Piedzīvojumu pasākums bērniem “Ziemassvētku detektīvs”

28. decembrī plkst.18.00
Forštates kultūras namā
Piedzīvojumu pasākums bērniem
“Ziemassvētku detektīvs”

Forštates kultūras nams aicina mazos daugavpiliešus vecumā no 7 līdz 10 gadiem kļūt par maziem detektīviem un doties pasakainā piedzīvojumā, meklējot savu Ziemassvētku dāvanu!

Meklējot apslēptas norādes un atminot dažādas mīklas, mazie Šerloki varēs nonākt pie galvenā Ziemassvētku varoņa – Ziemassvētku vecīša! Lai ceļš veiktos raitāk, līdzi var ņemt kādu pieaugušo palīgu.

Lai piedalītos piedzīvojumā, līdz 21. decembrim jāpiesakās pa tālr. 65427552. Vietu skaits ir ierobežots!

Vienības nama 85 gadu jubilejas koncerts

19.12. plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē

Orķestris “Daugavpils Sinfonietta”
PRIEKS PASAULEI

“Daugavpils Sinfonietta”, svinot Vienības nama 85 gadu jubileju un sagaidot tuvojošos Ziemassvētkus, ielūdz pilsētas iedzīvotājus un viesus uz svētku koncertprogrammu “Prieks pasaulei”.

Koncertā skanēs gaiša un priecīga svētku mūzika, sākot ar seno skotu Ziemassvētku melodiju “Prieks pasaulei” un beidzot ar Džona Viljamsa mūziku filmai “Viens pats mājās”. Koncertā piedalīsies arī soprāns Katažina Dudareva un baritons Maksis Krilovs.

Diriģents Aivars Broks.

Ziemassvētku koncerts “Ticot, mīlot un gaidot”

26. decembrī plkst. 16.00
Vienības nama koncertzālē

Ziemassvētku koncerts
“Ticot, mīlot un gaidot”

Otrajos Ziemassvētkos daugavpiliešus sveic Rūta Dūduma-Ķirse (vokāls), Jānis Ķirsis (vokāls, taustiņinstrumenti), Krišjānis Bremšs (sitaminstrumenti) un Jānis Rubiks (kontrabass) ar koncertprogrammu “Ticot, mīlot un gaidot”.

Mūziķu izpildījumā skanēs skaistākās Ziemassvētku dziesmas, populāras ārzemju melodijas, kā arī visu iemīļotie latviešu komponistu – Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa – skaņdarbi.

Koncertuzvedums "Vecīša cimdiņš"

13. decembrī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē

Vienības nama bērnu kolektīvu koncertuzvedums
VECĪŠA CIMDIŅŠ

Kā katru gadu, tā arī šogad Ziemassvētku vecītis ir sarūpējis pilnu lielo dāvanu maisu, ielicis to savās kamanās un sācis garo ceļu pie mums. Piesnigušā meža vidū vecītis, cenzdamies piekārtot savu dāvanu maisu, pazaudē vienu cimdiņu. Un tad… Nāciet 13. decembra vakarā uz koncertu un Zaķis garausis Jums pastāstīs, kas bija tālāk!

Gaidīsim Ziemassvētkus kopā ar Vienības nama bērnu vokālo studiju “Pērlītes” (vadītāja Iveta Ustinskova), Džeza ansambli (vadītāja Irina Grīnberte) un bērnu deju kolektīvu “Pienupīte” (vadītājas Inese Zuģicka un Inga Pīnupe).

Saimes istabas/ Latgales sētas satura koncepcija

Izstrādāta Saimes istabas/ Latgales sētas satura koncepcija

No 2022. gada jūnija līdz decembrim Vienības nama kultūrtelpā Tradīciju māja realizēts Latgales reģiona attīstības aģentūras “Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2022” finansiāli atbalstītais projekts “Saimes istabas/ Latgales sētas satura koncepcijas izstrāde”. Jau 2021. gadā ar VKKF programmas “KultūrElpa” atbalstu tika izveidotas četras augstas kvalitātes īsfilmas par tradicionālajām prasmēm un ekspozīciju “Viedais galds”. Atbilstoši režisora R. Rubīna satura un arhitekta I. Rubīna dizaina koncepcijai Tradīciju mājā darbojas Amatu istaba ar ekspozīcijas centrālo elementu – “Viedo galdu”, kas jau izraisījis apmeklētāju interesi, un, darbojoties pie tā, notiek dažādu prasmju apguve. Nākamā iecere Tradīciju mājā saistīta ar Saimes istabu – Latgales sētu. Laika gaitā cilvēkiem ir mainījusies izpratne par “mājas” vērtību, nav zināšanu par savulaik tik svarīgo kādreizējo tradicionālo sētu un tās elementiem garīgo tradīciju aspektā. Nemateriālā kultūras mantojuma lietpratēju zināšanu tālākai nodošanai, kā arī lai sniegtu zināšanas par tradicionālo Latgales sētu un “mājas” nozīmes izmaiņām laika gaitā, paredzēts veidot pastāvīgo ekspozīciju par tradicionālo Latgales sētu. Projekta ietvaros ekspozīcijas izveides pirmajā posmā izstrādāta ekspozīcijas satura koncepcija, piesaistot konsultantu – Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja galveno krājumu glabātāju Mārtiņu Kuplo, daudzu ekspozīcijas ideju autoru Robertu Rubīnu un arhitektu Imantu Rubīnu, Vienības nama speciālistus. Lai tradicionālā kultūra būtu ilgtspējīga, bērnus un jauniešus interesējoša, vajadzīgs mūsdienīgs, profesionāls risinājums – satura  dizains, kas konkurē ar digitālajiem centriem. Iecerētās Saimes istabas saturiskās  pārvērtības ir svarīgs priekšnoteikums nākamajam projektam – ekspozīcijas izveidei.

Ekspozīcija nākotnē ne tikai sniegs izzinošu materiālu par tradicionālo Latgales sētu, bet izstrādātā satura koncepcija būs pamats dizaina izveidei, kura risinājumi papildinās šobrīd jau morāli novecojošo telpu un radīs jo īpaši bērnu un jauniešu interesi  par tradicionālo kultūru. Saimes istabas/ Latgales sētas koncepcijas sadaļa ietver idejas un satura aprakstu, ekspozīcijas tematisko plānu.

Ģimenes kino svētdienas decembrī

Ģimenes kino svētdienas decembrī

Turpinot iesākto tradīciju, Vienības nams aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus apmeklēt Ģimenes kino svētdienas Vienības nama kafejnīcā arī decembrī. Šajā svētku mēnesī skatītājus sagaida:

4.12. plkst. 14.00 Ģimenes spēlfilma “Polijs”
10 gadus vecā Sesila kopā ar savu mammu pārvācas no Parīzes uz laukiem. Laukos meitenei neizdodas atrast sev draugus. Reiz netālu uzstājas ceļojošais cirks, kura galvenā zvaigzne ir ponijs Polijs. Sesila nejauši uzzina, ka cirkā ar poniju slikti apietas, un nolemj jauno draugu glābt! Sesila ar Poliju bēg, bet viņiem pakaļ dzenas satrauktais cirka direktors un noslēpumains svešinieks vārdā Viktors. Jaunajiem draugiem stāv priekšā īsti piedzīvojumi, ar kuriem tikt galā var tikai kopā. Sirsnīga ģimenes filma par draudzību un mīlestību pret dzīvniekiem, kuras pamatā ir bērnu iemīļotas Sesilas Obrijas grāmatas.

Jauniešu tautas deju ansambļu koncerts “Lai rīb tautu istabiņa”

10. decembrī plkst. 17.00
Daugavpils Kultūras pils Lielajā zālē
Jauniešu tautas deju ansambļu koncerts “Lai rīb tautu istabiņa”

10. decembrī plkst. 17.00 Daugavpils Kultūras pils Lielajā zālē notiks latviešu skatuviskās tautas dejas kolektīvu  koncerts “Lai rīb tautu istabiņa”, kurā piedalīsies jauniešu deju ansambļi “Laismeņa”, “Ačkups” un “Austris”.

Daugavpils Vienības nama deju ansamblis “Laismeņa” (vadītāja Diāna Soldāne), Rīgas Stradiņa Universitātes tautas deju ansamblis “Ačkups” un Rīgas Celtniecības koledžas deju ansamblis “Austris” (vadītāja Elita Treilone) ierindojas starp spēcīgākajiem Latvijas deju kolektīviem un izdejo plašu repertuāru, nodrošinot skatuviskās tautas dejas saglabāšanu un izkopšanu. Priecājamies par iespēju uzņemt pie sevis šāda līmeņa kolektīvus, būt kopā un baudīt mīlestību pret deju, kā arī iedvesmot citus pilsētas un reģiona dejotājus un dejas mākslas cienītājus.

Ģitārists MĀRCIS AUZIŅŠ

15. decembrī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē

Ģitārists MĀRCIS AUZIŅŠ

15. decembrī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē koncertcikla “Vienības namam 85” ietvaros aicinām uz latviešu ģitārista, komponista, aranžētāja Mārča Auziņa solo koncertu.

Mārcis Auziņš šobrīd ir viens no pieprasītākajiem un arī labākajiem ģitāristiem Latvijā, ir publikas iemīļots, viņa kā komponista talantu un radošumu novērtē kolēģi un koncertu apmeklētāji. Savā muzikālajā ceļā ir sadarbojies ar Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Jāni Lūsēnu, Kārli Lāci, Laimu Vaikuli, Intaru Busuli, Jāni Stībeli, Aiju Vītoliņu, Donu, Raimondu Macatu un citiem latviešu mūzikas smagsvariem, muzicējis grupā Zodiac, Daumanta Kalniņa kvintetā. Kā muzikālais direktors vadījis tādus projektus kā “Muzikālā Banka”, LTV šovs “Mana dziesma”, TV3 šovs “Balss Maskā” u.c. Tāpat radījis mūziku teātra izrādēm Latvijas Nacionālajā teātrī un Valmieras drāmas teātrī, kā arī neskaitāmām mākslas un deju performancēm. Mārcis arīdzan 3 reizes ir nominēts Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons” kā solo mākslinieks.Kalendārs