Ar franču mūziķu koncertu Daugavpilī tiek atzīmētas Frankofonijas dienas

Otrdien, 12. martā, plkst. 18.00 Daugavpils Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) notiks Frederika Borē „Butterflies” trio (Francija) koncerts, kas tiek rīkots Frankofonijas dienu Latvijā ietvaros.

Grupas sastāvā:
Frederiks Borē / Frederic Borey (tenora saksofons)
Klemāns Daldoso / Clément Daldosso (kontrabass)
Stefans Adsuārs / Stéphane Adsuar (perkusijas)
 
Koncerta rīkotāji atzīst: „„Hipnotizējošs”! Tas ir vārds, kas lieliski raksturo Frederika Borē “BUTTERFLIES” Trio. Aicinājums uz emocionālu ceļojumu, kurā nav vienaldzīgo! Trio mūziķi sarunājas un it kā sadziedas ar saviem instrumentiem, paplašinot dinamikas robežas perfektā ritmu savienojumā, nepārtraukti ieklausoties viens otrā, līdzīgi kā to dara kameransambļi. Tieši tas padara šo grupu īpaši pievilcīgu. Trio muzikālā performance ir ideālā līdzsvarā starp tradicionālo un laikmetīgo.

Senioru deju kolektīvs “Atbalss” aicina uz 35 gadu jubilejas koncertu

Šī gada 23. martā plkst. 17.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a, Daugavpilī) notiks Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra senioru deju kolektīva “Atbalss” 35 gadu jubilejas koncerts “Sirdī deja atbalsojas”.

Koncerta skatītāji tiks priecēti ar skaistākajām latviešu skatuviskajām dejām, lustīgiem latgaliešu dančiem, jaunām horeogrāfijām, kā arī lietuviešu dejām. Svētku koncertu kuplinās laika gaitā iegūtie draugu kolektīvi: senioru deju kolektīvi “Linas” (Panevēža, Lietuva), “Ozolzīles” (Ilūkste), “Sagša” (Limbaži), “Šaltupe” (Izvalta) un vidējās paaudzes deju kolektīvi “Dviete” (Dviete) un “Laismeņa” (Daugavpils). Ieeja koncertā bez maksas.

IN MEMORIAM

2024. gada 6. martā, mūžībā devies plaši pazīstamais Daugavpils gleznotājs un tēlnieks Pjotrs Hudobčenoks (1947-2024).

Pjotrs Hudobčenoks dzimis 1947. gada 30. jūnijā Daugavpilī. 1966. gadā beidzis Ļvovas I.Truško vārdā nosauktās Mākslas skolas glezniecības nodaļu. Līdz 1990. gadam strādājis par galveno mākslinieku Daugavpils Celtnieku kultūras pilī. Kopš 1990. gada darbojās kā brīvmākslinieks, veidojot dekoratīvi skulpturālas sižetiskas kompozīcijas.

Daugavpilī notiks Solomona Mihoelsa dienas

No 15. līdz 17. martam Daugavpilī tiek rīkotas ikgadējās Solomona Mihoelsa dienas, kas veltītas mūsu novadnieka, izcilā režisora, aktiera, pedagoga un sabiedriskā darbinieka dzimšanas dienai.

Atklāsim Solomona Mihoelsa dienas 15. martā plkst. 12.00 ar ziedu nolikšanu pie piemiņas plāksnes, kas atrodas uz Mihoelsa (īstajā vārdā Šloime Vovsi) dzimtās mājas sienas Mihoelsa ielā 4. Savukārt ēkas logos no 15. līdz 22. martam būs skatāma izstāde par Solomona Mihoelsa dzīvi un daiļradi. Tieši šajā ēkā, kur tagad atrodas pirmsskolas izglītības iestāde, ir pagājusi mazā Šloimes bērnība un ģimenes lokā arī uzsāktas pirmās aktiera gaitas.

Poļu kultūras centrā tiks atklātas divas jaunas izstādes

Ceturtdien, 14. martā, plkst. 16.00 Vienības nama Poļu kultūras centrā (Varšavas ielā 30) tiks atklātas divas izstādes: Varšavas mākslinieces Annas Klosas kolāžu izstāde "Starp rindām" un daugavpilietes Filipas Lifares gleznu izstāde "Dziļuma plūsma". Ieeja bez maksas.

Daugavpils Kultūras pilī notiks svētku koncerts “Pavasari sagaidot”

Trešdien, 2024. gada 13. martā, plkst. 18.00 Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92) notiks Vienības nama Krievu kultūras centra (KKC) rīkotais koncerts “Pavasari sagaidot”, kas veltīts Masļeņicas svētkiem.

Pasākumā piedalīsies Slāvu kultūras biedrības “Harmonika” krievu tautas instrumentu orķestris “Slavjaņe” (mākslinieciskais vadītājs un diriģents Alberts Inžojans), Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja ansamblis “Kampanella” (vadītāja Inna Likova) un KKC radošie kolektīvi: “Vdohnovenije” (vadītāja Regīna Krukovska), „Rusiči” (vadītāja Tatjana Zubkova), „Slavjanka” (vadītāja Jevgeņija Panova) un jauniešu deju kolektīvs “Uzori” (vadītāja Arina Popova). Ieeja koncertā ir bez maksas.

Lasām kopā Krievu kultūras centrā: “Sieviešu proza”

2024. gada 6. martā plkst. 17.00 Vienības nama Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14),  Vispasaules skaļās lasīšanas dienu ietvaros tiek rīkots pasākums “Lasām kopā: sieviešu proza”.

Sieviešu proza ir literatūras fenomens ar sev raksturīgām iezīmēm un vēsturi. Tie ir literārie teksti, kuros autores apraksta sievietes pasaules uztveri, sociālo pieredzi un praksi. Pasākumā ”Lasām kopā: sieviešu proza” skanēs stāsti un fragmenti no romāniem un memuāriem, kas tapuši 20. gs. 20. - 30.gados, laikā, kad Latvijā notika pirmais krievu emigrācijas vilnis. Literārajā vakarā būs iespēja dzirdēt Nadeždas Tefi, Irinas Saburovas un citu autoru – sieviešu darbus, ko izpildīs Tautas teātra „Iskateļ” aktrises.

Jauna gleznu izstāde Krievu kultūras centrā: “Ziedu laiks”

Piektdien, 2024. gada 1. martā plkst. 16.00 Vienības nama Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) tiks atklāta amatiermākslinieces Kiras Zāzītes gleznu personālizstāde “ZIEDU LAIKS”. Tā ir pirmā plašākā viņas darbu ekspozīcija.

Krievu kultūras centra (KKC) jaunajā gleznu izstādē būs skatāmi darbi, kas tapuši Kirai Zāzītei ierastajā pasteļtehnikā. Tā kā mākslinieces īpašā mīlestība ir ziedi, tas sajūtams arī viņas darbos. Pateicoties Kiras iedvesmai un viņas īpašajam skatījumam uz apkārtējo dabu, ir tapuši skaisti darbi. Ekspozīcija “Ziedu laiks” būs pieejama apmeklētājiem līdz 30. martam (darba dienās no 9.00 līdz 18.00 un sestdienās no 10.00 līdz 14.00). Ieeja bez maksas.

Veltas Loces gleznas pastāstīs mazliet par visu

Piektdien, 2024. gada 1. martā, plkst. 15.00 Vienības nama Baltkrievu kultūras centrā (Alejas ielā 68-1A) tiks atklāta mākslinieces Veltas Loces personālizstāde “Mazliet par visu”.

Izstādē būs apskatāmi pēdējo divu gadu laikā tapušie darbi, kuros atainoti mirkļi, kas stāsta mazliet par visu…”, atklāj izstādes rīkotāji. Izstāde būs pieejama apmeklētājiem līdz 20. maijam (darba dienās no 9.00 līdz 17.00). Ieeja bez maksas.

Veltas Loces vārds Daugavpilī ir labi pazīstams. Savulaik tieši Baltkrievu kultūras centrs (BKC) plašākai auditorijai pirmo reizi parādīja mākslinieces radītos darbus, un šī iepazīšanās pārauga par daudzgadīgu un veiksmīgu sadarbību. Katru gadu BKC rīkoja personālizstādes un kopīgas izstādes, kurās piedalījās Velta Loce. Tā kā viņas darbos vienmēr ir jūtama mīlestība pret apkārtējo pasauli, mākslinieces radītās ainavas, ziedi un klusā daba, nevienu neatstāj vienaldzīgu.
2024.gada 20. februārī Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē par Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Vienības nams” vadītāju tika apstiprināta Diāna Soldāne.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Vienības nams” ir vadošā iestāde, kas īsteno valsts un pašvaldības kultūrpolitiku un koordinē kultūras norišu organizēšanu pilsētā. Iestādei noteikts metodiskā kultūras centra statuss. Vienības nama paspārnē un pārraudzībā ir Latviešu un latgaliešu kultūras centrs,  Poļu kultūras centrs, Krievu kultūras centrs, Baltkrievu kultūras centrs, Ukraiņu kultūras centrs, Forštates kultūras nams un Daugavpils Kultūras pils.

Vienības nama kolēģi sirsnīgi sveic Diānu Soldāni ar iecelšanu DVPI "Vienības nams" vadītāja amatā un novēl neizsīkstošu enerģiju, radošumu un izturību!