"Manhattan Short" īsfilmu konkurss jauniešiem ir klāt!

No 1. līdz 31. oktobrim Latvijas pilsētās jau tradicionāli  norisināsies  Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls, kura fināla programmā tiek iekļautas 10 īsfilmas no visas pasaules. Katrā valstī ikviens skatītājs kļūst par žūrijas locekli un izvēlas labāko filmu pēc saviem ieskatiem. Par godu festivāla 10 gadu jubilejai Latvijā tiek organizēts Jauniešu kino konkurss.

Visi jaunieši vecumā līdz 25 gadiem tiek aicināti piedalīties īsfilmu konkursā “12012022” un kopā ar Manhetenas īsfilmu festivāla 2022 programmu parādīt savu darbu uz Latvijas kino ekrāniem! Lai piedalītos, vienkārši jānofilmē sava īsfilma ne garāka par 3 minūtem, līdz 31. augustam jānosūta uz taisamkino@gmail.com un jāsagaida konkursa rezultāti! Labākās Latvijas jauniešu īsfilmas tiks demonstrētas visā Latvijā pirms "Manhattan Short" programmas katrā no festivāla seansiem.

XI MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt 2022

24.09. plkst. 18.00
Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92)

DAGAMBA

Beidzot Daugavpilī ar solo koncertu ieradīsies klasiskās mūzikas huligāni, grupa DAGAMBA, kuru koncertā dzirdēsim skaņdarbus no koncertprogrammām “DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY”,  #LudwigVanRammstein, kā arī jaunus, vēl nedzirdētus skaņdarbus. Klausītāju iemīļotā grupa jauks stilus un ārdīs robežas, piedāvājot klasiku oriģinālās interpretācijās un rokmūziku ar klasikas elementiem.

Koncerts notiks 24. septembrī plkst. 18.00 Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu 92) XI Mūzikas un mākslas festivāla “Daugavpils ReStArt 2022” ietvaros. Biļetes – “Biļešu Paradīzes” kasēs (tai skaitā Kultūras pils kasē) un internetā (https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/118648). Biļešu cenas: 7.00, 10.00 euro.
[22.06.2022]

Izstādes “Kopā vasaras saulgriežos” atklāšana

30. jūnijā plkst. 18.00 Vienības nama Tradīciju mājā notiks fotoizstādes “Kopā vasaras saulgriežos” atklāšana, kurā būs skatāmas fotosesijas un meistarklašu laikā iegūtās labākās fotogrāfijas, kas ataino ģimeņu kopā būšanu gatavojoties vasaras saulgriežiem.

Tautas teātris “Iskateļ” aicina uz izrādi

Tautas teātris “Iskateļ” aicina daugavpiliešus uz izrādi “Babiloniešu pļāpāšana”, kas notiks 18. jūnijā plkst. 15.00 Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92).

Visi atceras, kā beidzās Babilonas torņa celtniecība, bet par to, kā tas notika, diez vai kāds ir aizdomājies. Sižeta centrā ir divi strādnieki, kuri cenšas nokļūt debesīs un vēlas saprast, kā uz to reaģēs Visvarenais.

Kanādiešu dramaturga Džona Lazarusa luga “Babiloniešu pļāpašana” ir izvērsta metafora, kas vēsta: Jo augstāk, jo bīstamāk!

“Prāta Vētras” koncerttūre visā Latvijā

2022. gada vasarā “Prāta Vētra” dosies koncerttūrē “Gads bez kalendāra”. 6. augustā koncerts notiks Daugavpilī, stadionā “Lokomotīve”. Biļetes pieejamas biļešu tirdzniecības vietnē eKase.lv, Vienības nama koncertzāles kasē (darba dienās plkst. 16.30 – 18.30) un Kultūras pils kasē (darba dienās plkst. 16.00 – 19.00).

Koncerttūrē izskanēs jau iemīļotas grupas melodijas un jaunā albuma “Gads bez kalendāra” dziesmas ar mūsdienu tautas mūzikas grupas “Tautumeitas” piedalīšanos.
[6.06.2022]

Aicinām ģimenes pieteikties saulgriežu meistarklasēm

Biedrība “Iniciatīvu un kompetenču atbalsta centrs” gatavojoties vasaras saulgriežu sagaidīšanai, organizē meistarklašu ciklu ģimenēm ar bērniem no 5 gadu vecuma. Meistarklases notiks 9., 16. un 21. jūnijā no plkst. 18.00 līdz 19.00 A.Pumpura skvērā, bet lietus gadījumā Vienības nama Tradīciju mājā.
 
Meistarklasi “Pirts lietas” 9. jūnijā vadīs pirtniece Dzintra Abarone. Tās laikā varēs noskaidrot visu par pirts slotām – kā tās pareizi sasiet, kāda nozīme un efekts ir augiem, kā tos var izmantot. Savukārt instrumentu izgatavošanas meistars Aleksandrs Maijers 16. jūnijā, pašiem darbojoties, iemācīs, kā pagatavot savu niedru stabuli, kad nepieciešams ievākt un kā sagatavot materiālu tās izgatavošanai, bet meistare Lāsma Šembela 21. jūnijā vainagu pīšanas meistarklasē ierādīs, kā dažādos veidos ir iespējams nopīt vainagu, kā arī pastāstīs par vainagu nozīmi mūsu senču dzīvē.

Raimonds PAULS un LATVIJAS RADIO BIGBENDS

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2022
18.08. plkst. 18.00 – Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92)
Raimonds PAULS un LATVIJAS RADIO BIGBENDS
Un vairāk par mirkli mums neiegūt…

18. augustā plkst. 18.00 Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92) – Raimonds Pauls, izcili Latvijas Radio bigbenda mūziķi, spēcīgās balss īpašniece Dināra Rudāne un klausītāju iemīļotais Daumants Kalniņš koncertprogrammā “Un vairāk par mirkli mums neiegūt”.
Koncerta ieskaņā leģendārais maestro kopā ar bigbenda mūziķiem atskaņos instrumentālās džeza svītas “Iespaidi”, “Dienvidu akvareļi”, “Kalnu skices” un “Melnās krāsas” jaunos aranžējumus, savukārt koncerta turpinājumā pievienosies solisti, kuru balsīs iekrāsosies Raimonda Paula dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem.

DAUGAVPILS PILSĒTAS SVĒTKI

DAUGAVPILS PILSĒTAS SVĒTKI
2022. gada 3., 4., 5. jūnijā
Ja tev ģerbonī sudraba cietoksnis…

Ar devīzi “Ja tev ģerbonī sudraba cietoksnis” no 3. līdz 5. jūnijam Daugavpilī tiks svinēti pilsētas svētki. Daugavpils cietoksnis ir mūsu pilsētas sirds, tāpēc šogad, svinot Daugavpils dzimšanas dienu, svētku noskaņas jo īpaši ieskandinās šo vēsturisko pilsētas daļu.Kalendārs