lietuvas simf. orkestrisLATVIJAS RADIO BIGBENDS UN PJĒRS BERTRĀNS (Francija)

VESTARDS ŠIMKUS, LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS UN VĪNES KLASIKA

1. novembrī
plkst.18.00
Vienības nama koncertzālē
VESTARDS ŠIMKUS, LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS UN VĪNES KLASIKA

01. novembrī Daugavpilī uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara LAKSTĪGALAS vadībā. Koncertā izskanēs trīs Vīnes klasiķu – Volfganga Amadeja MOCARTA, Jozefa HAIDNA un Ludviga van BĒTHOVENA jaunības gadu meistardarbi. Koncerta solists – pianists Vestards ŠIMKUS.

Haidns savu Pirmo koncertu klavierēm un orķestrim Domažorā sarakstīja 1756. gadā, 24 gadu vecumā, un zīmīgi, ka tas ir arī Mocarta dzimšanas gads. Haidns tajā laikā bija brīvmākslinieks un, lai nenomirtu badā, strādāja jebkuru mūziķa darbu: par smieklīgu samaksu pasniedza mūzikas stundas, spēlēja vijoli dzīrēs, bet reizēm arī vienkārši uz lielceļiem. Pēc pasūtījuma viņš sacerēja dažus savus pirmos lielos skaņdarbus. Taču visi tie bija gadījuma darbi. Haidns saprata: lai kļūtu par komponistu, vajag daudz un neatlaidīgi mācīties. Tā kā Haidnam nebija līdzekļu, ko maksāt slavenajam itāliešu pedagogam, komponistam un dziedonim Nikolo Porporam, viņš kļuva par tā pavadītāju, vienlaikus izpildīdams arī sulaiņa pienākumus. Tādējādi viņš guva tiesības izmantot Porporas vērtīgos norādījumus kompozīcijā.

VII MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt 2018

Daugavpilī
no 14. septembra līdz 19. oktobrim
VII MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS
Daugavpils ReStArt 2018


Ģimeņu konkurss "Trāpi simtniekā!"

20.10. plkst. 13.00
Vienības nama koncertzālē
Ģimeņu konkurss "Trāpi simtniekā!"

Daugavpils ģimenes tiek aicinātas dalībai konkursā TRĀPI SIMTNIEKĀ, ko rīko Latviešu kultūras centrs sadarbībā ar Daugavpils Universitātes humanitāro un sociālo zinātņu institūta Kultūras pētījumu centru un biedrību „Kultūras artefakts”. Konkurss  norisināsies 20. oktobrī plkst. 13.00, Latviešu kultūras centrā, Vienības nama koncertzālē.

BALTIC JAZZ TRIO

17.10. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Rīgas ielā 22a
BALTIC JAZZ TRIO

Daiņus PULAUSKS / klavieres / Lietuva
Toivo UNTS / kontrabass / Igaunija
Māris BRIEŽKALNS / sitamie instrumenti / Latvija

VII Mūzikas un mākslas festivāls “Daugavpils ReStArt 2018” aicina uz vienu no izcilākajiem džeza mūzikas koncertiem, kurā izskanēs albuma “Centenary” džeza kompozīcijas.

…Iespējams, ka šis ir ne tikai viens no ļoti retajiem, bet arī smalkākais Baltijas valstu simtgadei par godu radītais visu trīs šā reģiona valstu mākslinieku kopdarbs. Daiņus Pulausks, Māris Briežkalns un Toivo Unts ir lieliski džeza bruņinieki ar pamatīgu pieredzi, kuri ir pilnībā tiesīgi pārstāvēt attiecīgi Lietuvas, Latvijas un Igaunijas džeza skatuvi, kā tas arī noticis “Baltic Jazz Trio” nu jau otrajā albumā “Centenary”.

KAUŅAS PILSĒTAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

20.09. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Rīgas ielā 22a
KAUŅAS PILSĒTAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS
Diriģents: Martynas STAŠKUS

20. septembrī – Vienības nama koncertzālē plkst. 18.00 koncertu sniegs KAUŅAS PILSĒTAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS.
Diriģents: Martynas STAŠKUS, solisti: Raminta VAICEKAUSKAITE / soprāns, Andrius APŠEGA / baritons.


Kauņas pilsētas Simfoniskais orķestris tika izveidots uz kamerorķestra bāzes, kas darbojas no 1988. gada. Kopš 2000. gada orķestra vadītājs – Algimants Treikauskas, bet galvenais diriģents – Konstantīns Orbelians.

Orķestris ir neatņemama kultūras dzīves daļa kā Kauņā tā arī Lietuvā kopumā. Gadā tas sniedz vairāk nekā 50 koncertus. Orķestris ir sadarbojies gan ar jaunajiem Lietuvas diriģentiem, gan ar klasiskās mūzikas metriem – kā Juozas Domarkas, Martynas Staškus, Vytautas Lukočius, Modestas Barkauskas, Vilmantas Kaliūnas un daudziem ārzemju diriģentiem. Tā koncerti ir notikuši Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Norvēģijā, Itālija, Vācija, Somijā, Šveicē un citās pasaules valstīs.

Baroka orķestris COLLEGIUM MUSICUM RIGA

14.09. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Rīgas ielā 22a
Baroka orķestris
COLLEGIUM MUSICUM RIGA
Diriģents Māris KUPČS

Aicinām uz VII Mūzikas un mākslas festivāla “Daugavpils ReStArt 2018” atklāšanas koncertu.

14. septembrī – Vienības nama koncertzālē plkst. 18.00 – Eiropas Kultūras mantojuma gadam veltīts koncerts “300 gadi pirms Latvijas. Latvijas baroka mūzika”.

Koncerta dalībnieki: Baroka orķestris COLLEGIUM MUSICUM RIGA, Diriģents Māris KUPČS. Solisti: Ilze GRĒVELE (soprāns), Monta MARTINSONE (soprāns), Rinalds KANDALINCEVS (baritons), Valmieras drāmas teātra aktieris Ivo MARTINSONS, baroka koris COLLEGIUM CHORO MUSICI RIGA.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2018

30. augustā plkst. 19.30
Vienības nama koncertzālē
Čellu trio MELO-M un DAUGAVPILS AKORDEONISTU ORĶESTRIS,
diriģente Tatjana SARATOVA

Trio MELO-M sastāvā muzicē trīs akadēmiski trenēti mūziķi – Miķelis Dobičins, Kārlis Auzāns un Jānis Pauls.

Melo-M īpašais šarms – tā ir spēja apvienot akadēmiskās mūzikas pamatus, virtuozu izpildījumu, rokmūzikas atraktivitāti un pašiem savu stilu. No 2005. līdz 2017. gadam trio izdevis sešus albumus.

Daugavpils akordeonistu orķestris 2010. gadā piedalījās 6. Eiropas Akordeona mūzikas festivālā Prāgā (Čehija) un ieguva Galveno balvu.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2018

30. augustā plkst. 17.30
Vienības nama koncertzālē
Starptautiskais akordeonistu kvintets
„EXCELSIOR”

Mūziķi: Vladimirs UŠAKOVS (Sanktpēterburga, Krievija), Svetlana STAVICKA (Daugavpils, Latvija), Vladimirs PLUŽNIKS, Tatjana STEPANOVA (Omska, Krievija), Eduardas GABNYS (Viļņa, Lietuva).

Vladimirs Ušakovs (Sanktpēterburga) – dzimis Ļeņingradā 1968. gadā. Beidzis Mūzikas skolu (1983), M. Musorgska mūzikas koledžu (1987), Valsts kultūras akadēmiju (1994). Muzikālo karjeru uzsāka duetā ar S. Lihačevu, vēlāk ar domubiedriem izveidoja St. Petersburg Musette Ensemble, ieguva godalgotas vietas konkursos Itālijā. Sniedz solo koncertus duetā ar Svetlanu Stavicku. 2011. gadā apbalvots ar zelta medaļu, kā augstākās līgas metrs pasaules akordeonistu vidū.

Daugavpils Latviešu kultūras centrs sveic Ilonu BAGELI

2018. gada 19. augustā Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī tika pasniegtas Latvijas Nacionālās operas fonda balvas operai.

Nominācijā “Labākā soliste” – tika apbalvota Ilona BAGELE.


Ilona Bagele ir Latvijas Nacionālās operas soliste kopš 2003. gada un viena no pieprasītākajām koncertmāksliniecēm Latvijā ar vērienīgu pieredzi akadēmiskajā, džeza un populārajā mūzikā.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2018

23. augustā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Opera JEVGEŅIJS OŅEĢINS

Šogad Pētera Čaikovska operai “Jevgeņijs Oņegins” - 140. Darbs pie operas tapšanas ilga gadu, tās pēdējās notis P. Čaikovskis uzrakstīja 1878. gada 20. janvārī. 

Jau neskaitāmas reizes opera tika iestudēta pasaules lielākajos teātros, un,  nu ir pienācis laiks lielisko mūziku klausīties Daugavpilī. Kā sola operas veidotāji – radošā grupa neaizrausies ar mūsdienu tehnoloģiju un modernās režijas interpretācijām, bet skatītājiem piedāvās klasisko operas žanru ar izcilu mūziku, scenogrāfiju, tērpiem un A. Puškina romāna oriģinālā sižeta izklāstu trijos cēlienos.


Kalendārs