Daugavpilī turpina atzīmēt Latgales atbrīvošanas simtgadi

Šī gada 27.janvārī aicinām uz
Latgales atbrīvošanas simtgades svinībām Daugavpilī: 1920-2020.

Latvijas valsts simtgades svētku ietvaros, godinot divu tautu – Polijas un Latvijas karavīru ieroču brālību varonīgajās Latgales atbrīvošanas cīņās, Daugavpilī jau no 3.janvāra, kad  notika svinīgs pasākums pie piemiņas krusta Slobodkā un piemiņas plāksnes atklāšana pie Daugavpils pašvaldības ēkas, norisinās virkne aktivitāšu, kas skar tiešos notikumus Latvijas valsts veidošanā.

Turpinot svinības, 27.janvārī plkst. 14.00 Daugavpils cietoksnī pie nama 1.oficieru ielā 2, kur no 1902. līdz 1904.gadam dzīvoja Latvijas armijas virspavēlnieks ģenerālis Jānis Balodis, tiks svinīgi atklāta ģenerālim veltīta piemiņas plāksne.

DŽEZA MŪZIKAS VAKARS

23.01.2020. plkst. 18.00
Vienības nama kafejnīcā
“Akordeona krodziņš”
DŽEZA MŪZIKAS VAKARS

23. janvārī Vienības nama omulīgajā Akordeona krodziņā skanēs jutekliska, izjustu krāsu un nianšu bagāta džeza mūzika profesionālā pūšamo instrumentu orķestra “Daugava” mūziķu un Džeza studijas izpildījumā, vadītāji Arnolds un Irina Grīnberti.

Mūziķu sastāvs katru reizi mainās, un šoreiz jums būs iespēja dzirdēt trompetes, klavieru, flautas, ģitāras un bungu skaņas labākajās džeza tradīcijās. Jūs sagaida muzikālas improvizācijas, brīnišķīgas kompozīcijas un silta, mājīga atmosfēra!

Koncerts TICI SEV!

22.01.2020. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Kora mūzikas koncerts
TICI SEV!

22. janvārī Vienības nama koncertzālē skanēs kora mūzika. Koncertā latviešu tautas dziesmu aranžējumus un latviešu komponistu skaņdarbus izpildīs Daugavpils pilsētas spilgtākie kori: Latviešu kultūras centra jauktais koris “Daugava”, Latviešu kultūras centra vīru koris “Forte”, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas mācību koris un Daugavpils 13. vidusskolas kolektīvi: 2.-4. klašu  koris, 6.-9. klašu koris, 7.-9. klašu koris, 7.-12. klašu jauniešu koris, jauktais koris “Nojauta”, zēnu koris, vokālais ansamblis „Tērcītes” un solisti.

RACHMANINOFF PLAYS JAZZ

17.01.2020. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
RACHMANINOFF PLAYS JAZZ

Rūta Dūduma, vokāls
Jānis Ķirsis, taustiņinstrumenti
Jānis Rubiks, kontrabass
Krišjānis Bremšs, sitaminstrumenti
Rihards Goba, ģitāra

Rahmaņinovs, Bernsteins, Geršvins ir tikai daži no skaņražiem, kuru radītā mūzika ļaujas jaunām interpretācijām, jaunām instrumentācijām un aranžējumiem, kā rezultātā dzimusi koncertprogramma “Rachmaninoff Plays Jazz”, kas ir meklējums transformēt akadēmisko mūziku džezā.

VIENĪBAS NAMAM 82!

19.12. plkst.18.00
Vienības nama koncertzālē
VIENĪBAS NAMAM 82!

19. decembrī, Vienības nama dzimšanas dienā aicinām uz svētku koncertu.

Vienības nama pamatakmens likts 1936. gada 15. maijā, bet ēka iesvētīta un atklāta 1937. gada 19. decembrī. Namu projektējis arhitekts Verners Vitands. Adrese: Daugavpilī, Rīgas ielā 22a.

Svētku koncertā:
Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris “DAUGAVA”, diriģents Arnolds Grinberts – orķestris dibināts 1985. gadā diriģenta Raimonda Igolnieka vadībā. No 2008. gada to vada diriģents Arnolds Grinberts. Orķestra repertuāru veido  džeza, populārās mūzikas, Latvijas komponistu skaņdarbi un fragmenti no pasaulslaveniem mūzikliem. Orķestrim ir izveidojusies cieša sadarbība ar Latvijā populāriem solistiem: Ilonu Bageli, Diānu Pīrāgs, Daini Skuteli, Andri Baltaci, Diānu Paško un citiem;

Daugavpilī tiks iedegta galvenā svētku egle

Sestdien, 7. decembrī, Daugavpils centrā, Vienības laukumā, ikviens tiek aicināts uz  pilsētas galvenās svētku egles iedegšanas, Rūķu namiņa un Slidotavas atklāšanas pasākumu.

Pasākums sāksies plkst. 16:30 ar Daugavpils teātra aktieru teatralizētu uzvedumu „Ziemas Olimpiskās spēles mežā”, savukārt plkst. 17:00 tiks iedegta galvenā pilsētas svētku egle un darbu uzsāks slidotava. Šajā dienā durvis vērs arī Rūķu namiņš un blakus esošās darbnīcas, kas apmeklētājus pārsteigs ar jaunumiem.

Koncerts “LAIKMETA AINIŅAS”

17.12. plkst.18.00
Vienības nama koncertzālē
Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA”
koncertā “LAIKMETA AINIŅAS”

Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA”, 2019. gada nogalē nāk pie saviem skatītājiem ar koncertprogrammu “Laikmeta ainiņas”.

Koncertā varēs redzēt trīs dažādus deju uzvedumus:

Deju uzvedums – “Večerinka” – Latgales večerinkas gaisotnē ar jestriem dančiem, šīberēšanos, rotaļu elementiem un attiecību raksturu izpausmēm, kas skatītājiem ļaus iejusties tipiskā danču vakarā…, kā tas bija kādreiz, vēl mūsu vectēvu un vecmammu skaistajā jaunībā…

LATVIJA NOVEMBRĪ SKAN GAN DAUGAVPILĪ, GAN VITEBSKĀ

LATVIJA NOVEMBRĪ SKAN GAN DAUGAVPILĪ, GAN VITEBSKĀ

Ar lielu sparu īstenojas Daugavpils Latviešu kultūras centra (LKC) sadarbībā ar kultūras centru „Vitebska” (Baltkrievija) ieviestā projekta ENI-LLB-1-062 “Daugavpils un Vitebska: kultūras sadarbība un attīstība II” Eiropas kaimiņattiecību instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam ietvaros aktivitātes.

Kā apliecinājums tam 20. novembrī Vienības nama koncertzālē izskanēja Daugavpils Akordeonistu orķestra (mākslinieciskā vadītāja Tatjana Saratova) un Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra solistes Ilona Bageles koncerts “Skan Latvija novembrī”. Tas bija spilgts apliecinājums – projekta mērķu sasniegšanai – Latvijas nacionālās identitātes saglabāšanai, stiprināšanai un popularizēšanai, turklāt koncerts bija kā svētki svētkos gan pašiem organizatoriem un izpildītājiem, gan skatītājiem. Koncertprogramma tika atskaņota ar projekta ietvaros iegādātiem instrumentiem (10 akordeoni, elektro-kontrabass, bungu komplekts), bet mūziķi bija tērpušies jaunos skatuves tērpos. Pateicoties šai iegādei, orķestris ieguva īpašu skanējumu, ko uzsvēra arī Ilona Bagele, atzīstot, ka bija liels pagodinājums būt uz skatuves kopā ar orķestri tieši šajā – divkāršajā svētku reizē, kas dāvāja svētku sajūtu arī viņai.

Baroka ansamblis “Les Ombres” ar programmu NAKSTS VERSAĻĀ

Vienības nama koncertzālē
12.12. plkst.18.00
Baroka ansamblis “Les Ombres” ar programmu
NAKTS VERSAĻĀ

12. decembrī Vienības nama koncertzālē – franču baroka ansamblis “Les Ombres” (Francija, Monpeljē) ar programmu “Nakts Versaļā”.

Mailisa Devilutrē (Maïlys de Villoutrey), soprāns,
Silvēns Sartrs (Sylvain Sartre), traversa flauta,
Etjēns Galetjē (Etienne Galletier), teorba,
Andreass Linoss (Andreas Linos), viola da gamba

Mākslinieciskie vadītāji: Margo Blanšāra (Margaux Blanchard), Silvēns Sartrs (Sylvain Sartre)

Lai rīb tautu istabiņa

Šī gada 30. novembrī plkst. 18.00 ,Vienības nama koncertzālē ,notiks koncerts “Lai rīb tautu istabiņa”, kurā latviešu skatuviskās tautas dejas būs skatāmas jauniešu deju ansambļu no Rīgas, Jelgavas, Ogres un Daugavpils sniegumā.

Skaistākās vecmeistaru dejas, jau iemīļotas mūsdienu horeogrāfu dejas, kā arī pavisam jaunas horeogrāfijas, izdejos vieni no spēcīgākajiem Latvijas jauniešu deju ansambļiem. “Ar šiem kolektīviem esam tikušies dažādos citos koncertos un pasākumos un zinām – viņu dejojums tiešām aizkustina līdz sirds dziļumiem, azarts patiesi aizrauj un enerģija, kas virmo uz skatuves ir netverama”, atzīst deju ansambļa “Laismeņa” dejotāji.


Kalendārs