Sveicam akcijas – konkursa “Meklējam mākslu Daugavpilī!” uzvarētājus

Vienības nams sveic akcijas – konkursa “Meklējam mākslu Daugavpilī” dalībniekus, kuri apzināja, atrada un nofotografēja mākslas darbus pilsētvidē, ieskatījās Vernera Vitanda Vitanda veidotajā Vienības nama fasādē, notvēra mirkļus – pilsētas mākslinieki darbībā.

Izsakām pateicību par piedalīšanos Ksenijai Naumovai un Jūlijai Naumovai.

3. vieta tika piešķirta diviem foto darbu autoriem – Diānai Jakimčukai un Jurijam Berdnikovam.

Par 2. vietas ieguvēju kļuva Aleksandra Semjonova.
 
Par Vienības nama Specbalvas ieguvēju kļūst Ilze Onzule.

Par balvu saņemšanu ar konkursa dalībniekiem organizētāji sazināsies individuāli.
 
Informācija: www.vienibasnams.lv

KONCERTS DAUGAVPILS SINFONIETTA

KONCERTS
DAUGAVPILS SINFONIETTA ceļā uz
Eiropas kultūras galvaspilsētu
no 6. jūnijā plkst. 17.00 Vienības nama YouTube kanālā

Orķestris “Daugavpils Sinfonietta” turpina savu tiešsaistes koncertu ciklu ar kopējo nosaukumu VELTĪJUMS.

Šī gada 3. jūnijā Daugavpils iesniedza savu pieteikumu “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” titula iegūšanai. Līdz ar to orķestris “Daugavpils Sinfonietta” velta šo koncertu Daugavpilij kā potenciālai Eiropas kultūras galvaspilsētai, uzsākot šo skaisto ceļu 7 gadu garumā.

Sveicam Daugavpili 746. gadadienā!

Mūsu pilsētai Daugavpilij šogad paliek 746 gadi. Pēdējās desmitgadēs pilsētas svētki tika svinēti krāšņi, ar priecīgiem ļaužu pūļiem, uz daudzām skatuvēm un bagātīgu tirdziņu. Svētku dienās svinības norisinājās līdz pat naktij, bet agros rītos svētku dalībnieki kā skudriņas no malu malām satecēja uz savām skatuvēm, lai turpinātu savus priekšnesumus un iepriecinātu pilsētas iedzīvotājus un viesus. Pagājušais gads ieviesa savas korekcijas un svētku vērienīgā svinēšana tika stipri samazināta. Šogad svētki lēnītēm sāks atdzīvoties, skanēt skaļāk un jautrāk. Savukārt, Vienības nams, sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldi, piedāvā ieskatīties nesenā pagātnē – 2019. gada pilsētas svētku svinībās.
Fotogrāfiju autors – Marats Gizatulins (foto no Daugavpils Kultūras pārvaldes arhīviem).

Izstāde skatāma Vienības nama reklāmas stendos.

Informācija: www.vienibasnams.lv

Izstāde “Latgales skices”

Vienības nams sadarbībā ar Tautas fotostudiju “Ezerzeme-F” Vienības nama skatlogos (Saules un Ģimnāzijas ielas krustojumā) aicina apskatīt izstādi “Latgales skices”.

Fotogrāfijas tika radītas 2019. gadā, kad Daugavpilī notika „Canon foto dienas” un starptautiskais fotoplenērs  "Latgales skices”. Daugavpili apmeklēja vairāk nekā 40 fotogrāfi no 5 valstīm – Latvijas, Krievijas, Lietuvas, Ukrainas un Maltas. Plenēra laikā fotosesijas notika Mežciema Aleksandra Ņevska koka dievnamā, Daugavpils autobusu parkā, minizoodārzā JuRita un Krāslavā. Izstādē varat baudīt fotomirkļus, ko noķēruši - Jekaterina Karpova (Ventspils), Juris Buklovskis (Daugavpils), Arnis Indriksons (Bauska), Anatols Kauškalis (Krāslava), Silvija Danelsone, Zaiga Šteina (Rīga) un Jānis Vecbrālis (Liepāja).

Informācija: www.vienibasnams.lv

Sveicam kvesta “Pavasarī kopā ar Ziedoni” dalībniekus!

Nedēļas nogalē, no 22. līdz 23. maijam, aktīvie pilsētas iedzīvotāji tika aicināti piedalīties izaicinošā kvestā “Pavasarī kopā ar Ziedoni”, maršrutā no Vienības nama līdz Cietoksnim meklējot QR kodos iekodētos Imanta Ziedoņa epifānijas fragmentus. Meklēt un atrast QR kodus dalībniekiem palīdzēja norādes, kas gan lika kārtīgi padomāt un nostaigāt vairākus tūkstošus soļu kodu meklējumos.
 
Esam patiesi priecīgi par dalībniekiem / ģimenēm, kuri braši pieņēma izaicinājumu un uzrādīja lieliskus rezultātus. Vēlamies pateikt sirsnīgu paldies par izturību, piedaloties kvestā, un pasniegt pateicības visiem kvesta dalībniekiem!

Vienības nams aicina piedalīties kvestā “Pavasarī kopā ar Ziedoni”

Nedēļās nogalē, 22. – 23. maijā, atzīmējot latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa mēnesi, Vienības nams aicina piedalīties aizraujošā kvestā “Pavasarī kopā ar Ziedoni”, maršrutā no Vienības nama līdz Cietoksnim meklējot QR kodos iekodētos Imanta Ziedoņa epifānijas fragmentus.

Lai piedalītos kvestā, ierīcē jāinstalē jebkura QR kodus nolasoša aplikācija, pastaigas laikā ierīcē jābūt aktīvam interneta pieslēgumam (mobilie dati). Pirmais QR kods būs atrodams pie ieejas Vienības nama koncertzālē. To noskenējot, parādīsies epifānijas teksta fragments un norāde, kur meklēt nākamo QR kodu.
 
Noskenējot QR kodus, nepieciešams veikt ekrānuzņēmumus. Tajos redzamie epifānijas fragmenti jāsakārto pareizā secībā, lai izveidotu I. Ziedoņa oriģināldarbu.

Sirsnīgi sveicam Mātes dienā!

Noslēdzies Mātes dienai veltītais bērnu zīmējumu konkurss “Māmiņas portrets”

Līdz 6. maijam norisinājās Vienības nama organizētais bērnu zīmējumu konkurss “Māmiņas portrets”, kurā bija aicināti piedalīties bērni vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Konkurss ir veltīts Mātes dienai, un tā dalībnieku uzdevums bija uzzīmēt savu vismīļāko un vislabāko māmiņu vai vecmāmiņu portretus.

Vienības nama kolektīvs izsaka lielu pateicību visiem konkursa dalībniekiem par atsaucību un radošumu! Tā kā tika iesniegti 285 darbi, konkursa organizatori nolēma apbalvot visus dalībniekus, nevis rīkot tiešsaistes balsošanu. No iesniegtajiem zīmējumiem tika izveidota portretu galerija Vienības nama Facebook kontā kā dāvana visām  māmiņām un vecmāmiņām svētkos.
 
Ar zīmējumu autoriem organizatori sazināsies individuāli un vienosies par dāvanu saņemšanas laiku.

Informācija: www.vienibasnams.lvKalendārs