DAUGAVPILS SINFONIETTA tiešsaistes koncertciklā VELTĪJUMS

4. maijā plkst. 16.00 no Vienības nama koncertzāles

Orķestris “Daugavpils Sinfonietta” turpina savu tiešsaistes koncertu ciklu ar kopējo nosaukumu VELTĪJUMS.
Šoreiz – 4. maijā koncerts veltīts Latvijas neatkarības atjaunošanas dienai. Koncertā skanēs latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi.
Tiešsaistes koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra solisti: Sonora Vaice un Rihards Mačanovskis.

Izzinošas spēles “Ūsiņa zīmes meklējot” rezultāti

Mums ir liels prieks, ka piektdien, 23. aprīlī, par spīti lietainam un vējainam laikam atradās drosmīgie, aktīvie dalībnieki, kuri aizrautīgi pētīja Vienības nama fasādi, meklēja paslēptās Ūsiņa zīmes, kā arī tās fotografēja, minēja mīklas un atbildēja uz jautājumiem!

Visi dalībnieki ir uzrādījuši lieliskus rezultātus, bet sīvā cīņā vadībā izrāvās un par spēles uzvarētāju kļuva DA “Laismeņa”!

Izsakām lielu pateicību par piedalīšanos visiem spēles dalībniekiem un no 28. aprīļa aicinām ierasties Vienības nama 32. kabinetā, lai saņemtu balviņas!

Informācija: www.vienibasnams.lv

Akcija – konkurss “Meklējam mākslu Daugavpilī!”

Mākslas dienu ietvaros no 22. aprīļa līdz 22. maijam Vienības nams sadarbībā ar Daugavpils reģiona mākslinieku asociāciju, Kultūras pārvaldi un Daugavpils pilsētas domi aicina daugavpiliešus apzināt, atrast, nofotografēt mākslas darbus pilsētvidē, ieskatīties arhitekta Vernera Vitanda veidotajā Vienības nama fasādē.

Konkursā var piedalīties ikviena persona neatkarīgi no fotografēšanas iemaņām un pieredzes, iesūtot uzņemtās fotogrāfijas un pieteikuma anketu atbilstoši konkursa nolikuma prasībām.

Eseju konkurss “Brīvības svētki Latvijas zīmē”

Nav nekas par tevi lielāks
Grūtāks nav un vienkāršāks
Tu man esi kaut kas parasts
Tikai simtreiz savādāks

Tu man esi spēks un bailes
Sāļā prieka asara
Nav nekas par tevi lielāks
Mana mazā Latvija

G. Račs

    
Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Vienības nams sadarbībā ar Daugavpils Universitātes Latviešu literatūras un kultūras katedru aicina jauniešus vecumā no 16 līdz 19 gadiem piedalīties eseju konkursā “Brīvības svētki Latvijas zīmē”, tajā atspoguļojot savas domas par brīvības nozīmi latviešu tautas apziņā.

Mātes dienai veltīts bērnu zīmējumu konkurss “Māmiņas portrets”

Vienības nams aicina bērnus vecumā no 5 līdz 8 gadiem piedalīties mātes dienai veltītā bērnu zīmējumu konkursā “Māmiņas portrets” un uzzīmēt savu vismīļāko un vislabāko māmiņu vai vecmāmiņu portretus.

Konkursa darbs jāizpilda jebkurā vēlamā tehnikā uz A4 lapas, kas novietota vertikāli, lapas otrajā pusē jānorāda autora vārds, vecums, vecāku vai aizbildņu kontakttālrunis. Darbs līdz 6. maijam jāiesniedz Vienības nama 3. stāvā (Rīgas iela 22a, ieeja no Ģimnāzijas ielas).

No 8. līdz 16. maijam par iesūtītajiem darbiem Vienības nama Facebook kontā norisināsies tiešsaistes balsošana, kas noteiks konkursa uzvarētāju.

Virtuālais ģimeņu konkurss “Trāpi simtniekā!”

15.05. plkst. 16.00
Virtuālais ģimeņu konkurss “Trāpi simtniekā!”

Starptautiskajā ģimenes dienā esi kopā ar saviem mīļajiem un piedalies ģimeņu komandu prāta spēlē – “Trāpi simtniekā!”

Ja esat aktīva un vienota ģimene, jums patīk pavadīt laiku kopā, darboties komandā un izjust sacensību garu, jums ir iespēja pieteikties dalībai virtuālajam ģimeņu konkursam “Trāpi simtniekā”.

Konkursa laikā komandas sacenšas, pielietojot savas zināšanas par visu, kas saistīts ar mūsu Latviju.

Izzinoša spēle “Ūsiņa zīmes meklējot”


Pa kalniņu Ūsiņš jāja
Ar akmeņu kumeliņu;
Tas atnesa kokiem lapas,
Zemei zaļu ābuliņu.


Ūsiņa jeb Jurģu dienā, 23. aprīlī, daugavpilieši tiek aicināti doties izglītojošā pastaigā gar Vienības namu un meklēt uz ēkas paslēptās Ūsiņa zīmes ar uzdevumiem, kurus pildot, varēs izzināt Ūsiņa dienas ticējumus, mīklas un tradīcijas.

Izstāde "Es pilsētā, pilsēta – valstī"

No 19. aprīļa līdz 4.maijam Vienības nams aicina apskatīt PIKC Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” audzēkņu darbu izstādi “Es pilsētā, pilsēta – valstī”. Izstādes norises laikā Vienības nama afišu stendi pie ieejas koncertzālē ik pārdienām iekrāsosies kādā krāsu gammā, līdz 4. maija svētkos vainagosies ar svinīgu karoga lentīšu koka instalācijas izveidi, kurā tiks aicināti piedalīties visi pilsētas iedzīvotāji.

Izstādi rīko Vienības nams sadarbībā ar PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu “Saules skola”, skolotāja Ieva Reitāle.

Informācija: www.vienibasnams.lv

Vienības nama muzikāli mākslinieciska performance "Saklausi…saredzi…sajūti…"

Mākslas dienu ietvaros Vienības nama radošais kvartāls aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus izbaudīt mākslu un mūziku mūsdienīgā interpretācijā. No 19. līdz 22. aprīlim tiksimies Ģimnāzijas un Saules ielas krustojumā, lai skatlogos ieraudzītu, kā dzimst māksla mūzikas pavadījumā. Katru dienu no plkst. 12.00 līdz 14.00 kopā ar profesionālā pūtēju orķestra “Daugava” mūziķiem (diriģents Arnolds Grīnberts) un Akordeonistu orķestra profesionāliem mūziķiem (diriģente Tatjana Saratova), māksliniecēm Nelliju Dzalbi un Veru Semjonovu tiks veidota radoša performance.

Pasākumu organizē Vienības nams sadarbībā ar PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu „Saules skola”, atbalsta Daugavpils pilsētas dome.

Informācija: www.vienibasnams.lv

"Mākslas dienu 2021" ietvaros Vienības nama radošais kvartāls piedāvā:

19.04. – 22.04. Vienības nama muzikāli mākslinieciska performance "Saklausi…saredzi…sajūti…"
Vienības nama radošais kvartāls aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus izbaudīt mākslu un mūziku mūsdienīgā interpretācijā. No 19. līdz 22. aprīlim tiksimies Ģimnāzijas un Saules ielas krustojumā, lai skatlogos ieraudzītu, kā dzimst māksla mūzikas pavadījumā. Katru dienu no plkst. 12.00 līdz 14.00 kopā ar profesionālā pūtēju orķestra “Daugava” mūziķiem (diriģents Arnolds Grīnberts) un Akordeonistu orķestra (diriģente Tatjana Saratova) profesionāliem mūziķiem, māksliniecēm Nelliju Dzalbi un Veru Semjonovu tiks veidota radoša performance.Kalendārs