dižā Vīnes klasiķa meistardarbiem – leģendāro 40. simfoniju un viņa liriski romantiskajām un dzirkstošajām operu ārijām – un savu tautiešu mūziku. Polijas skaņu un poļu pasaules redzējumu maestro te uzbur caur tautiskos toņos krāsoto Vitolda Lutoslavska „Mazo svītu”, romantiskas jūsmas caurausto Mečislava Karloviča Serenādi stīginstrumentiem un viduslaiku noskaņas apvītajiem Tadeuša Berda “Četriem mīlas sonetiem”, kuros ieaustās šekspīriskās kaislības izdziedās poļu basbaritons Jaroslavs Breks.


Kalendārs