Foto konkursa "Es mīlu savu pilsētu" rezultāti

Forštates kultūras nama kolektīvs izsaka lielu pateicību foto konkursa “Es mīlu savu pilsētu” dalībniekiem, kuri iesūtīja oriģinālus, spilgtus un atmiņā paliekošus darbus.

Sveicam konkursa uzvarētājus:
   
1. vieta – Oļegs Garais, foto “Stropu ezers”

   
2. vieta – Inga Špakovska, foto “Siltu vakaru maģija”

   
3. vieta – Nataļja Kožanova, foto “Rozā krāsā”
    
Konkursa organizētāji tuvākajā laikā sazināsies ar uzvarētājiem, lai vienotos par balvu saņemšanu.

Informācija: www.vienibasnams.lv, tālr. 65427552

koncerts Maģiskais vēstījums

30.03. plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Daugavpils akordeonistu orķestra koncerts
“Maģiskais vēstījums”

Daugavpils akordeonistu orķestris aicina savus skatītājus uz koncertu, kurā tiks atspoguļotas dažādas emociju gammas, kurās dzīves skaudrā realitāte savijas ar neizskaidrojamu maģiju, mīla mijas ar naidu un dzīve ar nāvi. Austrumnieciskie pasaku motīvi un noslēpumainie dzīves notikumi izskanēs akordeona, vijoles un bungu sinerģijā.

Diriģente: Tatjana Saratova
Vijoles solo: Inga Zeile
Piedalās: Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas sitaminstrumentu ansamblis

Dzeja un kafija…

21.03. plkst. 18.00
Vienības nama kafejnīcā
Pasaules dzejas diena
Dzeja un kafija…

21. martā – Pasaules dzejas dienā – aicinām daugavpiliešus un pilsētas viesus apmeklēt pasākumu “Dzeja un kafija”, kas notiks Daugavpilī, Vienības nama kafejnīcā (Rīgas ielā 22a). Šajā vakarā ar sev tīkamāko dzejnieku dzejas rindām dalīsies Daugavpils teātra aktieri: Žanna LUBGĀNE, Irina KEŠIŠEVA, Kristīne VEINŠTEINA, Vadims BOGDANOVS. Muzikālo noskaņu radīs mūziķis un aktieris Kārlis TOLS.

Ģimenes kino svētdiena

12. martā
Vienības nama kafejnīcā
Ģimenes kino svētdiena

Martā Vienības nams savus skatītājus vēlas iepriecināt ar sirsnīgu ģimenes filmu “Noslēpumainais dārzs”, kā arī ar divām jaunākajām latviešu mākslas filmām – “Saule spīd 24 stundas” un “Zilās asinis”.

Plkst. 13.00 Ģimenes filma, fantāzija “Noslēpumainais dārzs”
Pēc vecāku pēkšņās nāves Indijā 10 gadus vecās Mērijas dzīve apgriežas kājām gaisā. Meitene tiek nosūtīta uz Angliju, kur viņa sāk dzīvot nomaļā lauku īpašumā pie sava drūmā un nelaipnā tēvoča Arčibalda. Šeit Mērija dienas vada, pētīdama apkārtni un pamazām atklādama ģimenes noslēpumus. Kādu dienu viņa uziet durtiņas uz slepenu dārzu. Meitene arvien vairāk laika sāk pavadīt šajā dārzā un pamazām atklāj arī tā lielāko noslēpumu: dārzam ir maģiskas spējas.

Filmas garums: 1h 36min
Režisors: Marc Munden
Lomās: Colin Firth, Julie Walters, Dixie Egerickx
Vecuma ierobežojums 7+

Ukrainas Nacionālā akadēmiskā vīru kora DUDARYK koncerts

24. martā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Ukrainas Nacionālā akadēmiskā vīru kora DUDARYK koncerts

DUDARYK
Ļvivas Nacionālais akadēmiskais vīru un zēnu koris (Ukraina)
Mākslinieciskais vadītājs Dmitro Kacals  / Dmitro Katsal 
 

No 23. līdz 27. martam ar labdarības koncertiem Latvijā (Jēkabpilī, Daugavpilī, Rīgā, Saulkrastos) viesosies pasaulē plaši pazīstamā Ukrainas Nacionālā akadēmiskā vīru un zēnu kora “Dudaryk” (Ļviva) vīru sastāvs.

Koncerts - dāvana sievietēm!

8. martā plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Koncerts - dāvana sievietēm!
Orķestris DAUGAVPILS SINFONIETTA, diriģents Aivars BROKS
JE T`AIME

Franču komponistu mūzika…

Koncertā skanēs izcilo franču komponistu mūzika 4 gadsimtu garumā – sākot ar barokālo 17. gadsimta Lullī, turpinot ar romantisko 19. gadsimta Forē, noslēdzot ar populāro 20. un 21. gadsimta Legrānu.  

Ieeja ar ielūgumiem.

Ielūgumi: Vienības nama koncertzāles kasē darbdienās (plkst.16.30-18.30).


Informācija: www.vienibasnams.lv

Par pavasari, sauli, mīlestību

23.03.2023 plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Tautas mūzikas ansambļa “Rakari” koncerts
“Par pavasari, sauli, mīlestību”

Vienības nama Tautas mūzikas ansamblis “Rakari” un vadītājs Ēvalds Daugulis ir sagatavojuši tautā iemīļotu un populāru dziesmu programmu “Par pavasari, sauli, mīlestību”.

Populāras tautas melodijas izskanēs valša, polkas, svinga, šlāgeru, latino, regeja un pat rokenrola ritmu apdarēs. Ceļosim laikā un iepazīsim arī mazpazīstamas latviešu tautasdziesmu melodijas. Klausītājus iepriecinās dziesmu melodiju un harmoniju burvīgās skaņas, dažādu mūzikas instrumentu tembra skanējums. Katrs no skaņdarbiem ir ceļojums cilvēka sajūtu pasaulē. Šoreiz paredzēta arī sadziedāšanās.

Gleznu izstāde “MAZIE SVĒTKI DVĒSELEI…”

Gleznu izstāde “MAZIE SVĒTKI DVĒSELEI…”
Ukraiņu mākslinieks Ivans VITJUKS

No 24. februāra līdz 30. martam Vienības nama koncertzāles foajē būs skatāma Ukraiņu mākslinieka Ivana VITJUKA gleznu izstāde “Mazie svētki dvēselei”. Izstādes atklāšana notiks 24. februārī plkst. 16.00.

“Mazie svētki dvēselei” – Vitjuka gleznās Rīgas nami mijas ar lauku ainavām, ziema ar pavasari un vasaru. Jau gandrīz gadu Latvija ir droša vieta gan gleznotāja pieciem bērniem, gan viņa molbertam un otām. Piecu bērnu tēvs studējis Odesā un Pēterburgas mākslas akadēmijā, bet viņa gleznas ir atrodamas kolekcijās visā pasaulē, tostarp arī ASV un Ķīnā.

Tradīciju māja aicina uz Aizgavēņa svinībām A. Pumpura skvērā

Vienības nama Tradīciju māja aicina komandas pieteikties dalībai Aizgavēņa jautrībās, kas notiks 21. februārī plkst. 17.30 Andreja Pumpura skvērā.
Meteņos vajag daudz smieties un priecāties. Tā ir diena, kad ne vien dabā, bet arī cilvēka iekšējā pasaulē tiek iezīmēta pāreja no ziemas miera uz pavasara darbiem, kustību un jaunu sākumu. Turklāt, ja bērni ir priecīgi šajā dienā, tad būšot izdevies viss gads līdz pat nākamajiem Meteņiem!

Tādēļ aicinām pieteikties komandas 8 cilvēku sastāvā dalībai Aizgavēņa jautrībās. Komandās var apvienoties gan ģimenes, gan draugi, kolēģi, klasesbiedri utt.Kalendārs