IX MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS Daugavpils ReStArt 2020

Pārcelts uz 12. oktobri plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē, Rīgas ielā 22a
Soprāns Sonora VAICE un pianiste Ilze OZOLIŅA
koncertprogrammā VISS PAR MĪLU

Sonoras VAICES  un Ilzes OZOLIŅAS koncertprogramma VISS PAR MĪLU ir veltījums mīlestībai, kuras būtība nemainās gadu simtiem. Tāpēc arī koncertā skanēs gan 18.gadsimta klasiskā mūzika, gan 19.gadsimta romantiskie opusi, gan 20.gadsimta vokālās pērles.
Dzirdēsim Mocarta, Pučīni, Forē, Bizē un citu komponistu mīlestībai veltītos vokālos skaņdarbus.

Par pašvaldības iestādes “Latviešu kultūras centrs” nosaukuma maiņu.

Ar Daugavpils pilsētas Domes lēmumu Nr.365 (prof.Nr.34, 1.) no šī gada 1. septembra tiek mainīts Daugavpils pašvaldības iestādes “Latviešu kultūras centrs” juridiskais nosaukums, to pārdēvējot par Daugavpils pašvaldības iestādi “Vienības nams”.

Savulaik Eiropas mērogā arhitektoniski unikālā ēka 1937. gadā tika atklāta kā Vienības nams ar tā nosaukumā ietverto misiju – vienot pilsētas sabiedrību un vienuviet piedāvāt iedzīvotajiem daudzveidīgus pakalpojumus. Gandrīz gadsimtu būdams viens no Daugavpils kultūras un sociālās dzīves zīmoliem, Vienības nams ir unikāla laikmeta liecība par pilsētas un reģiona pagātni un tagadni, kas savu daudzfunkcionalitāti nav zaudējis joprojām.

LATGALES FOLKLORAS SKOLA 2020

Daugavpils Latviešu kultūras centrs un folkloras kopa “Svātra” sākot ar šī gada 5.septembri organizēs Latgales folkloras skolu 2020.

Pateicoties KKF Latgales programmas atbalstam, tiks organizētas nodarbības tradicionālās kultūras izzināšanai, meistarklases un paraugdemonstrējumi tradicionālo mūzikas instrumentu spēlē, tautas dejās un rotaļās, tradicionālajā dziedāšanā.

Koncertprogramma “Dienvidu akvareļi”

17.09. plkst.18.30 – Daugavpils teātrī, Rīgas ielā 22a

DIENVIDU AKVAREĻI
LATVIJAS RADIO BIGBENDS
Maestro Raimonds PAULS
Daumants KALNIŅŠ
Īpašā viešņa Ance KRAUZE

Koncertprogramma “Dienvidu akvareļi”. Raimonda Paula un Latvijas Radio bigbenda jaunākās programmas uzmanības centrā likta Maestro mūzika, kas tapusi 20 gs. sešdesmitajos gados. Tas ir laiks, kad R.Paula mūziku caurstrāvo komponistam tik tuvais džezs.

Par koncertprogrammas tituldarbu izvēlēta svīta “Dienvidu akvareļi”, kas 1965. gadā tikusi ieskaņota Raimonda Paula trio sastāvā, piedaloties saksofonistam Aleksandram Piščikovam. Vēl programmā iekļautas Maestro atlasītas mūziklu tēmas un dziesmas ar Alfrēda Krūkļa vārdiem. Visi skaņdarbi šajā programmā ietērpti jaunos, krāsainos aranžējumos. Programmu paspilgtina vokālisti Daumants Kalniņš un Ance Krauze.

Deju ansamblis “Laismeņa” uzņem dejotājus

Daugavpils Latviešu kultūras centra jauniešu deju ansamblis "Laismeņa" (vadītāja Diāna Soldāne) aicina savam atraktīvajam un atsaucīgajam pulciņam pievienoties jaunus dejotājus.

Deju ansamblim aicināti pievienoties jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem, iepriekšēja deju pieredze ir vēlama, taču nav obligāta, jo galvenais ir vēlme un apņēmība. Uzņemšanas mēģinājumi notiks 31. augustā, kā arī 2., 7. un 9. septembrī plkst. 18.30 Latviešu kultūras centrā (ieeja no Ģimnāzijas ielas).  Līdzi jāņem dejošanai piemērots apģērbs un apavi.

IN MEMORIAM

TEKLA LOCIKA (24.04.1929 – 09.08.2020)

2020. gada 9. augustā mūžībā devusies ilggadēja Daugavpils kultūras darbiniece Tekla Locika (dz. 1929, Daugavpils, Naujene).

T. Locika Kultūras namā Nr.1 (tagadējā Latviešu kultūras centrā) sākusi strādāt 1953. gada 24. oktobrī 24 gadu vecumā – sākumā par instruktori, vēlāk par māksliniecisko vadītāju (Daugavpils Centrālajā kultūras namā, vēlāk Latviešu kultūras centrā). Nodarbojusies ar dažādu lekciju, pulciņu, kursu organizēšanu, sekmējusi tautas mākslas popularizēšanu pašdarbības kolektīvos, īpašu uzmanību veltījusi jauktā kora “Daugava” dibināšanai un izaugsmei.
 

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Teklas Locikas tuviniekiem.

VIENĪBAS NAMĀ DARBĪBU SĀK TRADĪCIJU MĀJA

2020. gada 6. augustā plkst. 17.00 Daugavpils Latviešu kultūras centrs Vienības namā Daugavpilī atver durvis jaunas kultūrtelpas – TRADĪCIJU MĀJAS darbībai. Tās izveides misija ir tradicionālās kultūras vērtību popularizēšana, saglabāšana un nodošana nākamajām paaudzēm. Tradīciju mājā, praktiski darbojoties, piedaloties meistardarbnīcās un nodarbībās, varēs izzināt latviešu tautas tradīcijas. Tur tiks svinēti tradicionālo gadskārtu svētki, rīkotas amatniecības darbnīcas, tautas mūzikas instrumentu spēles apmācība un notiks saspēle ar citiem tautas muzikantiem, notiks semināri par latviešu tradicionālajiem svētkiem, godiem, spēlēm, rotaļām, dančiem, tradicionālo danču vakari, sarunu vakari un diskusijas par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu. Tur varēs iepazīt arī kulināro mantojumu.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2020

27.08. plkst. 18.00 – Andreja Pumpura skvērā

JAZZ, JAZZ, JAZZ…

HOT EXPRESS – Aleksandrs KAPEĻUŠ (vokāls, klarnete), Vasīlijs ŠUŠERTS (saksofons), Mihails BIKOVSKIS (ģitāra), Marks IVANOVS (kontrabass), Antons VISOCKIS (sitaminstrumenti), Staņislavs ŠIMANSKIS (trompete)

Diksilends “Hot Express” tika dibināts 1999. gadā. Savā pastāvēšanas laikā mūziķi ir piedalījušies džeza festivālos Latvijā un citās Eiropas valstīs. Svings, džezs, atraktīvas improvizācijas un harizmātiska solista vokāls – tāds, kāds skan no 20. gadsimta 30. gadu platēm. Klausītāji, kas dzirdējuši šo mūziķu izpildījumu vēlreiz  un vēlreiz apmeklē “Hot Express” koncertus un katrs no tiem ir neatkārtojams…

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2020

20.08. plkst. 18.00 – Andreja Pumpura skvērā

TIKAI TANGO…


Maksis KRILOVS (vokāls), Jan GRĪNBERTS (saksofons), Kristīna RUSAKOVIČA (akordeons), Tango dejotāji Dmitrija ARESTOVA vadībā, Ansamblis BARWY DAUGAWY, vadītājs Stanislavs JAKOVENKO, Profesionālā pūšamo instrumentu orķestra DAUGAVA mūziķi Arnolda GRĪNBERTA vadībā

Muzikālā augusta koncertā izskanēs vispopulārākie Tango skaņdarbi, kas ieņēmuši nozīmīgu vietu pasaules muzikālās dzīves atskaņās. Oskara Stroka, Marisa Vētras, Marģera Zariņa, Luiz Bonfa, Sidney Bechet un citu  komponistu mūzika skanēs Andreja Pumpura skvērā ceturtdien, 20.augustā.Kalendārs