Daugavpilī tiks iedegta galvenā svētku egle

Sestdien, 8.decembrī, Daugavpils centrā, Vienības laukumā, ikviens tiek aicināts uz  galvenās pilsētas svētku egles iedegšanas, Rūķu namiņa un Slidotavas atklāšanas pasākumu.

Dienas aktivitātes Vienības laukumā sāksies jau plkst. 11.00, kad savu darbību uzsāks „Dzīvnieku sēta”. Tajā līdz pat plkst. 15.00 būs iespēja apskatīt punduraitiņas, trusīšus, alpakus un citus dzīvnieciņus.

Plkst. 16.30 aktivitātes sāksies arī uz svētku skatuves Vienības laukumā, kad Daugavpils teātra aktieri visus bērnus un viņu vecākus aicinās uz teatralizētu uzvedumu „Kā Ruksīši Ziemīšus glāba”. Plkst. 17.00 notiks gaidītākais brīnums – tiks iedegta galvenā Daugavpils pilsētas svētku egle. Lai šī gada skaistule mūs tik pat krāšņi priecētu arī visu pārejo svētku laiku, Daugavpils skolu audzēkņi un nacionālo biedrību pārstāvji aicinās ikvienu klātesošo iesaistīties riņķa rotaļdejās. Tie būs 10.vsk., 12.vsk., 13.vsk.,15.vsk., J. Raiņa 6.vsk., Saskaņas psk. audzēkņi un latviešu, latgaliešu, baltkrievu, ukraiņu, ebreju, krievu, tatāru, lietuviešu biedrību pārstāvji.

Koncerts “ADVENTA GAISMĀ”

Vienības nama koncertzālē
9. decembrī
plkst. 15.00
Bērnu vokālā studija ”PĒRLĪTES”
un deju studija “ENTREE DANCE STUDIO”
koncertā “ADVENTA GAISMĀ”

Latviešu kultūras centrs aicina mazos un lielos skatītājus uz Ziemassvētku ieskaņas koncertu ar bērnu kolektīvu piedalīšanos.

Koncertā Ziemassvētku un Adventa laika dziesmu virteni savērs gaisīgā rotā Bērnu vokālās studijas “Pērlītes” ansambļi un solisti, savukārt horeogrāfisko noskaņu klasiskajā un brīvās dejas raksturā radīs “Entree Dance studio” dejotājas.

Latviešu kultūras centra deju ansambļa "Laismeņa" pārstāvji viesojās Mersinas Citrusu festivālā

No šī gada 15. līdz 20. novembrim Latviešu kultūras centra deju ansambļa "Laismeņa" pārstāvji viesojās Mersinas Citrusu festivālā, Turcijā. Festivālā kopumā piedalījās kolektīvi no 30 dažādām valstīm un dejotājiem bija lieliska iespēja iepazīt citu tautu kultūru.

Festivāla ietvaros notika gājieni, koncerti, kā arī citas aktivitātes pilsētas centrā, citrusaugļu birzīs un citās vietās.

Koncerts “LIEPU LAIPA”

30. novembrī
plkst. 18.00
Latviešu kultūras centra kafejnīcā
Koncerts “LIEPU LAIPA”

30.novembrī plkst. 18.00 Latviešu kultūras centra kafejnīcā etnomuzikologs, koklētājs Ansis Jansons un  folkloras dziesmu un deju kopa “Svātra” aicina uz koncertu “LIEPU LAIPA”.
 

Liepu laipa ir kā tilts, kas ved klausītājus no senas tradīcijas uz aizraujošām variācijām dziedāšanā, no konservatīva autentiskuma uz eksperimentiem muzicēšanā.
 
Pēdējās desmitgades laikā ievērojami pieaugusi dvēseles instrumenta - kokles spēles izplatība un popularitāte. Kokle un koklēšana ir viena no Latvijas Kultūras kanonā iekļautajām vērtībām, tātad - tā ir atzīta par nacionālās kultūras nozīmīgu sastāvdaļu.

Ansambļa “Dzīsme” DZIESMU UN DEJU MEISTARKLASE

26. novembrī
plkst. 17.30
Vienības nama koncertzālē
Bērnu folkloras ansambļa “Dzīsmeite” un folkloras ansambļa “Dzīsme”
DZIESMU UN DEJU MEISTARKLASE

26. novembrī plkst. 17.30 Latviešu kultūras centra folkloras ansambļi “Dzīsme” un “Dzīsmeite” (vadītāja Lūcija Vaivode) gaidīs visus interesentus Vienības nama koncertzālē, kur ikkatrs, gan liels, gan mazs, tiks aicināts dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar ansambļu dalībniekiem.

Ieeja bez maksas.

Informācija: Latviešu kultūras centrs,
tālr. 65426991, www.vienibasnams.lv

ATSĀKAS LATGALES FOLKLORAS SKOLAS NODARBĪBAS

Daugavpils Latviešu kultūras sākot no šī gada 29.novembra līdz 13.decembrim organizē Latgales folkloras skolu 2018.

Pateicoties KKF Latgales programmas atbalstam, turpināsies jau iepriekšējos gados apgūto  tradicionālo mūzikas instrumentu spēles meistarklases, tradicionālās dziedāšanas un latviešu tradicionālās dejas meistarklases. Nodarbības plānojas kā iepriekšējo gadu nodarbību turpinājums, kurās dalībnieki varēs turpināt pilnveidot un apgūt jaunas zināšanas tradicionālajā kultūrā.

Nodarbību grafiks.

Dalībnieku vietu skaits ierobežots. Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālruni nr. 29118992.

VALSTS AKADĒMISKAIS KORIS "LATVIJA"

Vienības nama koncertzālē
19. decembrī
plkst. 18.00
VALSTS AKADĒMISKAIS KORIS "LATVIJA"
Mākslinieciskais vadītājs, diriģents Māris SIRMAIS

2018. gada 19. decembrī Vienības namam aprit 81 gads. Aicinām skatītājus uz  svētku koncertu, ko sniegs  Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”.

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” – viena no staltākajām Latvijas kultūras bākām, kuras muzikālos starus ar silto, instrumentāli niansēto, perfekto vokālo meistarību un īpašo Latvijas koru skaņu pasaule uzlūko par brīnumu – ne velti Baltijas lielāko profesionālo kori regulāri savās koncertprogrammās vēlas redzēt pasaules izcilākie diriģenti un orķestri.

SIMTGADES SKAŅU PALETE ORĶESTRIM

19. novembrī
plkst. 16.00
Vienības nama koncertzālē
Daugavpils akordeonistu orķestris koncertā
SIMTGADES SKAŅU PALETE ORĶESTRIM

Latviešu kultūras centrs ielūdz uz  projekta “Simtgades skaņu palete orķestrim” koncertcikla noslēgumu.

Šoreiz koncertu sniegs Daugavpils akordeonistu orķestris, jauktais koris “Daugava”, diriģents Jevgeņijs Ustinskovs un solisti: Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele (mecosoprāns), Sandis Ulpe (tenors), Inga Zeile (vijole).

Koncerta mākslinieciskā vadītāja Tatjana Saratova.

Koncerta programmā latviešu komponistu mūzika – gan klasiķu, gan  mūsdienu autoru skaņdarbu aranžējumi  un jaundarbi.

ANTHONY STRONG & LATVIJAS RADIO BIGBENDS

Vienības nama koncertzāle
27. decembrī
plkst. 18.00
ANTHONY STRONG & LATVIJAS RADIO BIGBENDS

2018. gada izskaņā Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē  aicinām uz izcilu mūziķu koncertu – ANTHONY STRONG & LATVIJAS RADIO BIGBENDS.

Anthony Strong – dziedātājs, kuru britu mediji dēvē par jauno Anglijas džeza superzvaigzni, plašāk populārs kļuva 2012. gadā, kad viņa debijas ieraksts negaidīti sasniedza 1. vietu Lielbritānijas džeza mūzikas topā tādās radiostacijās kā BBC Radio 2, BBC Radio London un Jazz FM. Entonijs mācījies gan Whitgift School, gan The Purcell School of Music un prestižajā Guildhall School of Music.

Koncerts MIRKLIS GADSIMTĀ

8.11 plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu koncerts
MIRKLIS GADSIMTĀ

8. novembrī plkst. 18.00, Vienības nama koncertzālē notiks Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu koncerts “Mirklis gadsimtā”.

Latviešu kultūras centra radošie kolektīvi sveic ikkatru šī gada lielajā notikumā – Latvijas valsts 100 gadu jubilejā un dāvā saviem klausītājiem koncertu, kura laikā varēs dzirdēt gan latviešu tautas dziesmas, gan latviešu komponistu darbus, kā arī redzēt sirdij tuvās latviešu tautas dejas.


Kalendārs