Sveicam Daugavpili 746. gadadienā!

Mūsu pilsētai Daugavpilij šogad paliek 746 gadi. Pēdējās desmitgadēs pilsētas svētki tika svinēti krāšņi, ar priecīgiem ļaužu pūļiem, uz daudzām skatuvēm un bagātīgu tirdziņu. Svētku dienās svinības norisinājās līdz pat naktij, bet agros rītos svētku dalībnieki kā skudriņas no malu malām satecēja uz savām skatuvēm, lai turpinātu savus priekšnesumus un iepriecinātu pilsētas iedzīvotājus un viesus. Pagājušais gads ieviesa savas korekcijas un svētku vērienīgā svinēšana tika stipri samazināta. Šogad svētki lēnītēm sāks atdzīvoties, skanēt skaļāk un jautrāk. Savukārt, Vienības nams, sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldi, piedāvā ieskatīties nesenā pagātnē – 2019. gada pilsētas svētku svinībās.
Fotogrāfiju autors – Marats Gizatulins (foto no Daugavpils Kultūras pārvaldes arhīviem).

Izstāde skatāma Vienības nama reklāmas stendos.

Informācija: www.vienibasnams.lv

Izstāde “Latgales skices”

Vienības nams sadarbībā ar Tautas fotostudiju “Ezerzeme-F” Vienības nama skatlogos (Saules un Ģimnāzijas ielas krustojumā) aicina apskatīt izstādi “Latgales skices”.

Fotogrāfijas tika radītas 2019. gadā, kad Daugavpilī notika „Canon foto dienas” un starptautiskais fotoplenērs  "Latgales skices”. Daugavpili apmeklēja vairāk nekā 40 fotogrāfi no 5 valstīm – Latvijas, Krievijas, Lietuvas, Ukrainas un Maltas. Plenēra laikā fotosesijas notika Mežciema Aleksandra Ņevska koka dievnamā, Daugavpils autobusu parkā, minizoodārzā JuRita un Krāslavā. Izstādē varat baudīt fotomirkļus, ko noķēruši - Jekaterina Karpova (Ventspils), Juris Buklovskis (Daugavpils), Arnis Indriksons (Bauska), Anatols Kauškalis (Krāslava), Silvija Danelsone, Zaiga Šteina (Rīga) un Jānis Vecbrālis (Liepāja).

Informācija: www.vienibasnams.lv

Sveicam kvesta “Pavasarī kopā ar Ziedoni” dalībniekus!

Nedēļas nogalē, no 22. līdz 23. maijam, aktīvie pilsētas iedzīvotāji tika aicināti piedalīties izaicinošā kvestā “Pavasarī kopā ar Ziedoni”, maršrutā no Vienības nama līdz Cietoksnim meklējot QR kodos iekodētos Imanta Ziedoņa epifānijas fragmentus. Meklēt un atrast QR kodus dalībniekiem palīdzēja norādes, kas gan lika kārtīgi padomāt un nostaigāt vairākus tūkstošus soļu kodu meklējumos.
 
Esam patiesi priecīgi par dalībniekiem / ģimenēm, kuri braši pieņēma izaicinājumu un uzrādīja lieliskus rezultātus. Vēlamies pateikt sirsnīgu paldies par izturību, piedaloties kvestā, un pasniegt pateicības visiem kvesta dalībniekiem!

Vienības nams aicina piedalīties kvestā “Pavasarī kopā ar Ziedoni”

Nedēļās nogalē, 22. – 23. maijā, atzīmējot latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa mēnesi, Vienības nams aicina piedalīties aizraujošā kvestā “Pavasarī kopā ar Ziedoni”, maršrutā no Vienības nama līdz Cietoksnim meklējot QR kodos iekodētos Imanta Ziedoņa epifānijas fragmentus.

Lai piedalītos kvestā, ierīcē jāinstalē jebkura QR kodus nolasoša aplikācija, pastaigas laikā ierīcē jābūt aktīvam interneta pieslēgumam (mobilie dati). Pirmais QR kods būs atrodams pie ieejas Vienības nama koncertzālē. To noskenējot, parādīsies epifānijas teksta fragments un norāde, kur meklēt nākamo QR kodu.
 
Noskenējot QR kodus, nepieciešams veikt ekrānuzņēmumus. Tajos redzamie epifānijas fragmenti jāsakārto pareizā secībā, lai izveidotu I. Ziedoņa oriģināldarbu.

Sirsnīgi sveicam Mātes dienā!

Noslēdzies Mātes dienai veltītais bērnu zīmējumu konkurss “Māmiņas portrets”

Līdz 6. maijam norisinājās Vienības nama organizētais bērnu zīmējumu konkurss “Māmiņas portrets”, kurā bija aicināti piedalīties bērni vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Konkurss ir veltīts Mātes dienai, un tā dalībnieku uzdevums bija uzzīmēt savu vismīļāko un vislabāko māmiņu vai vecmāmiņu portretus.

Vienības nama kolektīvs izsaka lielu pateicību visiem konkursa dalībniekiem par atsaucību un radošumu! Tā kā tika iesniegti 285 darbi, konkursa organizatori nolēma apbalvot visus dalībniekus, nevis rīkot tiešsaistes balsošanu. No iesniegtajiem zīmējumiem tika izveidota portretu galerija Vienības nama Facebook kontā kā dāvana visām  māmiņām un vecmāmiņām svētkos.
 
Ar zīmējumu autoriem organizatori sazināsies individuāli un vienosies par dāvanu saņemšanas laiku.

Informācija: www.vienibasnams.lv

DAUGAVPILS SINFONIETTA tiešsaistes koncertciklā VELTĪJUMS

4. maijā plkst. 16.00 no Vienības nama koncertzāles

Orķestris “Daugavpils Sinfonietta” turpina savu tiešsaistes koncertu ciklu ar kopējo nosaukumu VELTĪJUMS.
Šoreiz – 4. maijā koncerts veltīts Latvijas neatkarības atjaunošanas dienai. Koncertā skanēs latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi.
Tiešsaistes koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra solisti: Sonora Vaice un Rihards Mačanovskis.

Izzinošas spēles “Ūsiņa zīmes meklējot” rezultāti

Mums ir liels prieks, ka piektdien, 23. aprīlī, par spīti lietainam un vējainam laikam atradās drosmīgie, aktīvie dalībnieki, kuri aizrautīgi pētīja Vienības nama fasādi, meklēja paslēptās Ūsiņa zīmes, kā arī tās fotografēja, minēja mīklas un atbildēja uz jautājumiem!

Visi dalībnieki ir uzrādījuši lieliskus rezultātus, bet sīvā cīņā vadībā izrāvās un par spēles uzvarētāju kļuva DA “Laismeņa”!

Izsakām lielu pateicību par piedalīšanos visiem spēles dalībniekiem un no 28. aprīļa aicinām ierasties Vienības nama 32. kabinetā, lai saņemtu balviņas!

Informācija: www.vienibasnams.lv

Akcija – konkurss “Meklējam mākslu Daugavpilī!”

Mākslas dienu ietvaros no 22. aprīļa līdz 22. maijam Vienības nams sadarbībā ar Daugavpils reģiona mākslinieku asociāciju, Kultūras pārvaldi un Daugavpils pilsētas domi aicina daugavpiliešus apzināt, atrast, nofotografēt mākslas darbus pilsētvidē, ieskatīties arhitekta Vernera Vitanda veidotajā Vienības nama fasādē.

Konkursā var piedalīties ikviena persona neatkarīgi no fotografēšanas iemaņām un pieredzes, iesūtot uzņemtās fotogrāfijas un pieteikuma anketu atbilstoši konkursa nolikuma prasībām.Kalendārs