Daugavpilī viesosies Guntars Račs

Šī gada 11.septembrī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē dzejas svētku „Dzejas dienas 2019” ietvaros uz dzejas lasījumiem un dziesmām aicina Guntars Račs ar draugiem.

Pasākuma laikā tiks prezentēta latviešu mūzikas izdevēja, producenta, dziesmu autora, mūziķa un dzejnieka Guntara Rača jaunais dzejoļu krājums “Mīlestība ir”. Kā atzīst autors: „Krājumā ir iekļauti pilnīgi jauni dzejoļi par pašu galveno, par mīlestību, par to dievišķo sajūtu, kuru mums ikvienam lemts dzīvē piedzīvot. Tā ir tik liela, ka aptver ne tikai divu cilvēku attiecības, bet arī katra cilvēka attiecības ar saviem bērniem, ar savu valsti, ar saviem draugiem. Galu galā ar savu zemi, savām mājām un sev svarīgajām lietām.”

Koncerts TALKA MANA, LIELA TALKA

12.septembrī
Vienības nama koncertzālē
plkst. 18.00
KONCERTS “TALKA MANA, LIELA TALKA”


Koncertā piedalās: 
Charu Castle fonda folkloras deju grupa (Indija)
Etnomuzikoloģe Zane ŠMITE
Folkloras dziesmu un deju kopa “SVĀTRA”

Charu Castle fonds saglabā un attīsta Indijas kultūras mantojumu gan Indijā, gan pārstāvot Indiju festivālos un pasākumos dažādās pasaules valstīs. UNESCO  atzinīgi ir novērtējusi fonda darbību Indijas kultūras mantojuma saglabāšanā.

Koncertā piedalīsies vīriešu deju grupa, kura izpildīs Indijas Pundžabas reģiona vīriešu tautas dejas tradicionālo mūzikas instrumentu pavadījumā.

Sieviešu koris “Rūta” pateicības dievkalpojumā Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē svinēs savu 5 gadu jubileju

LKC sieviešu koris "Rūta" dibināts 1963. gadā. Tā pirmā vadītāja - diriģente Terēzija Broka. Kora sastāvā ir 32 dalībnieces - vidusskolu audzēknes, Daugavpils Universitātes studentes, skolotāji, pasniedzēji u.c. vecumā no 17 līdz 50 gadiem.

Šogad korim aprit jau 56 gadi. Taču jaunās skaņās koris strādā jau 5 gadus diriģentes Marutas Veļičko un kormeistares Jolantas Boreiko vadībā. Šajos piecos gados koris ir pārstāvējis pilsētu Starptautiskos koru konkursos Itālijā ( sudraba diploms), Daugavpilī "Sudraba zvani" ( I un II pakāpes diploms), festivālā Budapeštā, novadu koru skatēs ( I un Augstākā pakāpes) un citur.

MEDUS UN ĶIPLOKU SVĒTKI

17. augustā
No plkst. 10.00 līdz 14.00
Daugavpilī, Andreja Pumpura skvērā
MEDUS UN ĶIPLOKU SVĒTKI
“Salds kā medus, stiprs kā ķiploks!”

Latviešu kultūras centrs, Latvijas biškopības biedrības Daugavpils nodaļa, ķiploku audzētāji un Pirts skola aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus apmeklēt Medus un ķiploku svētkus un saņemt veselības eliksīra devu pasākumā “Salds kā medus, stiprs kā ķiploks” Andreja Pumpura skvērā 17. augustā no plkst.10.00 līdz 14.00!

Programmā: medus un ķiploku produktu tirdziņš, degustācijas, konkursi, bitītes meistarklases bērniem, Pirts skolas burbuļpirtiņa, pirts skrubju pagatavošanas un slotu siešanas darbnīca un ekskluzīva iespēja bez maksas nobaudīt četrrocīgu pērienu.

VPDK “Saime” piedalījās XIV starptautiskajā deju un dziesmu festivālā "Zelta dienas" Bulgārijā

Jūnija nogalē Daugavpils Latviešu kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Saime” ar pilsētas Domes atbalstu pārstāvēja Daugavpili un Latviju XIV starptautiskajā deju un dziesmu festivālā "Zelta dienas" Varnā, Bulgārijā.

Festivāla dalībnieku vidū bija dejotāji un dziedātāji no Gruzijas, Rumānijas, Moldovas, Austrijas, Krievijas, Turcijas, Izraēlas, Serbijas, Bulgārijas un Latvijas.  “Saimes” sniegumu skatītāji un festivāla dalībnieki varēja baudīt gan koncertos Varnā, gan 60 kilometru attālajā Vetrino pilsētā.

Latviešu kultūras centra sieviešu koris “Rūta” starptautiskā koru konkursā Vācijā saņem zelta diplomu

Ar Daugavpils pilsētas domes atbalstu LKC sieviešu koris “Rūta” piedalījās I Johanna Brāmsa starptautiskajā koru konkursā vācu pilsētiņā Werginerodē, no kurienes mājup pārbrauca ar zelta diplomu.

Konkurss notika no 3.-7. jūlijam, tajā piedalījās 45 kori no 17 pasaules valstīm. J.Brāmsa konkursa organizētāji “INTERKULTUR” piesaistīja apmēram pusotru tūkstoti dziedātāju no Bolīvijas, Ķīnas, Malaizijas, Ungārijas, Polijas, Šveices, Somijas, Beļģijas, Krievijas, Vācijas, Rumānijas, Dānijas, Islandes, Izraēlas, Zviedrijas, Latvijas un Vācijas.

Konkursu vērtēja kompetenta žūrija no Vācijas, Beļģijas, Spānijas, Latvijas, Dienvidāfrikas. “Rūtai” sevišķu atbildību radīja fakts, ka vērtētāju vidū bija arī Latvijas izcilais diriģents Romāns Vanags, kurš vada vienu no mūsu valsts vadošajiem sieviešu koriem “Minjona”.

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2019

29. augustā plkst. 19.30
Vienības nama koncertzālē
Pēteris Čaikovskis – Opera JOLANTA

…Francijas kalnos, kādā slēgtā pilī, dzīvo princese Jolanta, kura ir akla kopš dzimšanas. Viņas aklums tiek turēts lielā noslēpumā.
Ejot medībās, bruņinieks Vodemons nejauši lapenē ierauga nepazīstamo skaistuli un abu starpā rodas mīlas jūtas. Atvadoties, Vodemons lūdz noplūkt viņam sarkanu rozi, bet meitene noplūc baltu. Viņš saprot, ka Jolanta ir akla un pastāsta tai par krāšņās pasaules skaistumiem. Karalis dusmās par meitai atklāto noslēpumu grib jaunekli sodīt, savukārt Jolanta ir gatava glābt savu mīļoto…


Dalībnieki:
Starptautiskais jauniešu simfoniskais orķestris „Baltijas Muzikālā akadēmija” (Sanktpēterburga), Nikolaja Rimska-Korsakova Sanktpēterburgas konservatorijas vokālās nodaļas studenti, Jeļenas Obrazcovas Starptautiskās mūzikas akadēmijas solisti, Vītauta Dižā Universitātes Mūzikas akadēmijas studenti, Nikolaja Rimska-Korsakova Mūzikas koledžas koris.

DA “Laismeņa” piedalījās festivālā Bobruiskā

No 27.jūnija līdz 1.jūlijam Daugavpils Latviešu kultūras centra deju ansamblis “Laismeņa” (vad. Diāna Soldāne) piedalījās XV Tautas mākslas festivālā “Draudzības vainags” Bobruiskā, Baltkrievijā. Deju ansamblis “Laismeņa” festivālam bija sagatavojis īpašu latviešu skatuvisko tautas deju programmu par jauniešu attiecībām, kuru izdejoja ne tikai uz festivāla skatuves, bet arī sanatorijā “Šiņņik” un Kļičevas pilsētas kultūras namā. Turklāt ar atsevišķām dejām deju ansamblis uzstājās arī festivāla atklāšanas un noslēguma koncertā, kā arī Bobruiskas sadraudzības pilsētu delegāciju atpūtas vakarā. Festivāls “Draudzības vainags” ir īpašs ar to, ka ikvienam dalībniekam ir jāsagatavo festivālam dāvana – draudzības vainags, kas var būt izgatavots jebkurā tehnikā. Deju ansamblis “Laismeņa” sagatavoja un uzdāvināja festivālam pašu gatavotu vainagu, kurš nonāks Bobruiskas pilsētas muzeja krājumā.

BDK “Pienupīte” un BFA “Dzīsmeite” piedalījās folkloras festivālā Ungārijā

No 21. līdz 24. jūnijam Latviešu Kultūras centra kolektīvi: BDK “Pienupīte” vecākā grupa (vadītāja Inese Zuģicka) un BFA “Dzīsmeite” (vadītāja Lūcija Vaivode), Daugavpils pilsētas domes atbalstīti, pārstāvēja Daugavpili un Latviju starptautiskajā folkloras festivālā “III Sv. Ivana dienas" pie Balatona ezera brīnišķīgā un šarmantā Ungārijas pilsētā Kesthejā. Festivālā piedalījās kolektīvi no 7 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Horvātijas, Bulgārijas, Slovākijas, Slovēnijas un Ungārijas. Festivāla laikā tika gūta jauna pieredze, iespaidi, iepazītas vairāku valstu kultūras īpatnības un cilvēki, apgūti Ungārijas un Bulgārijas deju pamatsoļi, izzināta Ungārijas dabas savdabība, galvaspilsētas – Budapeštas arhitektūra, kā arī nosvinēts Līgo vakars ar jautrām dziesmām, rotaļām un Jāņa sumināšanu. Katrs kolektīvs festivāla noslēgumā saņēma diplomu un kausu par piedalīšanos. Paldies kolektīvu vadītājām, vecākiem un pašiem dalībniekiem par ražīgo darbu!

MUZIKĀLAIS AUGUSTS DAUGAVPILĪ 2019

Festivālu „Muzikālais augusts Daugavpilī” rīko Latviešu kultūras centrs, atbalsta Daugavpils pilsētas dome.  Informācija: Latviešu kultūras centrs – www.vienibasnams.lv, t. 65427552

1. augustā plkst. 18.00 – Andreja Pumpura skvērā

VERY COOL PEOPLE

1. augustā plkst. 19.30 – Andreja Pumpura skvērā

Aija ANDREJEVA

Ieeja bez maksas

8. augustā plkst. 18.30 – Daugavpils teātrī

LATVIJAS RADIO BIGBENDS un Šaina STĪLA (Shayna Steele)

Biļetes: www.bilesuparadize.lv (no 1.07.); Daugavpils teātra kasē (no 1.08.). Cena: 5.00 euro

15. augustā plkst. 18.00 – Vienības nama koncertzālē

KLASISKĀS MŪZIKAS KONCERTS

Sofija ZAICEVA - klavieres
Darja BARANOVA - flauta
Daniils KUZMINS – baritons

Ieeja bez maksas


Kalendārs