VALSTS KORISBIGBENDS

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2018

30. augustā plkst. 17.30
Vienības nama koncertzālē
Starptautiskais akordeonistu kvintets
„EXCELSIOR”

Mūziķi: Vladimirs UŠAKOVS (Sanktpēterburga, Krievija), Svetlana STAVICKA (Daugavpils, Latvija), Vladimirs PLUŽNIKS, Tatjana STEPANOVA (Omska, Krievija), Eduardas GABNYS (Viļņa, Lietuva).

Vladimirs Ušakovs (Sanktpēterburga) – dzimis Ļeņingradā 1968. gadā. Beidzis Mūzikas skolu (1983), M. Musorgska mūzikas koledžu (1987), Valsts kultūras akadēmiju (1994). Muzikālo karjeru uzsāka duetā ar S. Lihačevu, vēlāk ar domubiedriem izveidoja St. Petersburg Musette Ensemble, ieguva godalgotas vietas konkursos Itālijā. Sniedz solo koncertus duetā ar Svetlanu Stavicku. 2011. gadā apbalvots ar zelta medaļu, kā augstākās līgas metrs pasaules akordeonistu vidū.

Daugavpils Latviešu kultūras centrs sveic Ilonu BAGELI

2018. gada 19. augustā Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī tika pasniegtas Latvijas Nacionālās operas fonda balvas operai.

Nominācijā “Labākā soliste” – tika apbalvota Ilona BAGELE.


Ilona Bagele ir Latvijas Nacionālās operas soliste kopš 2003. gada un viena no pieprasītākajām koncertmāksliniecēm Latvijā ar vērienīgu pieredzi akadēmiskajā, džeza un populārajā mūzikā.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2018

23. augustā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Opera JEVGEŅIJS OŅEĢINS

Šogad Pētera Čaikovska operai “Jevgeņijs Oņegins” - 140. Darbs pie operas tapšanas ilga gadu, tās pēdējās notis P. Čaikovskis uzrakstīja 1878. gada 20. janvārī. 

Jau neskaitāmas reizes opera tika iestudēta pasaules lielākajos teātros, un,  nu ir pienācis laiks lielisko mūziku klausīties Daugavpilī. Kā sola operas veidotāji – radošā grupa neaizrausies ar mūsdienu tehnoloģiju un modernās režijas interpretācijām, bet skatītājiem piedāvās klasisko operas žanru ar izcilu mūziku, scenogrāfiju, tērpiem un A. Puškina romāna oriģinālā sižeta izklāstu trijos cēlienos.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2018

16. augustā
plkst. 17.30 un 19.30
Daugavpils teātrī
RAIMONDA PAULA DZIESMAS

MĀRA BRIEŽKALNA DŽEZA SEKSTETS:  Māris Briežkalns (sitaminstrumenti), Andris Grunte (bass), Viktors Ritovs (piano), Raimonds Macats (taustiņi), Rihards Goba (ģitāra), Jānis Puķītis (saksofons) un Starptautisko konkursu laureāti.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2018

9. augustā
plkst. 19.30
Vienības nama koncertzālē
VELTĪJUMS PILSĒTAI

Šogad, Latvijas valsts simtgadē,  Daugavpils pulcē daugavpiliešus, un citus mūziķus, kas ir guvuši atzinību kā izcili mākslinieki gan Latvijā, gan ārpus tās robežām!

Koncertā „Veltījums pilsētai” dzirdēsiet slavenu operu ārijas, dziesmas, romances, kā arī instrumentālos skaņdarbus,  ko izpilda mūsu novadnieki, nesot Daugavpils vārdu plašajā pasaulē.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2018

9. augustā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
IGORS KOTĻAREVSKIS (Игорь Котляревский) (Krievija)
KLAVIERKONCERTS

Starptautisko konkursu laureāts, nopelniem bagātais Krievijas mākslinieks, P. Čaikovska Maskavas Valsts Konservatorijas profesors.

Mūziķis pieder pie izcilo Maskavas konservatorijas pedagogu plejādes, viņš ir labi pazīstams daudzās pasaules valstīs – Francijā, Luksemburgā, Vācijā, Japānā un Dienvidkorejā, kur sniedzis savus solo koncertus. Savas meistarklases mūziķis vada daudzās pilsētās Krievijā un Eiropā.

DAGAMBA Koncertprogramma #LudwigVanRammstein

2. augustā
plkst. 19.30
A. Pumpura skvērā
DAGAMBA
Koncertprogramma #LudwigVanRammstein

„ Monumentāli efektīgi” – tā grupas DAGAMBA jaunāko koncertprogrammu #LudwigVanRammstein vērtē koncertu apmeklētāji.

#LudwigVanRammstein iedvesmas pamats rodams Vācijas mūzikas pasaules pazīstamāko un kontroversālāko pārstāvju – klasiskās mūzikas komponista Ludviga van Bēthovena un grupas Rammstein – daiļradē.

TANGO DE CHAMPAGNE

2. augustā
plkst. 18.00
A. Pumpura skvērā
TANGO DE CHAMPAGNE

Muzikālais augusts Daugavpilī šogad iesāksies ar argentīniešu tango ritmiem un instrumentālām improvizācijām Grodņas filharmonijas mūziķu apvienības izpildījumā.

Mūziķi: Ludmila KRUKOVSKAJA, Viktors SOKOLOVSKIS, Deniss LUKAŠENKO, Aleksejs KARBOVNIČIJS, Dmitrijs KAZEKA, Fjodors KARPEŅINS. Solisti:  Grigorijs LAVIŠS, Nadja IVANOVA. Mākslinieciskais vadītājs Boriss MJAGKOVS

MEDUS UN ĶIPLOKU SVĒTKI

18. augustā
No plkst. 10.00 līdz 14.00
Daugavpilī, Andreja Pumpura skvērā
MEDUS UN ĶIPLOKU SVĒTKI
“Salds kā medus, stiprs kā ķiploks!”

Latviešu kultūras centrs, Latvijas biškopības biedrības Daugavpils nodaļa un ķiploku audzētāji aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus apmeklēt Medus un ķiploku svētkus un saņemt veselības eliksīra devu pasākumā Salds kā medus, stiprs kā ķiploks Andreja Pumpura skvērā 18. augustā no plkst.10.00 līdz 14.00!

Programmā: medus, biškopības produktu un ķiploku tirdziņš, degustācijas, prezentācijas, konkursi un kopīga svētku instalācija.
 
Par svētku muzikālo noformējumu rūpēsies duets “Inga un Normunds”, PPIO “Daugava” kopā ar Rūtu Dūdumu un Jāni Ķirsi, kā arī grupa “Antikvariniai Kašpirovskio Dantys”.

Svētkus organizē Latviešu kultūras centrs,  atbalsta Daugavpils pilsētas dome.

Informācija: Latviešu kultūras centrs, t.65426691, www.vienibasnams.lv

ZAĻUMBALLE

11. augustā,
plkst. 18.30
Daugavpilī
Andreja Pumpura skvērā
ZAĻUMBALLE

11.augustā plkst.18.30 Andreja Pumpura skvērā aicinām visus uz kopā sanākšanu un svinēšanu – 100 dienas pirms Latvijas valsts dzimšanas dienas!

Dažādās Latvijas pilsētās, pagastos, estrādēs, kā arī citviet pasaulē tiks izdejotas, izdziedātas un izrotātas Simtgades zaļumballes. Kopā būšanas prieks, iemīļotas dziesmas un melodijas, aizraujošas rotaļas un līksms garastāvoklis vienos visus pasākuma apmeklētājus.


Kalendārs