IX MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt 2020

28.09. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē, Rīgas ielā 22a
DAUGAVPILS SINFONIETTA
13 gadu dzimšanas dienas koncertā
DZIMUŠI DFAUGAVPILĪ

IX Mūzikas un Mākslas festivāls Daugavpils ReStArt 2020 piedāvā:

DAUGAVPILS SINFONIETTA 13 gadu dzimšanas dienas koncertā Dzimuši Daugavpilī

DAUGAVPILS SINFONIETTA, atskatoties uz savas koncertdarbības 13 gadiem, pavadīs 2020.gada 28. septembra vakaru kopā ar saviem draugiem un kolēģiem – solistiem, kuri ir skolojušies un izauguši par mūziķiem tepat pie mums Daugavpilī. Tāpēc arī tāds koncerta nosaukums –  Dzimuši Daugavpilī.

IX MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt 2020

25.09. plkst.18.00
Kultūras pils Lielajā zālē, Smilšu ielā 92
Etnomūzikas grupa TAUTUMEITAS


Grupa “Tautumeitas” izveidojās 2015.gadā, tās sastāvā ir sešas mūziķes – Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne, Ilona Dzērve, Lauma Bērza, Laura Marta Līcīte un Laura Liepiņa. Tā sākās ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču - jo tuvāk gāja dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca pie “Tautumeitām”, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē viņas ir dzirdējušas un sajutušas kā savu.

Grupas “Tautumeitas” debijas albums ar nosaukumu “Tautumeitas” ir ieguvis Mūzikas ierakstu gada balvu kā gada labākais etno un tautas mūzikas albums. Grupa veiksmīgi koncertē ne tikai Latvijā, bet ir viesojusies arī tādās valstīs kā Ķīna, Krievija, Šveice, Vācija, Japāna.

IX MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt 2020

23.09. plkst.18.00 – Vienības nama koncertzālē, Rīgas ielā 22a
Andreja OSOKINA klaviermūzikas vakars OSOKINS BĒTHOVENAM,
veltīts L. van Bēthovena 250. dzimšanas gadadienai

Andreja Osokina klaviermūzikas vakars “Osokins Bēthovenam”, veltīts vācu komponista L. van Bēthovena 250. dzimšanas gadadienai.

Koncertā izskanēs L. van Bēthovena pazīstamie skaņdarbi: 3 Bagateles op.126,  Sonāte op.27 No.2 – “Mēnesnīcas sonāte”,  “Elīzei”, kā arī Mocarta, Lista, Rahmaņinova un citu komponistu klaviermūzika.

IX MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt 2020

Pārcelts uz 12. oktobri plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē, Rīgas ielā 22a
Soprāns Sonora VAICE un pianiste Ilze OZOLIŅA
koncertprogrammā VISS PAR MĪLU

Sonoras VAICES  un Ilzes OZOLIŅAS koncertprogramma VISS PAR MĪLU ir veltījums mīlestībai, kuras būtība nemainās gadu simtiem. Tāpēc arī koncertā skanēs gan 18.gadsimta klasiskā mūzika, gan 19.gadsimta romantiskie opusi, gan 20.gadsimta vokālās pērles.
Dzirdēsim Mocarta, Pučīni, Forē, Bizē un citu komponistu mīlestībai veltītos vokālos skaņdarbus.

Par pašvaldības iestādes “Latviešu kultūras centrs” nosaukuma maiņu.

Ar Daugavpils pilsētas Domes lēmumu Nr.365 (prof.Nr.34, 1.) no šī gada 1. septembra tiek mainīts Daugavpils pašvaldības iestādes “Latviešu kultūras centrs” juridiskais nosaukums, to pārdēvējot par Daugavpils pašvaldības iestādi “Vienības nams”.

Savulaik Eiropas mērogā arhitektoniski unikālā ēka 1937. gadā tika atklāta kā Vienības nams ar tā nosaukumā ietverto misiju – vienot pilsētas sabiedrību un vienuviet piedāvāt iedzīvotajiem daudzveidīgus pakalpojumus. Gandrīz gadsimtu būdams viens no Daugavpils kultūras un sociālās dzīves zīmoliem, Vienības nams ir unikāla laikmeta liecība par pilsētas un reģiona pagātni un tagadni, kas savu daudzfunkcionalitāti nav zaudējis joprojām.

LATGALES FOLKLORAS SKOLA 2020

Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “Svātra” sākot ar šī gada 5.septembri organizēs Latgales folkloras skolu 2020.

Pateicoties KKF Latgales programmas atbalstam, tiks organizētas nodarbības tradicionālās kultūras izzināšanai, meistarklases un paraugdemonstrējumi tradicionālo mūzikas instrumentu spēlē, tautas dejās un rotaļās, tradicionālajā dziedāšanā.

Koncertprogramma “Dienvidu akvareļi”

17.09. plkst.18.30 – Daugavpils teātrī, Rīgas ielā 22a

DIENVIDU AKVAREĻI
LATVIJAS RADIO BIGBENDS
Maestro Raimonds PAULS
Daumants KALNIŅŠ
Īpašā viešņa Ance KRAUZE

Koncertprogramma “Dienvidu akvareļi”. Raimonda Paula un Latvijas Radio bigbenda jaunākās programmas uzmanības centrā likta Maestro mūzika, kas tapusi 20 gs. sešdesmitajos gados. Tas ir laiks, kad R.Paula mūziku caurstrāvo komponistam tik tuvais džezs.

Par koncertprogrammas tituldarbu izvēlēta svīta “Dienvidu akvareļi”, kas 1965. gadā tikusi ieskaņota Raimonda Paula trio sastāvā, piedaloties saksofonistam Aleksandram Piščikovam. Vēl programmā iekļautas Maestro atlasītas mūziklu tēmas un dziesmas ar Alfrēda Krūkļa vārdiem. Visi skaņdarbi šajā programmā ietērpti jaunos, krāsainos aranžējumos. Programmu paspilgtina vokālisti Daumants Kalniņš un Ance Krauze.

Deju ansamblis “Laismeņa” uzņem dejotājus

Daugavpils Latviešu kultūras centra jauniešu deju ansamblis "Laismeņa" (vadītāja Diāna Soldāne) aicina savam atraktīvajam un atsaucīgajam pulciņam pievienoties jaunus dejotājus.

Deju ansamblim aicināti pievienoties jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem, iepriekšēja deju pieredze ir vēlama, taču nav obligāta, jo galvenais ir vēlme un apņēmība. Uzņemšanas mēģinājumi notiks 31. augustā, kā arī 2., 7. un 9. septembrī plkst. 18.30 Latviešu kultūras centrā (ieeja no Ģimnāzijas ielas).  Līdzi jāņem dejošanai piemērots apģērbs un apavi.

IN MEMORIAM

TEKLA LOCIKA (24.04.1929 – 09.08.2020)

2020. gada 9. augustā mūžībā devusies ilggadēja Daugavpils kultūras darbiniece Tekla Locika (dz. 1929, Daugavpils, Naujene).

T. Locika Kultūras namā Nr.1 (tagadējā Latviešu kultūras centrā) sākusi strādāt 1953. gada 24. oktobrī 24 gadu vecumā – sākumā par instruktori, vēlāk par māksliniecisko vadītāju (Daugavpils Centrālajā kultūras namā, vēlāk Latviešu kultūras centrā). Nodarbojusies ar dažādu lekciju, pulciņu, kursu organizēšanu, sekmējusi tautas mākslas popularizēšanu pašdarbības kolektīvos, īpašu uzmanību veltījusi jauktā kora “Daugava” dibināšanai un izaugsmei.
 

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Teklas Locikas tuviniekiem.Kalendārs