4. MAIJS – LATVIJAS REPUBLIKAS NEATKARĪBAS ATJAUNOŠANAS DIENA

Vienības nams aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus uz pasākumu virkni, kas veltīti Latvijas valsts liktenīgākajiem notikumiem.

1990. gada 4. maijs – Latvijas Republikas neatkarības atjaunošana

Svētkus svinēsim kopā ar Daugavpils profesionālās un amatiermākslas kolektīviem, kā arī izcelsim vienu no Latgales kultūras vērtībām – Latgales mālu!

3. MAIJĀ – Vienības nama koncertzālē plkst. 18.00
VELTĪJUMS NEATKARĪBAI
Orķestris “Daugavpils Sinfonietta”

Programmā: Latviešu komponistu mūzika – no Jāņa Ivanova simfonijas līdz Raimonda Paula mūziklam.
Solisti: Katažina Dudareva (soprāns), Maksis Krilovs (baritons), Aivars Broks (klavieres), Natālija Saveļjeva (flauta), Romāns Saikovskis (klarnete), Andris Salenieks (saksofons).
Diriģents Aivars Broks

Ielūgumi: Vienības nama koncertzāles kasē darbdienās plkst. 16.30-18.30 un 2 st. pirms pasākuma.

Deju ansambļa “Laismeņa” jubilejas koncerts

6. maijā plkst. 17.00
Kultūras pilī (Smilšu ielā 92)
Deju ansambļa “Laismeņa” jubilejas koncerts

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Vienības nams” deju ansamblis “Laismeņa” svinēs  35. dzimšanas dienu, izdejojot koncertu “Vara saknēm zemītē, zelta ziediem mākoņos”, 6. maijā plkst. 17.00 Daugavpils Kultūras pilī. Koncertā piedalīsies 72 esošie un bijušie ansambļa dejotāji, kā arī jauniešu deju kolektīvs “Dancari” no Preiļiem un bērnu deju kolektīvs “Pienupīte” no Daugavpils. Ieeja koncertā bez maksas.

Laismeņa latgaliešu valodā apzīmē pašus pirmos gaismas starus, kas rītausmā parādās pie apvāršņa. Tieši tāds ir arī deju ansamblis “Laismeņa” – gaišs, prieka pilns un dzirkstošs. Latviešu skatuviskā tautas deja mums nav tikai brīvā laika pavadīšana, katra deja ir īpašs stāsts, kuru caurauž ne tikai mūzika un soļi, bet arī latviešu tautas dzīvesziņa, tradīcijas un ieražas. Mēs lepojamies ar savām saknēm un tieši dejas valodā vislabāk varam izstāstīt, kādas ir mūsu lielākās vērtības, kur mēs smeļamies spēku, atklājot arī to, cik daudzveidīgi mēs esam. Tomēr pāri visam ir mūsu mīlestība pret deju, skatuvi un skatītāju.

Daugavpilī notiks koru repertuāra pārbaudes skate

15. aprīlī plkst. 16.00 Daugavpils Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a), gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, notiks Daugavpils koru apriņķa koru repertuāra pārbaudes skate.

Skatē kori izpildīs dziesmas no XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku koru lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” un Svētku Noslēguma koncerta “Kopā Augšup” repertuāra.

Skatē piedalīsies:
    • Daugavpils Universitātes jauktais koris "DUalis", diriģents Jānis Kokins;
    • Daugavpils Valsts ģimnāzijas jauktais koris "Dveiņuva", mākslinieciskā vadītāja Anita Zarāne;
    • Preiļu novada skolotāju koris "Latgale", diriģents Edgars Znutiņš;
    • Augšdaugavas novada Ilūkstes Kultūras un mākslas centra jauktais koris "Lašu koris", mākslinieciskā vadītāja Maija Žigajeva;
    • Krāslavas kultūras nama jauktais koris "Krāslava", diriģente Olga Grecka;
    • Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Vienības nams” jauktais koris "Daugava", mākslinieciskais vadītājs Jevgeņijs Ustinskovs;
    • Jersikas Tautas nama senioru jauktais koris "Jersika", mākslinieciskā vadītāja Anita Gavare;
    • Augšdaugavas novada kultūras centra "Vārpa" jauktais koris "Latgale", mākslinieciskā vadītāja Anita Zarāne;
    • Krāslavas novada Dagdas Kultūras centra sieviešu koris 'Vēju roze', diriģente Anželika Pokule un Krāslavas kultūras nama sieviešu koris "Nova", diriģente Rita Andrejeva;
    • Līvānu novada Kultūras centra jauktais koris "Rubus", mākslinieciskā vadītāja Daiga Koļesņičenko;
    • Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes "Vienības nams" sieviešu koris "Rūta", mākslinieciskā vadītāja Maruta Veļičko.

Lieldienas kopā ar garaušiem Pauku un Šmauku

10. aprīlī plkst. 13.00
Vienības nama koncertzālē
Lieldienas kopā ar garaušiem Pauku un Šmauku

Pirmdien, 10. aprīlī, Daugavpils Kultūras pārvalde un Vienības nams aicina svinēt Otrās Lieldienas pasākumā „Lieldienas kopā ar garaušiem Pauku un Šmauku” Vienības namā (Rīgas ielā 22a).

Pasākums sāksies plkst. 13.00 ar koncertu Vienības nama koncertzālē. Koncertā piedalīsies jautrie garauši Pauks un Šmauks (Daugavpils teātra aktrises Kristīne Veinšteina un Inese Ivulāne), Vienības nama bērnu deju kolektīvs “Pienupīte” (vadītājas Inese Zuģicka un Inga Pīnupe), Vienības
nama vokālā studija “Pērlītes” (vadītāja Iveta Ustinskova) un Vienības nama folkloras ansamblis ”Dzīsme” (vadītāja Lūcija Vaivode).

XVII Starptautiskais pavasara džeza mūzikas festivāls JAZZ JOY SPRING 2023

XVII Starptautiskais pavasara džeza mūzikas festivāls JAZZ JOY SPRING 2023

Piedzīvojumu spēle "Zaķa Oto meklējumos"

10. aprīlī plkst. 14.00
Forštates kultūras namā (Vidzemes ielā 41a)
Piedzīvojumu spēle
"Zaķa Oto meklējumos"

Otrajās Lieldienās Forštates kultūras nams aicina jautri pavadīt laiku un mesties piedzīvojumu spēlē "Zaķa Oto meklējumos". Metot lielo Lieldienu kauliņu, pildot dažādus uzdevumus un atbildot uz āķīgiem jautājumiem, dalībniekiem būs iespēja atrast nerātno zaķi Oto un tikt pie galvenās balvas.

Pasākuma apmeklētāji būs aicināti piedalīties arī dažādās radošajās darbnīcās, ripināt olas, dižoties ar skaistāko Lieldienu olu un pavadīt laiku jautrā, pozitīvā gaisotnē!
Tiekamies Forštatē 10. aprīlī!Forštates kultūras nama pasākumu laikā notiek filmēšana un fotografēšana.


Informācija: www.vienibasnams.lv, tālr. 65427552

Ģimenes kino svētdiena

23. aprīlī
Vienības nama kafejnīcā
Ģimenes kino svētdiena

Aprīlī Ģimenes kino svētdienā Vienības nams aicina noskatīties:

Plkst. 13.00 Animācijas filma “Marmadjūks”

Draiskulīgais un lempīgais Marmadjūks apvienojas komandā ar leģendāru suņu treneri, lai pierādītu, ka ir pirmais vācu dogs, kurš pelnījis iegūt trofeju prestižā suņu izstādē – Vestminsteras Čempionu sacensībās.

Filmas garums: 1h 28min
Režisors: Mark A.Z. Dippé
Filma dublēta latviešu valodā.
Treileris
Bez vecuma ierobežojumaKalendārs