IN MEMORIAM

2024. gada 6. martā, mūžībā devies plaši pazīstamais Daugavpils gleznotājs un tēlnieks Pjotrs Hudobčenoks (1947-2024).

Pjotrs Hudobčenoks dzimis 1947. gada 30. jūnijā Daugavpilī. 1966. gadā beidzis Ļvovas I.Truško vārdā nosauktās Mākslas skolas glezniecības nodaļu. Līdz 1990. gadam strādājis par galveno mākslinieku Daugavpils Celtnieku kultūras pilī. Kopš 1990. gada darbojās kā brīvmākslinieks, veidojot dekoratīvi skulpturālas sižetiskas kompozīcijas.

Daugavpilī notiks Solomona Mihoelsa dienas

No 15. līdz 17. martam Daugavpilī tiek rīkotas ikgadējās Solomona Mihoelsa dienas, kas veltītas mūsu novadnieka, izcilā režisora, aktiera, pedagoga un sabiedriskā darbinieka dzimšanas dienai.

Atklāsim Solomona Mihoelsa dienas 15. martā plkst. 12.00 ar ziedu nolikšanu pie piemiņas plāksnes, kas atrodas uz Mihoelsa (īstajā vārdā Šloime Vovsi) dzimtās mājas sienas Mihoelsa ielā 4. Savukārt ēkas logos no 15. līdz 22. martam būs skatāma izstāde par Solomona Mihoelsa dzīvi un daiļradi. Tieši šajā ēkā, kur tagad atrodas pirmsskolas izglītības iestāde, ir pagājusi mazā Šloimes bērnība un ģimenes lokā arī uzsāktas pirmās aktiera gaitas.

Poļu kultūras centrā tiks atklātas divas jaunas izstādes

Ceturtdien, 14. martā, plkst. 16.00 Vienības nama Poļu kultūras centrā (Varšavas ielā 30) tiks atklātas divas izstādes: Varšavas mākslinieces Annas Klosas kolāžu izstāde "Starp rindām" un daugavpilietes Filipas Lifares gleznu izstāde "Dziļuma plūsma". Ieeja bez maksas.

Daugavpils Kultūras pilī notiks svētku koncerts “Pavasari sagaidot”

Trešdien, 2024. gada 13. martā, plkst. 18.00 Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92) notiks Vienības nama Krievu kultūras centra (KKC) rīkotais koncerts “Pavasari sagaidot”, kas veltīts Masļeņicas svētkiem.

Pasākumā piedalīsies Slāvu kultūras biedrības “Harmonika” krievu tautas instrumentu orķestris “Slavjaņe” (mākslinieciskais vadītājs un diriģents Alberts Inžojans), Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja ansamblis “Kampanella” (vadītāja Inna Likova) un KKC radošie kolektīvi: “Vdohnovenije” (vadītāja Regīna Krukovska), „Rusiči” (vadītāja Tatjana Zubkova), „Slavjanka” (vadītāja Jevgeņija Panova) un jauniešu deju kolektīvs “Uzori” (vadītāja Arina Popova). Ieeja koncertā ir bez maksas.

Lasām kopā Krievu kultūras centrā: “Sieviešu proza”

2024. gada 6. martā plkst. 17.00 Vienības nama Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14),  Vispasaules skaļās lasīšanas dienu ietvaros tiek rīkots pasākums “Lasām kopā: sieviešu proza”.

Sieviešu proza ir literatūras fenomens ar sev raksturīgām iezīmēm un vēsturi. Tie ir literārie teksti, kuros autores apraksta sievietes pasaules uztveri, sociālo pieredzi un praksi. Pasākumā ”Lasām kopā: sieviešu proza” skanēs stāsti un fragmenti no romāniem un memuāriem, kas tapuši 20. gs. 20. - 30.gados, laikā, kad Latvijā notika pirmais krievu emigrācijas vilnis. Literārajā vakarā būs iespēja dzirdēt Nadeždas Tefi, Irinas Saburovas un citu autoru – sieviešu darbus, ko izpildīs Tautas teātra „Iskateļ” aktrises.

Jauna gleznu izstāde Krievu kultūras centrā: “Ziedu laiks”

Piektdien, 2024. gada 1. martā plkst. 16.00 Vienības nama Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) tiks atklāta amatiermākslinieces Kiras Zāzītes gleznu personālizstāde “ZIEDU LAIKS”. Tā ir pirmā plašākā viņas darbu ekspozīcija.

Krievu kultūras centra (KKC) jaunajā gleznu izstādē būs skatāmi darbi, kas tapuši Kirai Zāzītei ierastajā pasteļtehnikā. Tā kā mākslinieces īpašā mīlestība ir ziedi, tas sajūtams arī viņas darbos. Pateicoties Kiras iedvesmai un viņas īpašajam skatījumam uz apkārtējo dabu, ir tapuši skaisti darbi. Ekspozīcija “Ziedu laiks” būs pieejama apmeklētājiem līdz 30. martam (darba dienās no 9.00 līdz 18.00 un sestdienās no 10.00 līdz 14.00). Ieeja bez maksas.

Veltas Loces gleznas pastāstīs mazliet par visu

Piektdien, 2024. gada 1. martā, plkst. 15.00 Vienības nama Baltkrievu kultūras centrā (Alejas ielā 68-1A) tiks atklāta mākslinieces Veltas Loces personālizstāde “Mazliet par visu”.

Izstādē būs apskatāmi pēdējo divu gadu laikā tapušie darbi, kuros atainoti mirkļi, kas stāsta mazliet par visu…”, atklāj izstādes rīkotāji. Izstāde būs pieejama apmeklētājiem līdz 20. maijam (darba dienās no 9.00 līdz 17.00). Ieeja bez maksas.

Veltas Loces vārds Daugavpilī ir labi pazīstams. Savulaik tieši Baltkrievu kultūras centrs (BKC) plašākai auditorijai pirmo reizi parādīja mākslinieces radītos darbus, un šī iepazīšanās pārauga par daudzgadīgu un veiksmīgu sadarbību. Katru gadu BKC rīkoja personālizstādes un kopīgas izstādes, kurās piedalījās Velta Loce. Tā kā viņas darbos vienmēr ir jūtama mīlestība pret apkārtējo pasauli, mākslinieces radītās ainavas, ziedi un klusā daba, nevienu neatstāj vienaldzīgu.
2024.gada 20. februārī Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē par Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Vienības nams” vadītāju tika apstiprināta Diāna Soldāne.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Vienības nams” ir vadošā iestāde, kas īsteno valsts un pašvaldības kultūrpolitiku un koordinē kultūras norišu organizēšanu pilsētā. Iestādei noteikts metodiskā kultūras centra statuss. Vienības nama paspārnē un pārraudzībā ir Latviešu un latgaliešu kultūras centrs,  Poļu kultūras centrs, Krievu kultūras centrs, Baltkrievu kultūras centrs, Ukraiņu kultūras centrs, Forštates kultūras nams un Daugavpils Kultūras pils.

Vienības nama kolēģi sirsnīgi sveic Diānu Soldāni ar iecelšanu DVPI "Vienības nams" vadītāja amatā un novēl neizsīkstošu enerģiju, radošumu un izturību!

„Lai rīb tautu istabiņa” Daugavpilī!

Sestdien, 2. martā, plkst. 17.00 Kultūras pilī (Smilšu ielā 92) notiks jau par tradīciju kļuvušais deju koncerts Daugavpilī “Lai rīb tautu istabiņa”, kurā piedalīsies vieni no labākajiem un pazīstamākajiem Latvijas deju kolektīviem.

Koncerta saimnieki, Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra deju ansamblis „Laismeņa” un vidējās paaudzes deju kolektīvs „Laismeņa” (vadītāja Diāna Soldāne), ik gadu rīko deju kolektīvu sadanci, lai kopā ar saviem jau labi zināmajiem un arī nesen iepazītajiem draugiem, kas iegūti dažādos koncertos Latvijā, savu dejot prieku dāvātu arī Daugavpils un Latgales iedzīvotājiem. Šoreiz pasākumā kopā ar „Laismeņas” dejotājiem būs apvienojušies tādi „deju grīdas iedancošanas meistari” kā Rīgas Celtniecības koledžas deju ansamblis “Austris” (mākslinieciskā vadītāja Elita Treilone), Rīgas Stradiņa universitātes tautas deju ansamblis “Ačkups” (mākslinieciskā vadītāja Elita Treilone) un vidējās paaudzes deju kolektīvs “D Ačkups” (mākslinieciskais vadītājs Kaspars Brauns), Rīgas kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” tautas deju ansamblis “Līgo” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Līgo” (mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš).

Daugavpilī norisināsies V Starptautiskā konference “Baltkrievu lasījumi”

Trešdien, 21. februārī, plkst. 10.00 Daugavpils Vienības nama Baltkrievu kultūras centrā (Alejas ielā 68-1A,) notiks V Starptautiskā konference “Baltkrievu lasījumi”, kuras ietvaros plkst. 17.30 būs iespēja piedalīties diktātā baltkrievu valodā.

Konferencē ar 14 dažādiem referātiem, kurus apvieno tēma “Pagātne. Identitāte. Personība.”, piedalīsies zinātnieki un pētnieki no Latvijas, Lietuvas un Polijas. Visus konferences materiālus pēc pasākuma plānots apkopotā veidā izdot krājumā „V Starptautiskā konference “Baltkrievu lasījumi””. Savukārt plkst. 17.30 ikvienam interesentam būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas baltkrievu valodas pareizrakstībā, piedaloties ikgadējā publiskajā diktātā. Visas konferences aktivitātes ir bez maksas.

Zinātniski-praktiskā konference “Baltkrievu lasījumi” Daugavpilī notiek katru gadu un ir veltīta Starptautiskajai dzimtās valodas dienai. Mērķi - Latvijas un Baltkrievijas kultūrvēsturisko saikņu un baltkrievu diasporas Latvijā vēstures izpēte, kā arī saišu paplašināšana starp zinātniekiem un pētniekiem, strādājošajiem šajā virzienā.