RESTART 2019

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2019

29. augustā
plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Lietuvas Nacionālās filharmonijas kameransamblis
MUSICA HUMANA

Solisti:
Ramunė Grakauskaitė (vijole)
Robertas Beinaris (oboja)
Vytautas Kiminius (hornpipe - birbine)

Kameransamblis Musica Humana tika dibināts 1974. gadā pēc prof. Algirdas Vizgirdas iniciatīvas. Musica Humana bija viens no pirmajiem ansambļiem Lietuvā, kas uzsāka vēsturisko priekšnesumu atgriešanās kustību Eiropā. Vairāk nekā trīsdesmit gadu ilgās karjeras laikā Musica Humana ir iepazīstinājusi ar daudziem projektiem, kas veltīti lielajiem vācu, franču, itāļu un angļu baroka komponistiem, piemēram, 16 koncertu sērija “Eiropas agrīna instrumentālā un vokālā mūzika”, 10 programmu sērija “Baroka ceļš”, 8 koncertu sērija “Franču mūzika: no renesanses līdz mūsdienām”. Ansamblis bieži atskaņo arī Lietuvas Lielhercogistes laika mūziku.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2019

22. augustā
plkst. 19.30
Daugavpils teātrī
Marija NAUMOVA
koncertā  VASARAS NAKTS

Rāma kā migla vasaras rītos, viļņojoša kā jūra pievakarē un gaisīga kā taureņa spārnu vēdas būs muzikālā vakara programma Daugavpils teātrī. Vairākās valodās izdziedāti stāsti ļaus uz brīdi aizmirst ikdienu un nodoties mūzikai.

Kopā ar Mariju uz skatuves būs mūziķi - Rolands Beļēvičs (klavieres), Ingus Feldmanis (ğitāra), Norberts Skraucis (kontrabass), Jegors Kovaikovs (ğitāra), Andris Buiķis (bungas).

Biļetes: www.bilesuparadize.lv (no 1.07.); Daugavpils teātra kasē (no 1.08.). Cena: 5.00 euro

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2019
22. augustā plkst. 17.30
Daugavpils teātrī
Ainars MIELAVS


Biļetes: www.bilesuparadize.lv (no 1.07.); Daugavpils teātra kasē (no 1.08.). Cena: 5.00 euroFestivālu „Muzikālais augusts Daugavpilī” rīko Latviešu kultūras centrs, atbalsta Daugavpils pilsētas dome un Daugavpils teātris.
Informācija: Latviešu kultūras centrs – www.vienibasnams.lv, t. 65427552.

Koncertu laikā notiek filmēšana un fotografēšana

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2019

16. augustā (piektdiena)
plkst. 17.30; 19.30
Daugavpils teātrī
RAIMONDA PAULA DZIESMAS

Raimonds PAULS,
Māra BRIEŽKALNA DŽEZA SEKSTETS un STARPTAUTISKO KONKURSU LAUREĀTI

Māris BRIEŽKALNS
(sitaminstrumenti)
Oskars SPROĢIS (elektrobass)
Viktors RITOVS (klavieres)
Raimonds MACATS (taustiņi)
Jānis Kalniņš (ģitāra)
Kristaps Lubovs (saksofons)
Pāvels Mališkins (skaņu režisors)

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2019

15. augustā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
KLASISKĀS MŪZIKAS KONCERTS

Programmā dzirdēsim izcilu komponistu: Giuseppe Giordani, V.A.Mocarta, Stanislao Gastalona, Isang Yun, Sergeja Rahmaņinova, Jāzepa Vītola, Alfredo Kazella, Friderika Šopēna, Georgija Sviridova skaņdarbus, kas ļaus katram klausītājam izjust klasiskās mūzikas pieskārienu jauno, talantīgo mūziķu izpildījumā.

Sofija ZAICEVA - klavieres
Darja BARANOVA - flauta
Daniils KUZMINS – baritons

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2019

8. augustā plkst. 18.30
Daugavpils teātrī
Šaina STĪLA un LATVIJAS RADIO BIGBENDS

Šainas Stīlas (Shayna Steele)  talantu uzskata par vienu no sensācijām mūzikas pasaulē. Viņa sevi ir pieteikusi uzstājoties kopā ar tādām mega zvaigznēm kā Rihanna, John Legend, Moby, Dolly Parton, Kelly Clarkson. Savukārt DVD ieraksts no uzstāšanās kopā ar godalgoto džezroka grupu  Snarky Puppy, 2014.gadā nodrošināja grupai augstāko mūzikas nozares novērtējumu – Grammy balvu.

Stīlas balss pieprasa to dzirdēt.”- Reičela Velša, ElmoreMagazine.com
Pasaulē atzītā Šaina Stīla tikai ar dažiem koncertiem uzstāsies Latvijā. Šī ir viena no retajām iespējām piedzīvot šāda mēroga izpildītājas uzstāšanos klātienē.
Kalifornijā dzimusī, Ņujorkā dzīvojošā dziedātāja Šaina Stīla viena koncerta laikā rada tik daudz enerģijas, ka varētu izgaismot visu Vestendu.” – Mets Panels, London Jazz News

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2019

1. augustā plkst. 19.30
Andreja Pumpura skvērā
Aija ANDREJEVA

Aija Andrejeva – dziedātāja, aktrise – viņas vokālās prasmes novērtējusi Latvijas muzikālā elite – Raimonds Pauls, Kārlis Lācis, DJ Rudd, Kaspars Ansons, Lauris Reiniks, Kārlis Būmeisters u.c.. 

Aijas pēdējais studijas albums “Mēs pārejam uz Tu” (2018) guva plašu klausītāju atzinību, singli “Mēs pārejam uz TU”, “Tu mani sauc” un “Blēņas” iekļauti visu Latvijas lielāko radio staciju rotācijā.

Sadarbībā ar Dj Rudd par Latvijas skolu 2018. gada olimpiskās dienas dziesmu tika izvēlēta Aijas izpildītā dziesma “Varbūt šodien, varbūt rīt”. 2018. gada rudenī Aijai notika albuma “Mēs pārejam uz Tu” koncerti, kas notika lielākajās Latvijas pilsētās un bija plaši apmeklēti.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2019

1. augustā plkst. 18.00
Andreja Pumpura skvērā
VERY COOL PEOPLE

Very Cool People ir instrumentālās mūzikas grupa, kura spēlē jazz-funk un fusion mūziku. Auditorija, kurai domāta VCP mūzika nav tikai jazz mūzikas cienītāji un mūziķi, bet arī cilvēki, kuriem iepriekš nav bijusi saskarsme ar jazz vai funk mūziku. VCP cenšas sarežģītu un nopietnu mūziku padarīt viegli uztveramu un saprotamu jebkuram cilvēkam. VCP spēlē oriģinālmūziku, kur iekļauj dažādus jazz, funk, klezmer, surff, hip-hop un soul mūzikas elementus.

2019. gada 11. aprīlī grupa izdeva savu sesto albumu “Caution! Contains Words!” (2019, CD, digital).
2018. gada 1. decembrī grupa izdeva kopīgu Ziemassvētku albumu “Snowman’s Express” kopā ar dziedātājiem Ralfu Eilandu un Kristīni Prauliņu.
2017. gada aprīlī VCP laida klajā savu ceturto albumu “Heya Some Kind of Fish! We Don’t Know The Name Of This Fish In English, But In Latvian It Is Vimbas”, albumā iekļautie skaņdarbi ir simbioze starp dažādiem un grupas mūziķu skatījumā patiesībā diezgan radnieciskiem mūzikas stiliem – funk, klezmeru, balkānu, latviešu tautas un džeza mūziku.

GADSIMTU MŪZIKA – DAUGAVPILS 2019

Daugavpilī 2019. gada 18. – 21. jūlijā
GADSIMTU MŪZIKA – DAUGAVPILS 2019

/senās mūzikas festivāls/
18.07. / 18.00
– Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē
(18. novembra ielā 66)

Fransuā Rebels/Fransuā Frankērs – Heroiskā pastorāle ISMÉNE (1747)
Mūziķi:
Ilze Grēvele-Skaraine (Ismene) / soprāns
Monta Martinsone (Hloja) / soprāns
Rinalds Kandalincevs (Dafnis) / baritons   
Baroka orķestris COLLEGIUM MUSICUM RIGA
Diriģents Māris Kupčs

GADSIMTU MŪZIKA – DAUGAVPILS 2019

2019. gada 21. jūlijā
Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē (18. novembra ielā 66)

GADSIMTU MŪZIKA – DAUGAVPILS 2019
(Senās mūzikas festivāls)

Plkst. 16.30 – DIALOGOS
Viduslaiku mūzika Vidusjūras reģionā

Par programmu:
Dialogam ir divas nozīmes; pirmā attiecas uz kultūru attiecībām starp dažādām civilizācijām, kas dzīvoja ap Vidusjūru. No otras puses, dialogs ir kā saruna starp abiem ELOQVENTIA mūziķiem un viņu instrumentiem - dažādām viduslaiku periodam raksturīgām blokflautām un perkusijām.
Grupas vadītājs Alejandro Villar saka: “Programma “DIALOGOS” piedāvās klausītājiem izbaudīt mūziku, kas viduslaikos skanēja ap Vidusjūru - sākot no Spānijas, Francijas un Itālijas, turpinot ar Ziemeļāfriku, un visbeidzot sasniedzot Osmaņu impērijas tālākās zemes. Mēs spēlēsim franču estampijas, itāļu istampites (viduslaiku dejas), kā arī Andalusas un tradicionālo Sefardu mūziku.”


Kalendārs