VPDK “Saime” piedalījās XIV starptautiskajā deju un dziesmu festivālā "Zelta dienas" Bulgārijā

Jūnija nogalē Daugavpils Latviešu kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Saime” ar pilsētas Domes atbalstu pārstāvēja Daugavpili un Latviju XIV starptautiskajā deju un dziesmu festivālā "Zelta dienas" Varnā, Bulgārijā.

Festivāla dalībnieku vidū bija dejotāji un dziedātāji no Gruzijas, Rumānijas, Moldovas, Austrijas, Krievijas, Turcijas, Izraēlas, Serbijas, Bulgārijas un Latvijas.  “Saimes” sniegumu skatītāji un festivāla dalībnieki varēja baudīt gan koncertos Varnā, gan 60 kilometru attālajā Vetrino pilsētā.

Latviešu kultūras centra sieviešu koris “Rūta” starptautiskā koru konkursā Vācijā saņem zelta diplomu

Ar Daugavpils pilsētas domes atbalstu LKC sieviešu koris “Rūta” piedalījās I Johanna Brāmsa starptautiskajā koru konkursā vācu pilsētiņā Werginerodē, no kurienes mājup pārbrauca ar zelta diplomu.

Konkurss notika no 3.-7. jūlijam, tajā piedalījās 45 kori no 17 pasaules valstīm. J.Brāmsa konkursa organizētāji “INTERKULTUR” piesaistīja apmēram pusotru tūkstoti dziedātāju no Bolīvijas, Ķīnas, Malaizijas, Ungārijas, Polijas, Šveices, Somijas, Beļģijas, Krievijas, Vācijas, Rumānijas, Dānijas, Islandes, Izraēlas, Zviedrijas, Latvijas un Vācijas.

Konkursu vērtēja kompetenta žūrija no Vācijas, Beļģijas, Spānijas, Latvijas, Dienvidāfrikas. “Rūtai” sevišķu atbildību radīja fakts, ka vērtētāju vidū bija arī Latvijas izcilais diriģents Romāns Vanags, kurš vada vienu no mūsu valsts vadošajiem sieviešu koriem “Minjona”.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2019

29. augustā plkst. 19.30
Vienības nama koncertzālē
Pēteris Čaikovskis – Opera JOLANTA

…Francijas kalnos, kādā slēgtā pilī, dzīvo princese Jolanta, kura ir akla kopš dzimšanas. Viņas aklums tiek turēts lielā noslēpumā.
Ejot medībās, bruņinieks Vodemons nejauši lapenē ierauga nepazīstamo skaistuli un abu starpā rodas mīlas jūtas. Atvadoties, Vodemons lūdz noplūkt viņam sarkanu rozi, bet meitene noplūc baltu. Viņš saprot, ka Jolanta ir akla un pastāsta tai par krāšņās pasaules skaistumiem. Karalis dusmās par meitai atklāto noslēpumu grib jaunekli sodīt, savukārt Jolanta ir gatava glābt savu mīļoto…


Dalībnieki:
Starptautiskais jauniešu simfoniskais orķestris „Baltijas Muzikālā akadēmija” (Sanktpēterburga), Nikolaja Rimska-Korsakova Sanktpēterburgas konservatorijas vokālās nodaļas studenti, Jeļenas Obrazcovas Starptautiskās mūzikas akadēmijas solisti, Vītauta Dižā Universitātes Mūzikas akadēmijas studenti, Nikolaja Rimska-Korsakova Mūzikas koledžas koris.

DA “Laismeņa” piedalījās festivālā Bobruiskā

No 27.jūnija līdz 1.jūlijam Daugavpils Latviešu kultūras centra deju ansamblis “Laismeņa” (vad. Diāna Soldāne) piedalījās XV Tautas mākslas festivālā “Draudzības vainags” Bobruiskā, Baltkrievijā. Deju ansamblis “Laismeņa” festivālam bija sagatavojis īpašu latviešu skatuvisko tautas deju programmu par jauniešu attiecībām, kuru izdejoja ne tikai uz festivāla skatuves, bet arī sanatorijā “Šiņņik” un Kļičevas pilsētas kultūras namā. Turklāt ar atsevišķām dejām deju ansamblis uzstājās arī festivāla atklāšanas un noslēguma koncertā, kā arī Bobruiskas sadraudzības pilsētu delegāciju atpūtas vakarā. Festivāls “Draudzības vainags” ir īpašs ar to, ka ikvienam dalībniekam ir jāsagatavo festivālam dāvana – draudzības vainags, kas var būt izgatavots jebkurā tehnikā. Deju ansamblis “Laismeņa” sagatavoja un uzdāvināja festivālam pašu gatavotu vainagu, kurš nonāks Bobruiskas pilsētas muzeja krājumā.

BDK “Pienupīte” un BFA “Dzīsmeite” piedalījās folkloras festivālā Ungārijā

No 21. līdz 24. jūnijam Latviešu Kultūras centra kolektīvi: BDK “Pienupīte” vecākā grupa (vadītāja Inese Zuģicka) un BFA “Dzīsmeite” (vadītāja Lūcija Vaivode), Daugavpils pilsētas domes atbalstīti, pārstāvēja Daugavpili un Latviju starptautiskajā folkloras festivālā “III Sv. Ivana dienas" pie Balatona ezera brīnišķīgā un šarmantā Ungārijas pilsētā Kesthejā. Festivālā piedalījās kolektīvi no 7 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Horvātijas, Bulgārijas, Slovākijas, Slovēnijas un Ungārijas. Festivāla laikā tika gūta jauna pieredze, iespaidi, iepazītas vairāku valstu kultūras īpatnības un cilvēki, apgūti Ungārijas un Bulgārijas deju pamatsoļi, izzināta Ungārijas dabas savdabība, galvaspilsētas – Budapeštas arhitektūra, kā arī nosvinēts Līgo vakars ar jautrām dziesmām, rotaļām un Jāņa sumināšanu. Katrs kolektīvs festivāla noslēgumā saņēma diplomu un kausu par piedalīšanos. Paldies kolektīvu vadītājām, vecākiem un pašiem dalībniekiem par ražīgo darbu!

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2019

Festivālu „Muzikālais augusts Daugavpilī” rīko Latviešu kultūras centrs, atbalsta Daugavpils pilsētas dome.  Informācija: Latviešu kultūras centrs – www.vienibasnams.lv, t. 65427552

1. augustā plkst. 18.00 – Andreja Pumpura skvērā

VERY COOL PEOPLE

1. augustā plkst. 19.30 – Andreja Pumpura skvērā

Aija ANDREJEVA

Ieeja bez maksas

8. augustā plkst. 18.30 – Daugavpils teātrī

LATVIJAS RADIO BIGBENDS un Šaina STĪLA (Shayna Steele)

Biļetes: www.bilesuparadize.lv (no 1.07.); Daugavpils teātra kasē (no 1.08.). Cena: 5.00 euro

15. augustā plkst. 18.00 – Vienības nama koncertzālē

KLASISKĀS MŪZIKAS KONCERTS

Sofija ZAICEVA - klavieres
Darja BARANOVA - flauta
Daniils KUZMINS – baritons

Ieeja bez maksas

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2019

29. augustā
plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Lietuvas Nacionālās filharmonijas kameransamblis
MUSICA HUMANA

Solisti:
Ramunė Grakauskaitė (vijole)
Robertas Beinaris (oboja)
Vytautas Kiminius (hornpipe - birbine)

Kameransamblis Musica Humana tika dibināts 1974. gadā pēc prof. Algirdas Vizgirdas iniciatīvas. Musica Humana bija viens no pirmajiem ansambļiem Lietuvā, kas uzsāka vēsturisko priekšnesumu atgriešanās kustību Eiropā. Vairāk nekā trīsdesmit gadu ilgās karjeras laikā Musica Humana ir iepazīstinājusi ar daudziem projektiem, kas veltīti lielajiem vācu, franču, itāļu un angļu baroka komponistiem, piemēram, 16 koncertu sērija “Eiropas agrīna instrumentālā un vokālā mūzika”, 10 programmu sērija “Baroka ceļš”, 8 koncertu sērija “Franču mūzika: no renesanses līdz mūsdienām”. Ansamblis bieži atskaņo arī Lietuvas Lielhercogistes laika mūziku.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2019

22. augustā
plkst. 19.30
Daugavpils teātrī
Marija NAUMOVA
koncertā  VASARAS NAKTS

Rāma kā migla vasaras rītos, viļņojoša kā jūra pievakarē un gaisīga kā taureņa spārnu vēdas būs muzikālā vakara programma Daugavpils teātrī. Vairākās valodās izdziedāti stāsti ļaus uz brīdi aizmirst ikdienu un nodoties mūzikai.

Kopā ar Mariju uz skatuves būs mūziķi - Rolands Beļēvičs (klavieres), Ingus Feldmanis (ğitāra), Norberts Skraucis (kontrabass), Jegors Kovaikovs (ğitāra), Andris Buiķis (bungas).

Biļetes: www.bilesuparadize.lv (no 1.07.); Daugavpils teātra kasē (no 1.08.). Cena: 5.00 euro

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2019
22. augustā plkst. 17.30
Daugavpils teātrī
Ainars MIELAVS


Biļetes: www.bilesuparadize.lv (no 1.07.); Daugavpils teātra kasē (no 1.08.). Cena: 5.00 euroFestivālu „Muzikālais augusts Daugavpilī” rīko Latviešu kultūras centrs, atbalsta Daugavpils pilsētas dome un Daugavpils teātris.
Informācija: Latviešu kultūras centrs – www.vienibasnams.lv, t. 65427552.

Koncertu laikā notiek filmēšana un fotografēšana

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2019

16. augustā (piektdiena)
plkst. 17.30; 19.30
Daugavpils teātrī
RAIMONDA PAULA DZIESMAS

Raimonds PAULS,
Māra BRIEŽKALNA DŽEZA SEKSTETS un STARPTAUTISKO KONKURSU LAUREĀTI

Māris BRIEŽKALNS
(sitaminstrumenti)
Oskars SPROĢIS (elektrobass)
Viktors RITOVS (klavieres)
Raimonds MACATS (taustiņi)
Jānis Kalniņš (ģitāra)
Kristaps Lubovs (saksofons)
Pāvels Mališkins (skaņu režisors)


Kalendārs