MA2019

JAZZ JOY SPRING 2019

XVI Starptautiskais pavasara džeza mūzikas festivāls
JAZZ JOY SPRING 2019
Daugavpilī, 26.–28.04.

Daugavpils gatavojas džeza mūzikas festivālam
Ik pēc 2 gadiem Daugavpilī skan Starptautiskais pavasara džeza mūzikas festivāls „Jazz Joy Spring”, kas šogad no 26. līdz 28. aprīlim norisināsies jau 16. reizi.

Kā jau ierasts, festivāla laikā džeza mūzikas cienītājiem tiks piedāvāta plaša un daudzveidīga koncertprogramma, kur varēs baudīt džezu gan no klasiskākajām tā izpausmēm, piemēram, Artūra Novika Džeza skolas vokālā ansambļa „Color Jazz” (Lietuva) sniegumā, līdz pat mūsdienīgākajām tā interpretācijām akustiskā kvarteta „Spring Roll” (Francija) izpildījumā. Pirmās festivāla dienas noslēgumā interesentiem būs iespēja apmeklēt arī jau par tradīciju kļuvušo Džeza improvizācijas vakaru (Jam Session), kurā piedalīsies gan mākslinieki no Daugavpils, gan festivāla viesi no dažādām valstīm. Kopumā festivālā piedalīsies džeza mūzikas meistari no 6 valstīm: Brazīlijas, Francijas, Kipras, Latvijas, Lietuvas un Vācijas. Tie būs tādi džeza mūzikas metri, kā Dainius Pulauskas Group no Lietuvas, Alexander Raichenok & Tico De Moraes Duo no Brazīlijas, Jūlija Zakirova un R’n’B Trio no Latvijas, Jan Grinbert Jazz Quartet no Vācijas u.c.

Baleta viencēlienu pasaules pirmizrāde HAMLETS. (NE)STĀSTI MAN PASAKAS

12. aprīlī plkst. 19.00
Vienības nama koncertzālē
Baleta viencēlienu pasaules pirmizrāde
HAMLETS. (NE)STĀSTI MAN PASAKAS
Tiešraide

Par izrādi

Šekspīra traģēdijas “Hamlets” zemtekstu dziļuma iedvesmots, Antons Freimans savā pirmajā pilnmetrāžas baletā risina attiecības ar nāvi, izaicina uz dialogu paaudzes, pagātni un nākotni. Savukārt iestudējuma muzikālā partitūra veidota kā saruna starp vecmeistaru Sergeju Rahmaņinovu un mūsdienu komponisti Lindu Leimani.

Amerikāņu folka un blūgrāsa grupa “The Brothers Comatose” (Sanfrancisko)

Vienības nama koncertzālē
6.aprīlī plkst. 17.00
Amerikāņu folka un blūgrāsa grupa 
“The Brothers Comatose” (Sanfrancisko)
 
Latvijas tūres ietvaros Daugavpilī viesosies amerikāņu folka un blūgrāsa grupa “The Brothers Comatose” no Sanfrancisko.

Grupā ir pieci dalībnieki: Bens Morisons (Ben Morrison) – ģitāra, vokāls, Alekss Morisons (Alex Morrison) – bandžo, vokāls, Skots Padens (Scott Padden) – kontrabass, Filips Brezina (Philip Brezina) – vijole, Raiens Avelons (Ryan Avellone) – mandolīna. Grupas kodolu veido brāļi Bens un Alekss Morisoni, kas kopā muzicē jau kopš bērnības. Grupas koncertos sajaucas tradicionālais blūgrāss, kantrī un rokmūzika, tādējādi mūziķu uzstāšanās vairāk līdzinās enerģijas piesātinātam stadiona rokkoncertam.

Daugavpils Akordeonistu orķestra 60 gadu jubilejas koncerts

Vienības nama koncertzālē
28. martā plkst. 18.00
Daugavpils Akordeonistu orķestra 60 gadu jubilejas koncerts
ORĶESTRIS UN SOLISTI
Mākslinieciskā vadītāja Tatjana Saratova

Daugavpils akordeonistu orķestris aicina akordeona mūzikas cienītājus uz jubilejas koncertu.

Koncerta dalībnieki:
Kristīne Rusakoviča, Marija Vadišute, Zinaida Semjonova (akordeons); Artjoms Ņižniks (bajāns), Sanktpēterburga; Svetlana Stavicka un Vladimirs Ušakovs (akordeons), Sanktpēterburga; Jeļena Borele (soprāns); Svetlana un Viktors Kisili (deju duets), Rīga; Nikolajs Ļebedevs, Aleksandrs Tamans (sitaminstrumenti); Gļebs Beļajevs (klavieres); Staņislavs Kozlovskis (ģitāra); Jauktais koris “Daugava”, vadītājs Jevgeņijs Ustinskovs; orķestra mūziķi un koncerta mākslinieciskā vadītāja Tatjana Saratova.

Koncerts “LAIKMETA AINIŅAS”

26. martā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA”
Koncertā “LAIKMETA AINIŅAS”

Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA”, verot plaukstošos vārtus skaistajam pavasarim, nāk pie saviem skatītājiem ar koncertprogrammu “Laikmeta ainiņas”, kuras pirmizrāde notika 2018. gada decembrī.

Koncertā varēs redzēt trīs dažādus deju uzvedumus:

Pirmais deju uzvedums – “Večerinka” – Latgales večerinkas gaisotnē ar jestriem dančiem, šīberēšanos, rotaļu elementiem un attiecību raksturiem, kas skatītājiem ļaus iejusties tipiskā danču vakarā…, kā tas bija kādreiz, vēl mūsu vectēvu un vecmammu skaistajā jaunībā ...

Koncerts Ļusteigs šur, ļusteigs tur!

30.martā
plkst.16.00
Vienības nama koncertzālē
koncerts
Ļusteigs šur, ļusteigs tur!

Folkloras ansamblis “Dzīsme” un bērnu folkloras ansamblis “Dzīsmeite” /vad. Lūcija Vaivode/ kopā ar saviem draugiem bērnu deju kolektīvu “Pienupīte” /vad. Inese Zuģicka/  aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus uz pavasarīgām un saulainām noskaņām piepildītu koncertu “Ļusteigs šur, ļusteigs tur!

Ģimeņu konkurss “Trāpi simtniekā”

7.04. plkst. 13.00
Vienības nama koncertzālē
Ģimeņu konkurss “Trāpi simtniekā”

Ja esat aktīva un vienota ģimene, jums patīk pavadīt laiku kopā, darboties komandā un izjust sacensību garu, jums ir iespēja pieteikties dalībai ģimeņu konkursā “Trāpi simtniekā”.

Konkursa laikā komandas sacenšas, pielietojot savas zināšanas par visu, kas saistīts ar mūsu Latviju.

DAUGAVPILS SINFONIETTA aicina uz koncertu LIBERTANGO

Vienības nama koncertzālē
8. martā plkst. 18.00
DAUGAVPILS SINFONIETTA
aicina uz koncertu LIBERTANGO

Šī gada 8.martā plkst. 18:00 Daugavpils Vienības nama koncertzālē notiks ikgadējais pavasara koncerts – veltījums sievietēm, kurā ar programmu „Libertango” skatītājus priecēs “Daugavpils Sinfonietta”.

Koncerta nosaukums saistīts ar pavasari, tango, brīvību un mīlestību. Līdz ar to šoreiz koncertā skanēs spāņu, itāļu, franču, argentīniešu mūzika, ko radījuši tādi komponisti, kā Bizē, Pučīni, Gardela, Velaskēzs, Pjacolla, Rodrigess, Martiness, Villoldo.

PHILIPPE GIUSIANO Francija KLAVIERKONCERTS

Vienības nama koncertzālē
11. aprīlī plkst. 18.00
PHILIPPE GIUSIANO / Francija
KLAVIERKONCERTS

11. aprīlī Daugavpilī koncertu sniegs izcilais franču pianists Filips Džuziano (Philippe Giusiano). Programmā izskanēs Frederika Šopēnā un Ignatija Fēliksa Dobržinska mūzika klavierēm.

Koncertā piedalās Indrė Eugenija Želvytė (klavieres) / Lietuva .

Trīspadsmitā starptautiskā Frederika Šopēna klavieru konkursa uzvarētājs Varšavā, Filips Džuziano (Philippe Giusiano) tiek uzskatīts par vienu no labākajiem F. Šopēna  darbu izpildītājiem. Pirmo reizi konkursā Filips piedalījās 17 gadu vecumā, taču uzvaras laurus jaunais pianists plūca pēc pieciem gadiem – 1995. gadā. Šis panākums, vienā no pasaulē slavenākajiem konkursiem viņam deva iespēju muzicēt lielākajās koncertzālēs: Carnagie Hall Ņujorkā, Concertgebouw Amsterdamā, Veronas teātrī, The Scala Milānā, Champs-Elysées teātrī, Salle Gaveau Parīzē, Suntory Hall Tokijā u.c.

Tautas mūzikas koncerts “Dziesma pavasarim”

7. martā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Tautas mūzikas koncerts
“Dziesma pavasarim”

Latviešu kultūras centra tautas mūzikas ansamblis “Rakari” un visiem pazīstamais solists Dainis Skutelis, kā arī Jēkabpils Tautas nama kapela “Kreicburgas ziķeri” aicina sagaidīt pavasari ar skaistām un sirdij tuvām dziesmām koncertā “Dziesma pavasarim”.

Tautas mūzikas ansamblis “Rakari” izveidojās 1984.gadā Daugavpilī, sākotnēji pulcējot 9 mūzikas vidusskolas audzēkņus, tobrīd jauna, talantīga mūziķa, nākamā kordiriģenta un komponista Jura Vaivoda vadībā. Kopš 1985. gada kolektīva vadītājs ir Ēvalds Daugulis. Ansambļa instrumenti ir akordeons, flauta, oboja, klarnete, trompete, saksofons, vijoles, sitaminstrumenti, kontrabass. Viens no galvenajiem instrumentiem – cilvēka balss.


Kalendārs