Jérémie Piazza & Journal Intime PLAYTIME

28.02.2020. plkst. 18.30
Vienības nama akordeona krodziņā
Muzikāls džeza piedāvājums no Francijas
Jérémie Piazza & Journal Intime
PLAYTIME

28. februārī plkst. 18.30 Vienības nama kafejnīcā “Akordeona krodziņš” uzstāsies Žeremī Piacca (Jérémie Piazza), sitaminstrumenti un pūšaminstrumentu trio “Journal Intime” no Francijas ar koncertprogrammu PLAYTIME.
Kad virtuozais pūtēju trio Journal Intime satiekas ar dvēselisko bundzinieku Jérémie Piazza – ir laiks spēlēt! Viņu fantāzijas lidojumā Djūks Elingtons satiekas plecu pie pleca ar Džimiju Hendriksu, brīvi cirkulējošas skaņas un neparastie toņi plūst cauri visai koncertprogrammai. Līksms, melodisks un brīžiem psihodēlisks, dziļš saknēs un augsts mākoņos – tāds ir jauns, apburošs džeza piedāvājums no Francijas!

Koncerts TĀ TAM BŪT

6.02.2020. plkst.18.00
Vienības nama koncertzālē
Daugavpils akordeonistu orķestra koncerts
TĀ TAM BŪT

Daugavpils akordeonistu orķestris aicina klausītājus uz koncertu “Tā tam būt”. Koncerta mākslinieciskā vadītāja Tatjana SARATOVA. Solists Artjoms ŅIŽŅIKS (bajāns), Sanktpēterburga.

Daugavpils akordeonistu orķestris ir vairāku Starptautisku konkursu un festivālu laureāts. Pēdējo 5 gadu laikā tas ir realizējis vairākus radošus projektus ar populāriem Latvijas un citu valstu māksliniekiem (solisti Rihards Mačanovskis, Ilona Bagele, dejotāji Viktors un Svetlana Ķiseļi, akordeonists Gorka Hermosa,  grupa “Melo-M” u.c.). Šoreiz ir iestudēta koncertprogramma kopā ar  Artjomu Ņižņiku, kas akordeona mūzikas pasaulē ir pazīstams kā izcils bajānists, pedagogs, komponists un Nikolaja Rimska-Korsakova Sanktpēterburgas valsts konservatorijas jauniešu bajānistu un akordeonistu kamerorķestra diriģents. 2019.gada oktobra nogalē mūziķis kopā ar Daugavpils akordeonistu orķestri jau ir piedalījies saspēlē Daugavpils akordeona mūzikas festivālā.

Izstāde “Francijas un sabiedroto ieguldījums cīņā par Latvijas neatkarību”

24.01.2020. plkst. 15.30
Latviešu kultūras centra
2. stāva foajē
Izstādes “Francijas un sabiedroto ieguldījums cīņā par Latvijas neatkarību” atklāšana.

Daugavpils Latviešu kultūras centra 2. stāva foajē 24. janvārī plkst. 15.30 tiks atklāta Francijas vēstniecības Latvijā un Francijas institūta Latvijā sagatavotā izstāde “Francijas un sabiedroto ieguldījums cīņā par Latvijas neatkarību. 1918. – 1921.”.

Ja 1918. gada 11. novembris iezīmē oficiālās Pirmā pasaules kara beigas, tad Latvijas neatkarības proklamēšana 1918. gada 18. novembrī, tieši pretēji, iezīmē virkni konfliktu, kuros cits citam pretī stāv latviešu nacionālie spēki, vācu brīvprātīgie un Sarkanā armija. Šī situācija spiež Latvijas Pagaidu valdību meklēt atbalstu pie Antantes uzvarējušajām lielvarām. Tā 1919. gads vairākos aspektos tiek veltīts Latvijas un Francijas kultūras, diplomātisko un militāro attiecību attīstīšanai.

Daugavpilī turpina atzīmēt Latgales atbrīvošanas simtgadi

Šī gada 27.janvārī aicinām uz
Latgales atbrīvošanas simtgades svinībām Daugavpilī: 1920-2020.

Latvijas valsts simtgades svētku ietvaros, godinot divu tautu – Polijas un Latvijas karavīru ieroču brālību varonīgajās Latgales atbrīvošanas cīņās, Daugavpilī jau no 3.janvāra, kad  notika svinīgs pasākums pie piemiņas krusta Slobodkā un piemiņas plāksnes atklāšana pie Daugavpils pašvaldības ēkas, norisinās virkne aktivitāšu, kas skar tiešos notikumus Latvijas valsts veidošanā.

Turpinot svinības, 27.janvārī plkst. 14.00 Daugavpils cietoksnī pie nama 1.oficieru ielā 2, kur no 1902. līdz 1904.gadam dzīvoja Latvijas armijas virspavēlnieks ģenerālis Jānis Balodis, tiks svinīgi atklāta ģenerālim veltīta piemiņas plāksne.

DŽEZA MŪZIKAS VAKARS

23.01.2020. plkst. 18.00
Vienības nama kafejnīcā
“Akordeona krodziņš”
DŽEZA MŪZIKAS VAKARS

23. janvārī Vienības nama omulīgajā Akordeona krodziņā skanēs jutekliska, izjustu krāsu un nianšu bagāta džeza mūzika profesionālā pūšamo instrumentu orķestra “Daugava” mūziķu un Džeza studijas izpildījumā, vadītāji Arnolds un Irina Grīnberti.

Mūziķu sastāvs katru reizi mainās, un šoreiz jums būs iespēja dzirdēt trompetes, klavieru, flautas, ģitāras un bungu skaņas labākajās džeza tradīcijās. Jūs sagaida muzikālas improvizācijas, brīnišķīgas kompozīcijas un silta, mājīga atmosfēra!

Koncerts TICI SEV!

22.01.2020. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Kora mūzikas koncerts
TICI SEV!

22. janvārī Vienības nama koncertzālē skanēs kora mūzika. Koncertā latviešu tautas dziesmu aranžējumus un latviešu komponistu skaņdarbus izpildīs Daugavpils pilsētas spilgtākie kori: Latviešu kultūras centra jauktais koris “Daugava”, Latviešu kultūras centra vīru koris “Forte”, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas mācību koris un Daugavpils 13. vidusskolas kolektīvi: 2.-4. klašu  koris, 6.-9. klašu koris, 7.-9. klašu koris, 7.-12. klašu jauniešu koris, jauktais koris “Nojauta”, zēnu koris, vokālais ansamblis „Tērcītes” un solisti.

RACHMANINOFF PLAYS JAZZ

17.01.2020. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
RACHMANINOFF PLAYS JAZZ

Rūta Dūduma, vokāls
Jānis Ķirsis, taustiņinstrumenti
Jānis Rubiks, kontrabass
Krišjānis Bremšs, sitaminstrumenti
Rihards Goba, ģitāra

Rahmaņinovs, Bernsteins, Geršvins ir tikai daži no skaņražiem, kuru radītā mūzika ļaujas jaunām interpretācijām, jaunām instrumentācijām un aranžējumiem, kā rezultātā dzimusi koncertprogramma “Rachmaninoff Plays Jazz”, kas ir meklējums transformēt akadēmisko mūziku džezā.

VIENĪBAS NAMAM 82!

19.12. plkst.18.00
Vienības nama koncertzālē
VIENĪBAS NAMAM 82!

19. decembrī, Vienības nama dzimšanas dienā aicinām uz svētku koncertu.

Vienības nama pamatakmens likts 1936. gada 15. maijā, bet ēka iesvētīta un atklāta 1937. gada 19. decembrī. Namu projektējis arhitekts Verners Vitands. Adrese: Daugavpilī, Rīgas ielā 22a.

Svētku koncertā:
Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris “DAUGAVA”, diriģents Arnolds Grinberts – orķestris dibināts 1985. gadā diriģenta Raimonda Igolnieka vadībā. No 2008. gada to vada diriģents Arnolds Grinberts. Orķestra repertuāru veido  džeza, populārās mūzikas, Latvijas komponistu skaņdarbi un fragmenti no pasaulslaveniem mūzikliem. Orķestrim ir izveidojusies cieša sadarbība ar Latvijā populāriem solistiem: Ilonu Bageli, Diānu Pīrāgs, Daini Skuteli, Andri Baltaci, Diānu Paško un citiem;

Daugavpilī tiks iedegta galvenā svētku egle

Sestdien, 7. decembrī, Daugavpils centrā, Vienības laukumā, ikviens tiek aicināts uz  pilsētas galvenās svētku egles iedegšanas, Rūķu namiņa un Slidotavas atklāšanas pasākumu.

Pasākums sāksies plkst. 16:30 ar Daugavpils teātra aktieru teatralizētu uzvedumu „Ziemas Olimpiskās spēles mežā”, savukārt plkst. 17:00 tiks iedegta galvenā pilsētas svētku egle un darbu uzsāks slidotava. Šajā dienā durvis vērs arī Rūķu namiņš un blakus esošās darbnīcas, kas apmeklētājus pārsteigs ar jaunumiem.

Koncerts “LAIKMETA AINIŅAS”

17.12. plkst.18.00
Vienības nama koncertzālē
Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA”
koncertā “LAIKMETA AINIŅAS”

Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA”, 2019. gada nogalē nāk pie saviem skatītājiem ar koncertprogrammu “Laikmeta ainiņas”.

Koncertā varēs redzēt trīs dažādus deju uzvedumus:

Deju uzvedums – “Večerinka” – Latgales večerinkas gaisotnē ar jestriem dančiem, šīberēšanos, rotaļu elementiem un attiecību raksturu izpausmēm, kas skatītājiem ļaus iejusties tipiskā danču vakarā…, kā tas bija kādreiz, vēl mūsu vectēvu un vecmammu skaistajā jaunībā…


Kalendārs