Radošie kolektīvi un solisti tiek aicināti pieteikties dalībai Daugavpils pilsētas svētkos!

Līdz šī gada 18. aprīlim vēl turpinās pieteikšanās radošajiem kolektīviem un solistiem dalībai Daugavpils pilsētas svētkos „Mana pils Daugavpils”, kas šogad norisināsies no 31.maija līdz 2.jūnijam.

Vienības nama Poļu kultūras centrs aicina uz Lieldienām veltītu koncertu

Šī gada 2. aprīlī plkst. 17.30 DVPI "Vienības nams" Poļu kultūras centrā (PKC) notiks Lieldienu koncerts. Tajā piedalīsies PKC jauktais koris "Promeņ" (diriģente Alīna Lapinska), J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas bērnu koris (vadītāja Alīna Lapinska), Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēknis Kristers Šaliņš (pedagogs Artūrs Saveļjevs).

Svinēsim Otrās Lieldienas Daugavpilī!

Otrajās Lieldienās, 1. aprīlī, mazos un lielos daugavpiliešus un pilsētas viesus sagaidīs īpaši daudzveidīga pasākumu programma – koncerts, radošās darbnīcas, tradicionālās Lieldienu izdarības, spēles un, protams, tikšanās ar svētku galveno varoni – Lieldienu zaķi!

Plkst. 12.00 svinības iesāksies Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) ar koncertu “Šūposim Lieldienas!”. Svētkus “iešūpos” Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra kolektīvi – folkloras kopas “Svātra” (vad. Sarmīte Teivāne)  un “Svātriņa” (vad. Baiba Pankjāne), folkloras ansamblis “Dzīsme” (vad. Lūcija Vaivode), bērnu deju kolektīvs “Pienupīte” (vad. Inese Zuģicka un Inga Pīnupe), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Saime” (vad. Vitālijs Šidlovskis), deju ansamblis “Laismeņa” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Laismeņa” (vad. Diāna Soldāne). Neizpaliks arī rotaļas un senās Lieldienu izdarības. Koncerta laikā Vienības nama koncertzāles 2. stāva foajē noritēs radošās darbnīcas bērniem – kopā veidosim svētku atribūtiku un izkrāsosim Lieldienas!

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena Daugavpilī

Š. g. 25. martā plkst. 11.00 Daugavpilī pie piemiņas akmens “Nevainīgajiem sarkanā terora upuriem” norisināsies komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākums.

Aicinām ikvienu piedalīties pasākumā, lai pieminētu un godinātu komunistiskā genocīda upurus, kā arī neaizmirstu un stāstītu jaunākajām paaudzēm par Latvijas vēstures traģiskajiem notikumiem.

Pasākumu organizē Daugavpils Politiski represēto klubs, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs”  un “Vienības nams”.

Pasākumu  atbalsta Daugavpils valstspilsētas pašvaldība, Latvijas Republikas Zemessardzes 3. Latgales brigādes 34. kājnieku bataljons, Jaunsardzes departamenta  2. novada nodaļa.

Vienības namā skanēs kora mūzikas koncerts "Dvēseles dziesmas"

Š. g. 5. aprīlī plkst. 18.30 Daugavpils Vienības nama koncertzālē (Rīgas iela 22a) notiks kora mūzikas koncerts "Dvēseles dziesmas".

Pavasarīgajā piektdienas vakarā kori no Latgales novadiem sabrauks kopā, lai ar skaistajām balsīm ieskandinātu savas un skatītāju dvēseles.

Pasākumā piedalīsies 11 kori no Daugavpils valstspilsētas, kā arī Līvānu, Krāslavas un Augšdaugavas novadiem: Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra vīru koris "Forte" (diriģenti Artūrs Saveļjevs un Alīna Lapinska), Daugavpils Universitātes jauktais koris "DUalis" (diriģents Jānis Kokins), Līvānu novada Kultūras centra senioru jauktais koris "Jersika" (diriģente Anita Gavare), Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra jauktais koris "Daugava" (diriģenti Alīna Lapinska un Artūrs Saveļjevs),  Krāslavas Kultūras nama jauktais koris "Krāslava" (diriģente Olga Grecka), Augšdaugavas novada Ilūkstes Kultūras un mākslas centra jauktais koris "Lašu koris" (diriģente Maija Žigajeva), Līvānu novada Kultūras Centra jauktais koris "Rubus" (diriģente Daiga Koļesņičenko), Augšdaugavas novada Kultūras centra "Vārpa" jauktais koris "Latgale" (diriģente Anita Zarāne), Krāslavas novada sieviešu koris "Nova" (diriģente Rita Andrejeva), Dagdas sieviešu koris "Vēju roze" (diriģente Anželika Pokule), Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra sieviešu koris "Rūta" (diriģente Maruta Veļičko). Koncerta mākslinieciskais vadītājs Jevgeņijs Ustinskovs.

Akordeonistu orķestris aicina uz 65 gadu jubilejas koncertu

Šī gada 4. aprīlī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a, Daugavpilī) Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra akordeonistu orķestris (mākslinieciskā vadītāja Tatjana Saratova) aicina uz savu 65 gadu jubilejas koncertu “Ieskats atmiņās…”.

Kopā ar orķestra mūziķiem un solistiem ielūkosimies spilgtākajās orķestra vēstures muzikālajās lappusēs, kā arī baudīsim iemīļotos skaņdarbus no plašā orķestra repertuāra. Svētkus kuplinās solisti, ar kuriem orķestrim gadu garumā izveidojusies cieša sadarbība – Atis Auzāns (akordeons, vokāls), Svetlana Stavicka (akordeons), Jeļena Borele (vokāls), Gints Ratnieks (trompete), Ojārs Tūmiņš (trompete), Inga Zeile (vijole), Marija Piskunova (akordeons) un Zane Vancāne (akordeons).

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darbdienās plkst. 16.30-18.30, Biļešu paradīzes kasēs un internetā. Cena: 7,00 eiro.

Vienības nama Poļu kultūras centrs aicina uz pasakas "Princese uz zirņa" pirmizrādi!

Šī gada 26. martā plks. 17.30, Starptautiskās teātra dienas ietvaros, Vienības nama Poļu kultūras centrā (Varšavas iela 30) notiks teātra grupas "Smaidīgā varavīksne" pasakas "Princese uz zirņa" pirmizrāde.

"Princese uz zirņa" ir muzikāla izrāde ģimenēm ar bērniem. Tās galvenais moto ir "Izvēle un atbildība". Lai gan tēma ir ļoti nopietna, izrādē netrūks jautru dialogu un interesantas scenogrāfijas. "Tā nav tikai pasaka bērniem, bet gan stāsts par bērnu un vecāku attiecībām, par atbildību, par vecāku attieksmi pret bērniem un viņu izvēli", uzsver teātra grupas režisore Milena Savkina.

Vienības namā būs skatāma filma „Melnais samts”

18. martā plkst. 18.00 Daugavpilī Vienības nama kafejnīcā (Rīgas ielā 22a) varēs noskatīties filmu „Melnais samts”.

Filma tiek demonstrēta latviešu valodā. Režisore Liene Linde.  Filmas garums: 92 min.

“Melnais Samts” ir spēlfilma – stāsts par Martu (galvenā varone), filmu režisori, kura dzīvo tipisku mūsdienu radošā trīsdesmitgadnieka dzīvi: strādā darbavietā, kurā nespēj sevi realizēt, uzņemas darbus, kuru termiņus mūždien nokavē, uztur romantiskas attiecības, kurās negūst emocionālu piepildījumu, savu depresiju ārstē ar apreibināšanos un turpina saviem draugiem apgalvot, ka jau pavisam „drīz” viņa sāks strādāt pie savas jaunās filmas scenārija. Caur skumju, absurdu un komisku notikumu virkni Marta ir spiesta iemācīties, ka dažkārt, lai tiktu laukā no bedres, tajā ir jāiekrīt vēl dziļāk.

Ar franču mūziķu koncertu Daugavpilī tiek atzīmētas Frankofonijas dienas

Otrdien, 12. martā, plkst. 18.00 Daugavpils Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) notiks Frederika Borē „Butterflies” trio (Francija) koncerts, kas tiek rīkots Frankofonijas dienu Latvijā ietvaros.

Grupas sastāvā:
Frederiks Borē / Frederic Borey (tenora saksofons)
Klemāns Daldoso / Clément Daldosso (kontrabass)
Stefans Adsuārs / Stéphane Adsuar (perkusijas)
 
Koncerta rīkotāji atzīst: „„Hipnotizējošs”! Tas ir vārds, kas lieliski raksturo Frederika Borē “BUTTERFLIES” Trio. Aicinājums uz emocionālu ceļojumu, kurā nav vienaldzīgo! Trio mūziķi sarunājas un it kā sadziedas ar saviem instrumentiem, paplašinot dinamikas robežas perfektā ritmu savienojumā, nepārtraukti ieklausoties viens otrā, līdzīgi kā to dara kameransambļi. Tieši tas padara šo grupu īpaši pievilcīgu. Trio muzikālā performance ir ideālā līdzsvarā starp tradicionālo un laikmetīgo.

Senioru deju kolektīvs “Atbalss” aicina uz 35 gadu jubilejas koncertu

Šī gada 23. martā plkst. 17.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a, Daugavpilī) notiks Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra senioru deju kolektīva “Atbalss” 35 gadu jubilejas koncerts “Sirdī deja atbalsojas”.

Koncerta skatītāji tiks priecēti ar skaistākajām latviešu skatuviskajām dejām, lustīgiem latgaliešu dančiem, jaunām horeogrāfijām, kā arī lietuviešu dejām. Svētku koncertu kuplinās laika gaitā iegūtie draugu kolektīvi: senioru deju kolektīvi “Linas” (Panevēža, Lietuva), “Ozolzīles” (Ilūkste), “Sagša” (Limbaži), “Šaltupe” (Izvalta) un vidējās paaudzes deju kolektīvi “Dviete” (Dviete) un “Laismeņa” (Daugavpils). Ieeja koncertā bez maksas.