JAZ JOY SPRING

Koncerts “Dainu zeme”

14.oktobrī
plkst.15.00
Vienības nama koncertzālē
Vīru kora “Tēvzeme” un bērnu deju kopas “Kamolītis” koncerts “Dainu zeme”

Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” vīru koris “Tēvzeme” šogad atzīmē 70 darba gadu jubileju. Sakarā ar to nedēļu pirms jubilejas koncerta Rīgā, koris kopā ar bērnu deju kolektīvu “Kamolītis” viesosies Daugavpilī ar savu koncertprogrammu “Dainu zeme”.

Koncertā izskanēs latviešu tautasdziesmas dažādu latviešu komponistu apdarēs, kā arī popūrijs “Latvju deju virkne”, kuru papildinās bērnu deju kopas “Kamolītis” dejotāju raitie deju soļi. Kolektīvs “Kamolītis” ir sagatavojis īpaši šim koncertam veltītu programmu.

Kamermūzikas koncerts DZIMUŠI DAUGAVPILĪ

10.oktobrī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Kamermūzikas koncerts
DZIMUŠI DAUGAVPILĪ

VII Mūzikas un mākslas festivāls “Daugavpils ReStArt 2018” aicina uz Daugavpils instrumentālistu un vokālistu kamermūzikas koncertu “Dzimuši Daugavpilī”.

Koncertā skanēs latviešu un ārzemju komponistu vokālās un instrumentālās kamermūzikas pērles bijušo un esošo daugavpiliešu – Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas absolventu – sniegumā.

Koncerts MĪLAS RUDENS

7.oktobrī
plkst. 15.00
Vienības nama koncertzālē
DAUGAVPILS BAND koncerts
MĪLAS RUDENS

Šī gada 7.oktobrī plkst. 15.00 Vienības nama koncertzālē notiks Daugavpils bigbenda DAUGAVPILS BAND koncerts Mīlas rudens.
 
Bigbends DAUGAVPILS BAND sācis aktīvi darboties jau 2016.gadā uz Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas bāzes; tā pirmā uzstāšanās notika V Mūzikas un Mākslas festivālā Daugavpils ReStArt 2016. Bigbenda  mākslinieciskais vadītājs ir Romāns Saikovskis.

Koncerts SIMTGADES SKAŅU PALETE

28.09. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Rīgas ielā 22a
Daugavpils Sinfonetta
koncerts
SIMTGADES SKAŅU PALETE ORĶESTRIM

Latviešu kultūras centrs aicina apmeklēt projekta “Simtgades skaņu palete orķestrim” otro koncertu, kuru piedāvās orķestris DAUGAVPILS SINFONIETTA.

Cildinot Latvijas valsts simtgadi, koncertā skanēs Emīla Dārziņa, Jāzepa Vītola, Imanta Kalniņa, Jāņa Mediņa, Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna skaņdarbi, kā arī Aivara Broka latviešu tautasdziesmu apdares un latviešu komponistu skaņdarbu aranžējumi.

Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas un baleta solisti Sonora Vaice (soprāns) un Rihards Mačanovskis (baritons).

VESTARDS ŠIMKUS, LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS UN VĪNES KLASIKA

1. novembrī
plkst.18.00
Vienības nama koncertzālē
VESTARDS ŠIMKUS, LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS UN VĪNES KLASIKA

01. novembrī Daugavpilī uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara LAKSTĪGALAS vadībā. Koncertā izskanēs trīs Vīnes klasiķu – Volfganga Amadeja MOCARTA, Jozefa HAIDNA un Ludviga van BĒTHOVENA jaunības gadu meistardarbi. Koncerta solists – pianists Vestards ŠIMKUS.

Haidns savu Pirmo koncertu klavierēm un orķestrim Domažorā sarakstīja 1756. gadā, 24 gadu vecumā, un zīmīgi, ka tas ir arī Mocarta dzimšanas gads. Haidns tajā laikā bija brīvmākslinieks un, lai nenomirtu badā, strādāja jebkuru mūziķa darbu: par smieklīgu samaksu pasniedza mūzikas stundas, spēlēja vijoli dzīrēs, bet reizēm arī vienkārši uz lielceļiem. Pēc pasūtījuma viņš sacerēja dažus savus pirmos lielos skaņdarbus. Taču visi tie bija gadījuma darbi. Haidns saprata: lai kļūtu par komponistu, vajag daudz un neatlaidīgi mācīties. Tā kā Haidnam nebija līdzekļu, ko maksāt slavenajam itāliešu pedagogam, komponistam un dziedonim Nikolo Porporam, viņš kļuva par tā pavadītāju, vienlaikus izpildīdams arī sulaiņa pienākumus. Tādējādi viņš guva tiesības izmantot Porporas vērtīgos norādījumus kompozīcijā.

VII MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt 2018

Daugavpilī
no 14. septembra līdz 19. oktobrim
VII MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS
Daugavpils ReStArt 2018


Ģimeņu konkurss "Trāpi simtniekā!"

20.10. plkst. 13.00
Vienības nama koncertzālē
Ģimeņu konkurss "Trāpi simtniekā!"

Daugavpils ģimenes tiek aicinātas dalībai konkursā TRĀPI SIMTNIEKĀ, ko rīko Latviešu kultūras centrs sadarbībā ar Daugavpils Universitātes humanitāro un sociālo zinātņu institūta Kultūras pētījumu centru un biedrību „Kultūras artefakts”. Konkurss  norisināsies 20. oktobrī plkst. 13.00, Latviešu kultūras centrā, Vienības nama koncertzālē.

BALTIC JAZZ TRIO

17.10. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Rīgas ielā 22a
BALTIC JAZZ TRIO

Daiņus PULAUSKS / klavieres / Lietuva
Toivo UNTS / kontrabass / Igaunija
Māris BRIEŽKALNS / sitamie instrumenti / Latvija

VII Mūzikas un mākslas festivāls “Daugavpils ReStArt 2018” aicina uz vienu no izcilākajiem džeza mūzikas koncertiem, kurā izskanēs albuma “Centenary” džeza kompozīcijas.

…Iespējams, ka šis ir ne tikai viens no ļoti retajiem, bet arī smalkākais Baltijas valstu simtgadei par godu radītais visu trīs šā reģiona valstu mākslinieku kopdarbs. Daiņus Pulausks, Māris Briežkalns un Toivo Unts ir lieliski džeza bruņinieki ar pamatīgu pieredzi, kuri ir pilnībā tiesīgi pārstāvēt attiecīgi Lietuvas, Latvijas un Igaunijas džeza skatuvi, kā tas arī noticis “Baltic Jazz Trio” nu jau otrajā albumā “Centenary”.

KAUŅAS PILSĒTAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

20.09. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Rīgas ielā 22a
KAUŅAS PILSĒTAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS
Diriģents: Martynas STAŠKUS

20. septembrī – Vienības nama koncertzālē plkst. 18.00 koncertu sniegs KAUŅAS PILSĒTAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS.
Diriģents: Martynas STAŠKUS, solisti: Raminta VAICEKAUSKAITE / soprāns, Andrius APŠEGA / baritons.


Kauņas pilsētas Simfoniskais orķestris tika izveidots uz kamerorķestra bāzes, kas darbojas no 1988. gada. Kopš 2000. gada orķestra vadītājs – Algimants Treikauskas, bet galvenais diriģents – Konstantīns Orbelians.

Orķestris ir neatņemama kultūras dzīves daļa kā Kauņā tā arī Lietuvā kopumā. Gadā tas sniedz vairāk nekā 50 koncertus. Orķestris ir sadarbojies gan ar jaunajiem Lietuvas diriģentiem, gan ar klasiskās mūzikas metriem – kā Juozas Domarkas, Martynas Staškus, Vytautas Lukočius, Modestas Barkauskas, Vilmantas Kaliūnas un daudziem ārzemju diriģentiem. Tā koncerti ir notikuši Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Norvēģijā, Itālija, Vācija, Somijā, Šveicē un citās pasaules valstīs.

Baroka orķestris COLLEGIUM MUSICUM RIGA

14.09. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Rīgas ielā 22a
Baroka orķestris
COLLEGIUM MUSICUM RIGA
Diriģents Māris KUPČS

Aicinām uz VII Mūzikas un mākslas festivāla “Daugavpils ReStArt 2018” atklāšanas koncertu.

14. septembrī – Vienības nama koncertzālē plkst. 18.00 – Eiropas Kultūras mantojuma gadam veltīts koncerts “300 gadi pirms Latvijas. Latvijas baroka mūzika”.

Koncerta dalībnieki: Baroka orķestris COLLEGIUM MUSICUM RIGA, Diriģents Māris KUPČS. Solisti: Ilze GRĒVELE (soprāns), Monta MARTINSONE (soprāns), Rinalds KANDALINCEVS (baritons), Valmieras drāmas teātra aktieris Ivo MARTINSONS, baroka koris COLLEGIUM CHORO MUSICI RIGA.


Kalendārs