DAUGAVPILS – MANA PILS

ROMANTISKĀS MŪZIKAS VAKARS

Vienības nama koncertzālē
19. februārī plkst. 18.00
ROMANTISKĀS MŪZIKAS VAKARS

Vienības nama koncertzālē, 19. februārī, otrdien plkst.18.00 aicinām skatītājus uz romantiskās mūzikas vakaru, kurā izskanēs iedvesmojošas muzikālas kompozīcijas, dzeja un dziesma.

Nāciet un izbaudiet, vakara gaisotni kopā ar Daugavpils mūziķiem un aktieriem:

Tatjana Saratova (akordeons),
Jūlija Vasiļjeva (klavieres),
Nikolajs Sļusars (kontrabass),
Nikolajs Ļebedevs (sitaminstrumenti),
Vladimirs Feodorovs (ģitāra),
Natālija Kotona (vokāls),
Inese Ivulāne un Vadims Bogdanovs (dzeja)


Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās no plkst. 16.30–18.30. Cena 3.00 euro.

Informācija: www.vienibasnams.lv,  tālrunis: 65426691

Izstāde "Man deviņi raibi brunči"

1.02. – 28.02.
Latviešu kultūras centra Mazajā zālē
Izstāde
„MAN DEVIŅI RAIBI BRUNČI”

Daugavpils Latviešu kultūras centrs un Tautas tērpu centrs SENĀ KLĒTS ar izstādi „MAN DEVIŅI RAIBI BRUNČI” aicina  aplūkot un iepazīt latviešu tautas tērpa vienu no krāšņākajām sastāvdaļām – brunčus. Tie ir vieni no būtiskākajiem  Latvijas kultūrvēsturisko novadu tautas tērpu atšķirību raksturotājiem. Parasti tieši brunči ir tā tērpa sastāvdaļa, kura dod nosaukumu visam tautas tērpam.  Brunči var būt vienkrāsaini, svītraini, rūtaini un rakstaini.

Muzeja krātuvēs glabājas brunči galvenokārt no 19.gadsimta 2.puses, kad bija liela brunču auduma krāsu, rakstu un materiālu daudzveidība. Darinot brunčus, svarīgi saglabāt ne tikai seno brunču krāsu ziedu un svītru ritmu, bet arī to aušanas  tehnikas un šūšanas īpatnības.

LATVIJAS RADIO BIGBENDS UN PJĒRS BERTRĀNS (Francija)

Vienības nama koncertzālē
22. februārī plkst. 18.00
LATVIJAS RADIO BIGBENDS UN PJĒRS BERTRĀNS (Francija)

22. februārī Latvijas Mūzikas festivāla "Saxophonia" ietvaros  Vienības nama koncertzālē izskanēs franču oriģinālmūzikas programma, kuras radītās noskaņas aizvedīs klausītājus šaurajās Monmartras ieliņās un ļaus sajust bohēmas garšu.

Šajā programmā Latvijas Radio bigbends satiekas ar diviem spilgtiem franču māksliniekiem un kopīgi uzbur Parīzes atmosfēru īpaši šim kolektīvam rakstītos jaundarbos. To autors Pjērs BERTRĀNS (saksofons) pazīstams kā spožs džeza saksofonists un flautists, arī diriģents, komponists un aranžētājs, kas savulaik bijis arīdzan viens no Parīzes džeza bigbenda līdzdibinātājiem, savukārt Paloma PRADALA (balss) ir dziedātāja un dejotāja, arī komponiste, kuras radošajā darbībā savijas ietekmes no šansoniem, flamenko, hiphopa, elektroniskās mūzikas, pasaules mūzikas.

Koncerts JANVĀRA SKAŅAS

Vienības nama koncertzālē
24. janvārī plkst. 18.00
Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris “DAUGAVA” koncertā
JANVĀRA SKAŅAS

Profesionālais pūšamo instrumentu orķestris “Daugava” aicina skatītājus uz latviešu un pasaules hītu estrādes mūzikas koncertu “Janvāra skaņas”.

Īpašu vakara nokrāsu koncertā radīs jauno, talantīgo solistu balsis. Pirmo reizi kopā ar PPIO “Daugava” Vienības nama koncertzālē dziedās rīdziniece Diāna PAŠKO un daugavpilietis Staņislavs JAKOVENKO.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs, diriģents Arnolds GRĪNBERTS.

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās no plkst. 16.30–18.30. Cena 3.00 euro. Skolēniem, studentiem un pensionāriem – 1.50 euro.


Informācija: www.vienibasnams.lv, tālrunis: 65426691
Latviešu kultūras centra darbinieki sveic visus Ziemassvētkos, vēl veiksmi un visu labo ieceru piepildījumu jaunajā 2019. gadā!

Latviešu kultūras centrs – www.vienibasnams.lv

LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADĒ

Vienības nama koncertzālē
no 14.12. līdz 16.12.2018
Filmas no programmas
LATVIJAS FILMAS LATVIJAS SIMTGADĒBiļetes uz visām filmām var iegādāties Vienības nama koncertzāles kasē 1 stundu pirms seansa sākuma. Cena 1 euro.

Informācija: www.vienibasnams.lv

Sudraba zvani

Janvāri Daugavpilī ieskandinās „Sudraba zvani”

2019. gada 10. – 13.janvārī Daugavpilī jau trīspadsmito reizi norisināsies Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls „Sudraba zvani”.

Savā pastāvēšanas laikā festivāls ir guvis plašu popularitāti ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām. 2019.gadā festivāla aktivitātēs plāno piedalīties 50 kolektīvi (ansambļi un kori) un 100 solisti. Kopumā „Sudraba zvanu” laikā Daugavpilī uzstāsies vairāk nekā 2000 dziedātāju no Baltkrievijas, Čehijas, Krievijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Vācijas.

Koncerts “LAIKMETA AINIŅAS”

11. decembrī plkst. 18.00
Vienības nama koncertzālē
Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA”
koncertā “LAIKMETA AINIŅAS”

Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA” nāk pie saviem skatītājiem ar jaunu koncertprogrammu “LAIKMETA AINIŅAS”.

Koncerts, kā vienmēr notiks nepārtrauktā ritējumā, bet tajā būs iespēja redzēt trīs dažādus deju uzvedumus. Horeogrāfi: Jānis Butkevičs un Marita Irbe.

Pirmais deju uzvedums – “Večerinka” – Latgales večerinkas gaisotnē ar jestriem dančiem, šīberēšanos, rotaļu elementiem un attiecību raksturiem, kas skatītājiem ļaus iejusties tipiskā danču vakarā…, kā tas bija kādreiz, vēl mūsu vectēvu un vecmammu skaistajā jaunībā…

Daugavpilī tiks iedegta galvenā svētku egle

Sestdien, 8.decembrī, Daugavpils centrā, Vienības laukumā, ikviens tiek aicināts uz  galvenās pilsētas svētku egles iedegšanas, Rūķu namiņa un Slidotavas atklāšanas pasākumu.

Dienas aktivitātes Vienības laukumā sāksies jau plkst. 11.00, kad savu darbību uzsāks „Dzīvnieku sēta”. Tajā līdz pat plkst. 15.00 būs iespēja apskatīt punduraitiņas, trusīšus, alpakus un citus dzīvnieciņus.

Plkst. 16.30 aktivitātes sāksies arī uz svētku skatuves Vienības laukumā, kad Daugavpils teātra aktieri visus bērnus un viņu vecākus aicinās uz teatralizētu uzvedumu „Kā Ruksīši Ziemīšus glāba”. Plkst. 17.00 notiks gaidītākais brīnums – tiks iedegta galvenā Daugavpils pilsētas svētku egle. Lai šī gada skaistule mūs tik pat krāšņi priecētu arī visu pārejo svētku laiku, Daugavpils skolu audzēkņi un nacionālo biedrību pārstāvji aicinās ikvienu klātesošo iesaistīties riņķa rotaļdejās. Tie būs 10.vsk., 12.vsk., 13.vsk.,15.vsk., J. Raiņa 6.vsk., Saskaņas psk. audzēkņi un latviešu, latgaliešu, baltkrievu, ukraiņu, ebreju, krievu, tatāru, lietuviešu biedrību pārstāvji.

Koncerts “ADVENTA GAISMĀ”

Vienības nama koncertzālē
9. decembrī
plkst. 15.00
Bērnu vokālā studija ”PĒRLĪTES”
un deju studija “ENTREE DANCE STUDIO”
koncertā “ADVENTA GAISMĀ”

Latviešu kultūras centrs aicina mazos un lielos skatītājus uz Ziemassvētku ieskaņas koncertu ar bērnu kolektīvu piedalīšanos.

Koncertā Ziemassvētku un Adventa laika dziesmu virteni savērs gaisīgā rotā Bērnu vokālās studijas “Pērlītes” ansambļi un solisti, savukārt horeogrāfisko noskaņu klasiskajā un brīvās dejas raksturā radīs “Entree Dance studio” dejotājas.


Kalendārs